Budapest B: Repülőrajtot vettek a budai csapatok

Jól, hibátlanul kezdték a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság B-csoportjának küzdelmeit a "budai brigádok". A Budai Tripladupla és a Budai Vasököl együttese 2-2, a Budai Bikák alakulata pedig 1 győzelemmel indított.

Budai Bikák - Budafok B 60-50

Gecse Zoltán (13) és Halász László (12) vezérletével egy félidőn át tartotta a lépést a Budafok B együttese a hazaiakkal, akik Párkánszki Soma (18/3), Lakos Tamás (11 ) és Szilléry János révén szünet után apránként, fokozatosan ellépve végül 10 ponttal győztek.

A mérkőzés adatai:

7+SC - BEAC Kobak 31-55

Minden negyedet megnyerve aratott egységes csapatjátékkal Vereczkey Lajos (11/9), Valuska László és Hedry Zsolt (10/6-10/6), valamint Németh András és Buzás Bálint (9-9) kosaraira alapozva a Kobak, Nagy Péter (10/3)-Tapodi László (10) kettős vezette 7+ otthonában.

Budai Tripladupla - Gödi SE 65-39

Az egyedüliként 10 pont fölé jutó Horváth Csongor (12/3), valamint Nyíri Dániel (8/6) vezetésvel az első félidőben még úgy, ahogy, de tartotta a lépést a gödi gárda a hazaiakkal, de a szünet után Halász Péter (17), Zalai Gergely (14/3), Papp Áron (9/9) és Dani Lajos (8/6) találataira támaszkodva nagy fölényben játszva végül magabiztos győzelmet aratott a Budai Tripladupla.

Ziccer KS - Eldorádó KE 56-54

Küzdelmes, végig kiélezett, szoros találkozót nyert meg a Polgári Bence (19/9)-Bakk Richárd (12/6)-Pintér Zalán (11) trió vezetésével a Ziccer a Bakondi János (16/3), Décsi András (8), Rósa László (7/3) és Berzy Lajos (7) kosaraira alapozó Eldorádó ellen.

Budai Vasököl - Albatrosz 67-56

A szünetig szerzett 11 pontos vezetésének, valamint Schwarczinger Csaba (18/3), Kovács Péter (15), Hegyi Kristóf (14) és Sárosi Milkós (10) találatainak köszönhetően győzte le a Budai Vasököl az Oláh Dániel (17), Simon Péter (12), Kiss Sándor (10) és Kása Dániel (9/3) pontjaiban bízó Albatrosz csapatát.

Cap City Crew - Budai Tripladupla 54-61

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzött Mayer Márk (15), Dani L. (13/6) és Papp Á. (10/6) vezérletével a Budai Tripladupla a Pfneiszli Csongor (15/15), Csikós Attila (9/9) és Takács Attila (9) eredményességére építő Cap City otthonában.

BEAC Kobak - Budai Vasököl 56-65

Az első negyedben szerzett 8 pontos vezetésére, valamint Schwarczinger Cs. (20) és Nagy Attila (17) ponterősségére alapozva úgy is nyerni tudott a Budai Vasököl a  Buzás B. (21/6)-Hedry Zs. (15/3) kettős vezette BEAC Kobak otthonában, hogy játékosai 50% alatt büntetőzve 12 dobást is elhibáztak a vonalról.

Albatrosz - 7+SC 70-64

A 3. negyed után 4 ponttal még a Nagy P. (28/9), Tapodi L. (14) és Kerekes Zoltán (9/3) kosaraira alapozó vendég gárda állt jobban, ám a záró etapban nagy hajrával Oláh D. (20/3), Simon P. (14), Kiss S. (13) és Bak Tamás  (11/9) vezérletével fordított a "szárnyra kapó" Albatrosz.

Törekvés SE - BEAC Kobak 66-59

A 19-9-re megnyert 2. negyedre, továbbá Zsoldos Károly (21), dr. Zsoldos Géza (11), Rubóczky György (10) és Székely Gábor (9/3) eredményességére építve győzte le a Törekvés a Hedry Zs. (17/6), Buzás B. (16/3), Valuska L. (14/6) és Medgyesi Péter (10) találataira támaszkodó BEAC Kobak együttesét.