Budapest, B-csoport: A Törekvés talányos, vezet az E5vös és a BEAC U. E.

Szép nagy körbeverések vannak a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság összesen 30 csapatot számláló mezőnyében mindkét alcsoportban. Az A-jelűben a középmezőnyben tanyázó Törekvés képes volt legyőzni idegenben a dobogóra hajtó Bravos gárdáját, majd kikapott a  tabellán jóval mögötte tanyázó Hobbi csapatától. Itt az E5vös NGRK együttese megállíthatatlanul menetel a csoportgyőzelem felé. A B-jelű alcsoportban jóval izgalmasabb hajrá várható, már csak azért is, mert az élen álló BEAC Und Einz együttesének új "kihívója" akadt a remekül menetelő Darazsak Old Boys B "személyében.

A-csoport:

Eldorádó KE - Budai Bikák 49-42

A küzdelmes mérkőzés első negyedét 18-9-re még a mezőnyből egyedüliként kétszámjegyű pontot elérő dr. Karkosák B. (10) vezette vendégek nyerték, de szünet után elsősorban Szabó P. (9/6) és Gráf M. (9/3) jóvoltából az Eldorádó átvette az irányítást. A 4. negyednek "egálról" vágtak neki a felek. Ezt, s így a mérkőzést is a lendületbe jövő hazai együttes nyerte.

A mérkőzés adatai:

7+SC - Bravos 55-61

A 16-6-ra megnyert 2. negyednek, valamint leginkább Vári B. (26/9) és Andó P. (10) kosarainak köszönhetően tudott nyerni a Bravos a T. Emdadi (23)-Nagy P. (12/6) kettős vezette 7+ otthonában.

Budafok B - Színyei KC 57-76

A páratlan negyedekben egyértelműen jobban, eredményesebben játszó Színyei Gorszkij J. (27), Héczei A. (20/6) és Boga Á. (11) vezérletével biztosan győzött, hazai részről egyedül Gulyás L. (25/9) jutott - igaz, ő bőven - 10 pont fölé.

Diósdi Sasok - E5vös NGRK 61-71

Az ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében 6 ponttal még a Szundy G. (27) és Karácson Zs. (19/3) ponterős játékában bízó hazai együttes vezetett. Fordulás után azonban a listavezető E5vös Kerényi D. (28), Szánthó L. (18/12) és Kégl M. (10) jóvoltából átvette a játék irányítását, és végül 10 ponttal győzött.

Powear TFT - Budai Mind1 77-65

A két középső negyedben nyújtott jobb, pontosabb játékára, valamint nagyrészt Saáry Cs. (23/12), Balogh L. (14) és Krasznai T. (13/3) kosaraira alapozva győzte le a Powear a Gedei T. (23/12)-Solymosi P. (12/12)-Kovács A. (12) trió vezette Budai Mind1 együttesét.

Bravos - Törekvés SE 56-59

A nyitó etapot még 20-12-re a Vári B. (18/9) és Hilotás G. (17/9) ponterősségében bízó hazai csapat, a mérkőzést viszont a páros szakaszokban dr. Sinkovits Gy. (14/6), Chrabák L. (12/3) és dr. Zsoldos G. (10) vezérletével a Törekvés nyerte.

Hobbi SK - 7+SC 51-70

A 21-6-ra megnyert első negyedre, valamint nagyrészt Nagy P. (41/18) és Herczeg B. (11) eredményességére építve győzte le biztosan a 7+ a Hobbi csapatát. Hazai részről egyedül Baricska D. (23/6) szerzett kétszámjegyű pontot.

E5vös NGRK - Cap City Crew 68-35

Minden negyedet megnyerve aratott Kerényi D. (24), Szánthó L. (13/3) és Kégl M. (11) vezérletével magabiztos győzelmet az E5vös,  a vendégektől egyedül Takács A. (16/3) jutott 10 pont fölé.

TFSE Senior - Eldorádó KE 57-51

A 22-14-re megnyert 2. negyednek, valamint Buda G. (22/6) és Pethő Z. (16/6) ponterős játékának köszönhetően aratott az alsóházban tanyázó TF-Senior meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet a dobogós helyezésért küzdő Eldorádó ellen, amelyből ezúttal egyedül Rósa L. (14/3) ért el kétszámjegyű pontot.

