Budapest, B-csoport: Megugrott az X-Debrecen

Az üldözők - így az Iparterv és a Cap City Crew -  "botlottak", a listavezető X-Debrecen viszont megőrizte veretlenségét, így megerősítette vezető pozícióját a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában.

Budafok B - 7+SC 52-68

Gecse Zoltán (15), Sulán Péter (13/3) és Tiba Gábor (10) jóvoltából a 3. negyed végéig tudták tartani a lépést a budafokiak a vendégekkel, a végét azonban sokkal jobban bírta a Herczeg Barnabás (25), Kerekes Zoltán (16/6), Laposa Dávid (16) és Tapodi László (10) találataira támaszkodó 7+.

BEAC Kobak - TFSE Senior 60-77

A vendégek Buda Gergely (24), Kondor József (20), Nagy Roland (14), Pethő Zoltán (10/3), valamint Bánfalvi István (9/9) révén az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását arattak magabiztos győzelmet a Búzás Bálint (15/9)-Hedry Zsolt (14/6)-Tircsi Tamás (10) trió vezette BEAC Kobak otthonában.

BEAC Kobak - Budafok B 83-42

Minden negyedet megnyerve, végig fölényben játszva aratott Vereczkey Lajos (19/15), Hedry Zs. (19/6), Németh András (17/3) és Buzás B. (15) ponterős játékára építve a Kobak a főként Tiba G. (14/3) és Gecse Z. (12) találataira támaszkodó Budafok ellen.

X Debrecen - BEAC Kobak 74-71

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a Hegedűs Gergő (24)-Vámosi Boldizsár (13)-Sveda Tamás (11/9)-Baranyi Kristóf-Papp Tamás (10-10) "ötösfogat húzta" X Debrecen, de a 31-18-val "lehozott" első 10 perc elég volt neki a győzelemhez a Hedry Zs. (25/6), Valuska László (16) és Vereczkey L. (10/6) révén fokozatosan felzárkózó, s a hajrára a mérkőzést szorossá tevő Kobak ellen.

Cap City Crew - Albatrosz 49-65

Három negyedet megnyerve, a 3. etapot pedig döntetlenre adva győzte le Oláh Dániel (33/3) és Simon Péter (16/3) vezérletével az Albatrosz a Takács Attila (15/9)-Varga József (13/12) kettős vezette Cap City együttesét.

Iparterv - Gödi SE 56-60

Ellenetétes félidők mérkőzésén szünetig 14 pontos előnyt szerzett a Horváth Csongor (18/3) és Andó Máté (10/3) eredményességére építő gödi gárda. A második félidő már a Lukács Dániel (13/6) és Iványi Kristóf (10/6) kosaraiban bízó hazai együttesé volt, amely szorossá is tette a találkozót, de végül a vendégek örülhettek.

Albatrosz - Budafok B 78-44

A páros negyedekben nagy fölényben játszva aratott Simon P. (32) és Oláh D. (10) vezérletével magabiztos győzelmet az Albatrosz az újfent Gecse Z. (14) és Tiba G. (9/6) vezette Budafok B ellen.

Iparterv TFSE Senior 60-55

Az első negyedet ugyan "elvitte", s még szünetben is 4 ponttal a hazaiak "előtt járt"  a Buda G. (19/6)-Kondor J. (12) kettős vezette vendég együttes, ám a második félidőben a hazaiak átvették az irányítást és leginkább Tóth Lóránt (12), Szentes Kristóf (11/3) és Lukács D. (9) találataira támaszkodva ellenfelük fölé kerekedtek.