Budapest B: Piarista-parádé

Néhány forduló elteltével már csupán egyetlen együttes veretlen a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában.

Néhány forduló elteltével már csupán egyetlen együttes, a Piarista Öregfiúk csapata veretlen a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában. A veretlen éllovas mögött nagy a "tülekedés", 5 csapat is 1-1 vereséggel áll.

TFSE - BEAC-Kobak 50-63
A páratlan negyedekben jobban, pontosabban játszva tudott nyerni Hedry Zsolt (27/6), Buzás Bálint (13/3) és Kereszty Ádám (10) vezérletével a Kobak a Buda Gergely (13)-Nagy Roland (11) kettős vezette TF otthonában.

Törekvés SE - TFSE 48-63
Elsősorban Schulek Dávid (16) és Nagy R. (10) eredményessége révén az első három negyedben kézben tartva a játék irányítását győzött a TF annak a Törekvésnek az otthonában, amelyből egyedül Zsoldos Károly (15) jutott 10 pont fölé.

Budai Vasököl - Eldorádó KE 78-69
A 23-23-mal záruló első etap után a két páros szakaszt 2-2, a 3. etapot pedig 5 ponttal nyerve győzte le elsősorban Berta Dániel (25/15), Barna János (19/12) és Hegyi Kristóf (10) jóvoltából a Budai Vasököl a Décsi András (19/6)-Rósa László (17/9)-Hóma Csaba (13) trió vezette Eldorádó csapatát.

Piarista Öregfiúk - Iparterv 79-45
Minden negyedet megnyerve győzte le simán a Piltmann Ákos (17) és Cserkuti Áron (12) vezette Iparterv csapatát a főleg Fazekas Mihály (20/3), Bódis László (16/3) és Fentős Bence (11) kosaraira építő Piarista Öregfiúk együttese.

SzPA HSE Legends - Törekvés SE 78-83
Remekül kezdtek az elsősorban Bakk Richárd (25), Korompay Márk (15/3) és Köves Gedeon (15) kosaraira alapozó hazaiak, akik 9 ponttal vezettek a nyitó etap után. A Törekvés csapata a második negyedben ledolgozta hátrányát, majd Zsoldos K. (29), László Zoltán és Zsoldos Géza (15-15), valamint Timothée Ruét (10/6) vezérletével a vendégek a 3. negyed után 5, a záró szakasz közepén pedig 10 ponttal vezettek. A hajrában a hazaiak ugyan szorossá tették ezt a színvonalas találkozót, de megfordítaniuk nem sikerült.

Budafok B - Albatrosz 65-78
Az első negyed után 8 ponttal a vendégek, a záró etap előtt viszont 2 ponttal már a Tóth Levente (21)-Halmos Zsolt (11/3) kettős vezette hazaiak álltak jobban. A végét viszont egyértelműen az Albatrosz csapata bírta jobban, amely végül elsősorban a remek dobóformát kifogó Gulyás Dávid (24/24), valamint Oláh Dániel (15/3), Bak Tamás (14/9) és Simon Péter (13) jóvoltából végül 13 ponttal győzött.

Cap City Crew - Budai Vasököl 57-53
A küzdelmes találkozó szinte végig üldözőverseny volt. Az első negyed hajrájában 10, de a második félidő elején már csak 2 ponttal vezettek a hazaiak. Ezt követően egy 11-0-lal ismét ellépett a Molnár Róbert (19/6) és Takács Attila (14/6) vezette Cap City, ám a "vasöklűek" nem adták olcsón a bőrüket, szívós munkával, a Berta D. (22)-Barna J. (15/3) duó jóvoltából hajrában 2 pontra megközelítették ellenfelüket, de fordítani nem tudtak.

HSE Budapest - BEAC Kobak 53-57
Bár a vendégektől csak Hedry Zs. (16/9) jutott 10 pont fölé, ám egy játékosuk 8, 3 pedig 7-7 pontot dobott, így a 3. negyed után 9 ponttal "ment" a Kobak. A hazaiak Siklós Bence (19/9) és Buru Domonkos (16) vezérletével nagyot hajráztak, de 3 pontnál jobban nem tudták megközelíteni ellenfelüket, így végül vendégsiker született a küzdelmes találkozón, amelyen a hazai gárda vereségben közrejátszott az 50% alatti (8/17, 47%) büntetőzés.

7+ SC - MVSE KSE 55-52
Egy végig szoros, kiélezett mérkőzést nyert meg Nagy Péter (27/18) és Herczeg Barnabás (14) vezérletével a 7+ a Cseh István (18/6), Gruiz Ádám (14) és Koncsag Csaba (10/6) pontjaira építő MVSE ellen.

TFSE - Iparterv 51-63
Az első negyedben az elsősorban Pethő Zoltán (14/6) és Borda Szabolcs (12) eredményességére építő TF szinte "állva hagyta" ellenfelét, s 13 ponttal, 18-5-re elhúzott. A folytatásban magára talált az Iparterv, amely főképp a lehengerlő, 26-8-ra megnyert 3. negyednek, továbbá Piltmann Á. (25) és Szentes Kristóf  (11/3) találatainak köszönhetően a maga javára fordította a találkozót.

Törekvés SE - HSE Budapest 57-45
Nagy hullámhegyek és hullámvölgyek jellemezték mindkét csapat játékát ezen a találkozón, amelyen a 3. negyed után még a Siklós Bence (19/12) vezette, a társai által a kosárszerzésben eléggé magára hagyott vendégeknél volt az előny. A záró etap azonban egyértelműen a leginkább Zsoldos K. (21/3) és Zsoldos G. (9) kosaraira alapozó Törekvés törekvése jutott érvényre, így hazai sikerrel zárult az összecsapás.

Iparterv - SzPA HSE Legends 59-70
Az első három negyedben kézben tartva az irányítást tudtak nyerni a Géresi Gergely (15/3)-Bakk R. (14/3)-Uzoni Simon (14)-Köves G. (13) kvartett vezetésével a "legendák" az elsősorban Piltmann Á. (16) és Varsányi Balázs (14/6) pontjaira támaszkodó Iparterv otthonában.