Budai Mind1 - BEAC Kobak 61-73

A roppant hullámzó játékot hozó első félidőt követően Hedry Zs. (24/12), Buzás B. (17/6) és Valuska L. (12) vezérletével a Kobak rákényszerítette akaratát a Kovács A. (21)-Gedei T. (18/6)-Kovács M. (12/6) trió vezette Mind1 csapatára.

Diósdi Sasok - Budafok B 54-78

Minden negyedet megnyerve győzte le nagyrészt Gecse Z. (20/3), Gulyás L. (18) és dr. Detrich Á. (14/69 kosaraira alapozva biztosan sereghajtó, s ezzel a sikerével a győzelmek számát tekintve egyről a kettőre jutó Budafok B a Szundy G. (20/3), Karácson Zs. (18/6) és Kovács G. (10) találataira támaszkodó Diósdot.

Budai Bikák - Bravos 58-47

A szünetig szerzett 16 pontos vezetésére, valamint a mezőny legeredményesebb játékosa, Lakos T. (20) kosaraira alapozva győzte le a Bikák csapata azt a Bravos gárdáját, amelyből szintén csupán egy játékos, Vári V. (14/6) jutott 10 pont fölé.

Hobbi SK - Törekvés SE 55-53

Ellentétes félidőket hozó, küzdelmes találkozót nyert meg a szünetig szerzett 15 pontos vezetésére, valamint Nagy A. (19/3) és Baricska D. (14/3) kosaraira alapozva a Hobbi a szünet után az egyedüliként 10 pont fölé jutó Zsoldos K. vezetésével alaposan feljavuló Törekvés ellen.

BEAC Kobak - Színyei KC 55-90

Minden negyedet megnyerve győzte le Gorszkij J. (42), Héczei A. (21) és Bozsik L. (209 ponterős játékával biztosan a Színyei a főként Hedry Zs. (12/3), Valuska L. (11/3) és Németh A. (10) találataira támaszkodó Kobak csapatát.

Budai Tripladupla - TFSE Senior 68-84

A kosarakban roppant gazdag első negyedet 25-23-ra még a Csordás M. (13/9), Papp Á. (12/6) és Németh D. (12) kosaraira alapozó hazai csapat nyert, ám a folytatásban Buda G. (31), Borda Sz. (14) és dr. Molnár B. (12/6) vezérletével a TF Senior csapata rákényszerítette akaratát a vendéglátókra és biztosan győzött.

Eldorádó KE - Budai Mind1 57-62

Végig szoros, kiélezett találkozót nyert meg jobb hajrájának és elsősorban Solymosi P. (15/9) és Kovcs A. (15) eredményes játékának köszönhetően a Mind1 a nagyrészt Puschmann B. (17/6), Bogár B. (14/9) és Bakondi J. (11) pontjaiban bízó Eldorádó otthonában.

7+SC - E5vös NGRK 73-76

Ellentétes félidők mérkőzésén diadalmaskodott a szünetig szerzett 14 pontos vezetésére, valamint elsősorban Kerényi D. (33), Budai M. (11/9) és Koncsár B. (11) eredményességére építve a vártnál jóval nehezebben az éllovas E5vös a pazar 3. negyedével elsősorban Nagy P. (23/9). T. Emdadi (18), Herczeg B. (12) és Chrestels A. (10) jóvoltából a mérkőzést szorossá és izgalmassá tevő 7+ otthonában.

Bravos - TFSE Senior 56-50

A küzdelmes mérkőzés első negyedét 4 ponttal "elvitte" a leginkább Pethő Z. (16/15) és Borda Sz. (12) találataira támaszkodó vendég együttes, ám a 13-2-re megnyert 2. negyed, valamint Vári B. (21/69., Munteán A. és Ujvári A. (12-12) eredményes játéka révén a hazaiak nyertek.

Powear TFT- Budafok B 55-52

Csupán egyetlen negyedet nyert meg, de a 24-7-re "behúzott 3. etap, valamint Balogh Á. (15/9), Balogh L. (14) és Nagy T. (10) eredményessége elég volt a Poewar csapatának a győzelemhez, talán részben azért is, mert a szünetben még 9 pontos előnyben lévő budafokiaktól végül csak Gulyás L. (14/3) jutott 10 pont fölé.

Budai Bikák - Törekvés SE 59-54

Végig kiélezett, szoros mérkőzésen győzött Forrai M. (17) és Lakos T. (10) vezérletével a hazai együttes az elsősorban Zsoldos K. (16), Bozsik K. (11) és Ruboczky Gy. (10) pontjaiban bízó Törekvés ellen.

Hobbi SK - Budai Bikák 57-43

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzte le leginkább Nagy A. (15/9) és Baricska D. (10/9) eredményességére építve a Hobbi a Budai Bikák csapatát. A vendégektől egyedül dr. Karkosák B. (11) jutott 10 pont fölé.

BEAC Kobak - TFSE Senior 58-50

A nyitó negyedet még 19-13-mal "elvitték" az elsősorban Buda G. (16/3) és Merl F. (11/9) találataira támaszkodó vendégek, akik 4 ponttal még szünetben is vezettek, ám térfélcsere után Hedry Zs. (17/3), Valuska L. (13), Németh A. (11/3) és Tircsi T. (11) révén átvette az irányítást, fordított és győzött a Kobak.

Cap City Crew - 7+SC 60-66

Szünetben még döntetlenre állt a K. Righi (20)-Huszár M. (12)-Pfneiszli Cs. (11/9) trió vezette Cap City és a vendég együttes, majd szünet után a valamivel pontosabban játszó 7+ Nagy P. (28/21). T. Emdadi (19) és Herczeg B. (10) kosaraira alapozva 6 ponttal győzött.

Törekvés SE - E5vös NGRK 43-88

Az elsősorban Chrabák L. (11/6) és Bozsik K. (10) pontjaiban bízó hazaiak csak a 3. negyedben tudtak felnőni a feladathoz, így a listavezető E5vös Kerényi D. (30), Koncsár B. (26/6), Szánthó L. (12/6) és Budai M. (10/6) vezérletével simán győzött.

Álló Farkasok - Parthus SE 71-61

Az ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében 6 ponttal még a csapatból végül egyedüliként 10 pont fölé jutó Láng-Miticzky R. (17/12) vezette vendég Parthus állt jobban, ám a második félidő egyértelműen az elsősorban Forgó Sz. (22) és Podt M. (11) eredményességére építő hazai gárdáé volt, amely végül 10 ponttal nyert.

ttps://megye.hunbasket.hu/budapest/merkozhes/x2223/hun_bud_fb/1181151

Budai Mind1 - Budai Tripladupla 47-56

A nyitó és a záró szakaszban nyújtott jobb teljesítményének, valamint nagyrészt Németh D. (14/3), Csaba M. (12/12) és Papp Á. (11/9) eredményes játékának köszönhetően nyerte meg a "budai derbit" a Tripladupla a Német T. (13)-Gedei T. (12/6)-Kovács A. (10) trió vezette Mind1 otthonában.

Színyei KC - TFSE Senior 91-71

A Merl F. (18/6), Buda G. (18/6) és Pethő Z. (17/6) ponterős játékára építő TF Senior a szünetig tartotta a lépést a hazaiakkal. Szünet után Gorszkij J. (42/3), Bozsik L. (15/9) és Héczei A. (13/9) jóvoltából már fölényben játszott, és végül  20 ponttal nyert a Színyei.

Budafok B - BEAC Kobak 48-55

A 3. negyed után 7 ponttal még az elsősorban Gecse Z. (13) és Gulyás L. (10) találataira támaszkodó hazaiak álltak jobban, de a Hedry Zs. (26/12), Buzás B. (13) és Németh A. (10) kosaraira alapozó BEAC Kobak remek, 23-9-re megnyert 4. negyedével fordítani tudott.

Diósdi Sasok - Powear TFT 79-58

Minden negyedet megnyerve győzte le Karácson Zs. (24/6), Szundy G. (23) és Tímár D. (13) vezetésével a Diósd a főként Saáry Cs. (12/6), Balogh Á. (11/3) és Krasznai T. (10) pontjaiban bízó Powear gárdáját.

Hobbi SK - TFSE Senior 63-54

A szünetig szerzett 10 pont fölötti előnyére, valamint jórészt Nagy A. (20/3) és Baricska D. (19/6) ponterősségére építve győzte le a Hobbi a főként Pethő Z. (18/15) és Merl F. (15/15) tripláiban bízó TF Senior együttesét.

BEAC Kobak - Powear TFT 65-61

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetben 5 ponttal még a Krasznai T. (19/9)-Saáry Cs. (18/6)-Balogh L. (12) trió vezette vendég Powear állt jobban, szünet után azonban a hazaiak elsősorban Valuska L. (21/3), Buzás B. (16) és Hedry Zs. (10/3) jóvoltából fordítani tudtak, és megnyerték a találkozót.

Törekvés SE - Cap City Crew 62-37

Minden negyedet megnyerve győzte le Ruboczky Gy. (17/9), Kecskeméti Z. (15), Chrabák K. (10/9) és Bozsik K. (10) vezérletével biztosan a Törekvés a Cap City gárdáját. A vendégektől egyedül Sóstai D. (13/3) jutott 10 pont fölé.

Budai Tripaldupla - Színyei KC 56-67

A két középső negyedben mutatott jobb, pontosabb játékának, valamint Gorszkij J. (28), Bozsik L. (16) és Héczei A. (10/3) eredményességének köszönhetően tudott nyerni a Színyei a Csordás M. (14/12), továbbá Németh D. és Papp Á. (14/6-14/6) találataira támaszkodó Triladupla otthonában.

Budai Mind1 - Bravos 59-65

A páratlan negyedekben jobban, pontosabban játszva diadalmaskodott Filótás G. (14/9). Zsótér I. (11/3) és Pólik Gy. (10) kosaraira alapozva a Bravos a leginkább Dira F. (14/12), Juhász I. (12/6) és Kovács A. (12) pontjaiban bízó Mind1 otthonában.

Eldorádó KE - Budafok B 91-47

A nyitó és a záró szakaszban nagy fölényben játszva győzte le a Szabó P. (24/12)-Rósa L. (16/6)-Puschmann B. (14)-Graf M. (13)-Bogár B (9/9) "ötösfogat húzta" Eldorádó biztosan a Budafok B gárdáját. A vendégektől egyedül Gulyás L. (18/9)  ért el kétszámjegyű pontot., Gecse Z. 9-ig jutott.

Budai Tripladupla - Budai Bikák 48-83

Minden negyedet megnyerve, a 3. szakaszt leszámítva végig nagy fölényben játszva nyerte meg Lakos T. (18), Galambos M. (16/9), dr. Karkosák B. (12) és Kovács B. (10/3) vezérletével a budai derbit a Bikák csapata a Zalai G. (13/6), Csaba M. (10/3), Papp Á. (9/9) és Csordás M. (9/3) találataira támaszkodó Tripladupla otthonában.

B-csoport:

Csepel-Bontó B - Parthus SE 68-90

A szünetig szerzett közel 20 pontos vezetésének, valamint Szikora B. (21/9), Aradi L. (19/3), Muzslai F. (18), Jakkel M. (16/9) és Láng-Mititzky R. (11/6) eredményes játékának köszönhetően győzött biztosan a Parthus a Magyar Z. (23/3)-Bárány L. (13/3)-Varga N. (12)-Büka Zs. (10/3) kvartett vezette csepeliek otthonában.

Szentendrei KHSE U20 - Honvéd Zrínyi SE B 56-52

A 26-13-ra megnyert nyitó negyedre, valamint nagyrészt Laki T. (26/6) és Okrutay G. (11) kosaraira alapozva nyerte meg a "katonai ütközetet" a szentendrei alakulat a Zsengellér V. (22/3) és Láncos G. (17) ponterősségében bízó Zrínyi B ellen.

Treff 07 SE U23 - Eötvös Halak 72-61

Három negyedet szorosan megnyerve, a harmadikat pedig döntetlenre játszva győzték le Isépy B. (23), Horváth N. (16/3) és Jakobicz B. (13/3) vezérletével a Treff-fiatalok a Knollmajer B. (12)-Budai M. (11/9)-Zoboki Á. (11) trió vezette Eötvös Halak együttesét.

Parthus SE - Honvéd Zrínyi SE B 37-78

Minden negyedet megnyerve győzte le Zsengellér V. (27/6), Láncos G. (24) és dr. Baumgartner P. (11/3) kosaraira alapozva simán a Zrínyi B a Parthis csapatát. Hazai részről csupán Szikora B. (15/3) jutott 10 pont fölé.

Darazsak Old Boys B - Regi Waldorf U23 79-67

A szünetig szerzett közel 20 pontos vezetésének, valamint Aranyi J. (20/6), Sulák P. (15/3), Duda P. (14/3), Sárdi I. (12/6) és Zódor N. (10/6) kosarainak köszönhetően győzte le a Darazsak csapata a veresége mértékén Vámosi L. (20/6), Leleszi M. (17/9), L. Laki P. (12/6) és Gát M. (11) találataira támaszkodva jelentősen "kozmetikázó" Waldorf gárdáját.

BEAC Und Einz - Álló Farkasok 82-74

A színvonalas találkozó szünetében 3 ponttal még a Müller I. (23/3)-Harsányi G. (11)-Hadnagy A. (10)-Kovács T. (9/9) kvartett vezette vendég Farkas álltak jobban. de a listavezető hazai együttes a szünet után Péter Zs. (23), Pék Á. (17/3), dr. Soós A. (13) és Dézsi R. (12/6) jóvoltából ellenfele fölé kerekedett.

Optofit VKB Vác - Eötvös Halak 64-59

A 18-10-re megnyert 2. negyedre, valamint nagyrészt Szabó A. (20) és Medgyasszay I. (15/9) ponterősségére építve győzte le a váci gárda a Budai M. (15/15), Fövényi Zs. (12/3) és Zoboki Á. (10) révén nagyot hajrázó Eötvös Halak csapatát.

Kisbojtár - Csepel-Bontó/B 75-33

Végig nagy fölényben játszva győzte le Mészáros N. (19/3), Ludányi B. (16/6), Lelkes J. (16), dr. Dobó J. (10/6) és dr. Kamondi Sz. (10) vezérletével biztosan a Kisbojtár a csepelieket, akiktől csupán Magyar Z. (15) jutott 10 pont fölé.

Honvéd Zrínyi SE B - Csepel-Bontó/B 99-29

A két középső negyedben nyomasztó fölényben játszva győzte le Láncos G. (26/3), Zsengellér V. (24/3), Gabos Á. (24) és Barna M. (15/15) ponterős játékával kerek 70 ponttal a Zrínyi B a csepeli együttest. A vendégektől egyedül Bóka Zs. (14/12) jutott 10 pont fölé.

Szentendrei KHSE U20 - Treff 07 SE U23 48-38

A két utánpótlás gárda hihetetlen hullámzások tarkította összecsapásának szünetében 5 ponttal még a Jakobicz B. (11/3) vezette Treff-fiatalok vezettek, ám a 18-4-re megnyert 3. negyednek, valamint a hazai részről egyedül kétszámjegyű pontot szerző A. Glavaszki (17/6) eredményességének köszönhetően hazai siker született.

Darazsak Old Boys B - Treff 07 SE 90-53

A szünetig szerzett közel 30 pontos vezetésére, valamint Sulák P. (19/9), Somogyvári Á. (15/9), Aranyi J. (15/3), Zódor N. (12/3), Sárdi I. (10/6) és Czermann T. (10) kosaraira alapozva nyerte fölényesen a rangadót a Darazsak B csapata a Matika P. (14/12)-Karsai Cs. (12)-Bartha H. (9/9) trió vezette Treff ellen.

Optofit VKB Vác - BEAC Und Einz 48-58

A 20-9-re megnyert első negyedre, valamint Pék Á. (17/9), Jani Z. (15) és Péter Zs. (14) kosaraira alapozva győzte le 10 ponttal az éllovas BEAC Und Einz a leginkább Molnár L. (13), Horváth D. (12) és Szabó A. (10) találataira támaszkodó váciakat.

Treff 07 SE - Szentendrei KHSE 61-42

A szünetig szerzett 16 pontos előnyének, továbbá elsősorban Matika P. (17/15) és Karsai Cs. (11/3) eredményes játékának köszönhetően győzte le biztosan a Treff az erősen egyemberes csapat benyomását keltő szentendrei legénységet, amelyben a pontok több mint a felét dobta a mezőny legeredményesebb játékosa, Sági Á. (22).

Eötvös Halak - Monor SE 48-58

A nyitó és a záró szakaszban jobban, pontosabban játszva tudott nyerni Bodor D. (16), Lendér A. (13/9) és Viktor M. (11/3) vezérletével a Monor a Fövényi Zs. (12/3)-Gyimesi R. (10/6) kettős vezette, 50% alatti hatékonysággal (7/16) büntetőző Eötvös Halak otthonában.

Regi Waldorf U23 - Kisbojtár 78-57

Az első és az utolsó 10 percben egyértelműen jobban, eredményesebben játszva győzte le Bekő P. (17/15), Vámosi L. (17/9) és Tiba B. (12) eredményességére építve több mint 20 ponttal a Waldorf a nagyrészt Ludányi B. (23/15), Lelkes J. (16/9) és Mészáros N. (13/9) pontjaiban bízó Kisbojtárt egy összesen 23 hárompontos kosarat hozó találkozón.

Csepel-Bontó/B - Treff 07 SE U23 35-80

Minden negyedet megnyerve győzték le Horváth N. (23), Isépy B. (22), Horváth Á. (12) és Takács L. (10/3) eredményességére építve simán a Treff fiataljai a csepelieket. Hazai részről egyedül Bárány L. (15/3) jutott 10 pont fölé.

Treff 07 SE U23 - Darazsak Old Boys 48-83

Minden negyedet megnyerve győzte le Aranyi B. (23), továbbá Aranyi J. és Czermann T. (18-18) ponterős játékával simán a rangadón a Darazsak a Treff fiataljait. Hazai oldalon egyedül Horváth N. (16/6) ért el kétszámjegyű pontot.

BEAC und Einz - Monor SE 80-49

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását győzte le Dézsi R. (19/6), Pék Á. (16/6), Péter Zs. (16), valamint dr. Soós A. (10) vezérletével biztosan a BEAC U. E. csapata a jórészt Lendér A. és Kaári L. (12/6-12/6) és Viktor M. (10/3) találataira támaszkodó Monort.

Kisbojtár - Honvéd Zrínyi SE B 79-54

A szünetig szerzett közel 30 pontos vezetésére, valamint nagyrészt Lelkes J. (21/3), Ludányi B. (19/12), Nagy B. (15/15) és Mészáros N. (12/6) kosaraira alapozva győzte le biztosan a Kisbojtár a Barna M. (13/9)-Köves T. (13/3) kettős vezette Zrínyi B csapatát.

Regi Waldorf U23 - Treff 07 SE U23 65-79

Három negyedet megnyerve, a másodikat pedig teniszes, "15 mindes" döntetlenre adva nyerte meg nagyrészt Horváth N. (21/9), Jakobicz B. (19/9), Takács L. (15/3) és Isépy B. (14) eredményes játékával az U23-as csapatok találkozóját a Treff a nagyrészt Vámosi L. (24/9) és Kincses Cs. (18/3) ponterősségére építő Waldorf otthonában.

Csepel-Bontó/B - Álló Farkasok 42-75

Minden negyedet megnyerve győzte le Györe A. (22), Kovács T. (13/3), Harsányi G. (11) és Hadnagy A. (10) vezérletével simán az Álló Farkasok csapata a főként Bárány L. (14/6) és Magyar Z. (10/3) találataira támaszkodó hazai együttest.

Szentendrei KHSE - Eötvös Halak 48-51

Az ellentétes félidőket hozó összecsapás szünetében 9 ponttal még az Okrutay G. (12)-Pirint G. (11/3)-Laki T. (10/3) trió vezette hazai gárda állt jobban, ám szünet után a vendégek elsősorban Zoboki Á. (17), Fövényi Zs. (15/12) és Feke B. (10/6) jóvoltából átvették az irányítást, és nagy hajrával a maguk javára fordították a küzdelmes találkozót.