Budapest C: A Powear TFT 9 győzelmes erődemonstrációja

Tovább "nyomul" előre a bajnokságot elég visszafogottan, 2 győzelem mellett 4 vereséggel kezdő Powear TFT "alakulata" a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában, és a gárda - egyik nagy riválisát s Szinyei csapatát is legyőzve - sorozatban 9 diadalt aratva a bajnoki hajrában már a dobogós helyezésért küzd. A ligát továbbra is "megingathatatlan magabiztossággal" vezeti a mérkőzéseit rendre fölényesen megnyerő E5vös NGRK együttese.

Álló Farkasok - Powear TFT 47-82

Minden negyedet megnyerve győzte le Krasznai Tibor (21/3), Nagy Tamás (17/3) és Balogh Csaba (10) vezérletével a Powear a Vlajk Ádám (16) és Podt Mátyás (11/3) találataira támaszkodó Álló Farkasok csapatát.

A mérkőzés adatai:

Kisbojtár - Budai Mind1 67-76

A 25-15-re megnyert első negyedre, valamint Göbölös László (13), Kováts Máté (12) és Dira Ferenc (13) eredményességére építve úgy győzte le a Mind1 a nagyrészt Ludányi Balázs (17/6), Mészáros Nándor (14), Bujdosó Dániel (13) és Sebesi Csaba (11/6) találataira támaszkodó Kisbojtár együttesét, úgy hogy nem kevesebb, mint 7 játékosa jutott 6 pont fölé.

Powear TFT - ÁSE Nemecsek 68-35

Minden negyedet megnyerve, a nyitó és a záró szakaszban nagy fölényben játszva verte elsősorban Domián Zsolt (18) és Balogh Ádám (14/6) ponterős játékával a Powear az ÁSE Nemecsek csapatát. A vendégektől egyedül Balogh Róbert (10/3) érte el a 10 pontot.

Budai Mind1 - E5vös NGRK 52-95

Az elvben rangadó jellegű mérkőzésen a leginkább Kováts M. (17/3) és Dira F. (10/6) kosaraira alapozó hazai gárda csak a 2. negyedben volt egyenrangú ellenfele az éllovas E5vösnek, a vendégek Kerényi Dániel (32), Iklódi Zsolt (18), Szánthó Lőrinc (11), Budai Márton (10/6) és Bognár Domokos (10/3) vezérletével fölényes győzelmet arattak.

Optofit VKB Vác - Szinyei KC 49-70

Minden negyedet megnyerve aratott Gorszkij Jaroszlav (38/12) és Héczei András (21/15) ponterős játékával magabiztos győzelmet a Szinyei, a váciaktól egyedül Medgyasszay István (20/3) jutott 10 pont fölé.

Treff 07 SE - Hobbi SK 53-63

A mindössze 5 játékossal felálló Matika Péter (21/15), Veres István (13/9) és Rozgonyi Bence (12) jóvoltából hazaiak három negyeden át tartották a lépést a Hobbi csapatával, de a záró etapot jobban bírta a Kutasi Bálint (18/6), Nagy András (10), valamint Balogh Péter, Baricska Dániel és Tóth Gyula (8/6- 8/6) kosaraira alapozó vendég együttes.

Eötvös Halak - Újpest MT Oldboys 77-71

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben 13 ponttal még a Bodnár Dániel (30), Bori István (17/15), Kovács Zsolt és Németh András (10-10) eredményességére építő, de csak 5 játékossal kiálló vendég újpesti gárda vezetett. Szünet után azonban a hazaiak Gyimesi Regő (22/12), Fövényi Zsombor (20/3), Zoboki Ábel (16) és Budai Mátyás (12/12) révén átvették az irányítást és a maguk javára fordították az összecsapást.

Kisbojtár - Álló Farkasok 69-35

A páratlan szakaszokban nagy fölényben játszva, minden negyedet megnyerve aratott Ludányi B. (21/9), Mészáros N. (16/9) és Nagy Balázs (13) vezérletével magabiztos győzelmet a Kisbojtár, a vendégektől egyedül Vlajk Á. (14) jutott 10 pont fölé.

Újpest MT Oldboys - Kisbojtár 53-71

Bodnár D. (21/9), Németh András (15/3) és Bori I. (9/9) kosaraival a vendéglátó újpestiek egy félidőn át tartották a lépést a 3 nappal korábban is mérkőzést játszó vendégekkel, de szünet után Sebesi Cs. (23/9), Mészáros N. (21/15) és dr. Kamondi Szilárd ponterős játékával magához ragadta az irányítást, és végül biztos, közel 20 pontos győzelmet aratott.

Álló Farkasok - Treff 07 SE 49-63

A 22-8-ra megnyert első negyednek, valamint elsősorban Veres I. (25/6) és Sipos Gábor (13) eredményes játékának köszönhetően tudott aránylag biztosan nyerni a Treff, hazai részről egyedül Müller István (14/12) jutott 10 pont fölé.

ÁSE Nemecsek - Budai Mind1 65-76

A 25-12-re megnyert első negyedre, valamint Kováts M. (19), Kovács Miklós (18/6), Dira F. (14/6) és Kovács András (12) kosaraira alapozva győzte le a Mind1 a Bóné Gergely (22)-Barsi Zoltán (18/12)-Kincses Sándor (14) trió vezette ÁSE Nemecsek csapatát.

Szinyei KC - Powear TFT 51-61

Gorszkij J. (22/6) és Héczei A. (16/3) eredményességére építve a Szinyei a rangadó első félidejében még tartotta a lépést a Powear csapatával, de a második félidőben Krasznai T.(18/9), Saáry Csaba (17/6) és Domián Zs. (10) vezérletével a pontosabban játszó vendégek 10 ponttal megnyerték a rangadót.

E5vös NGRK - Eötvös Halak 86-60

A 35-9-re megnyert 2. negyednek, valamint a Kerényi D. (34)-Budai M. (15/15)-Iklódi Zs. (15) trió ponterősségének köszönhetően nyerte meg simán az E5vös, Eötvös derbit a hazai együttes a Fövényi Zs. (27/9), Gyimesi R. (14/9) és Balázs Áron (10) kosaraira alapozó Eötvös Halak ellen.

Hobbi SK - Optofit VKB Vác 58-39

Minden negyedet - volt, amelyiket 7. de akadt, amelyet csak 1 ponttal - megnyerve győzte le Viczina Balázs (18) és Baricska D. (14/6) vezérletével a Hobbi a váciakat. A vendégektől ezúttal is csak Medgyasszay I. (14) jutott 10 pont fölé.

Powear TFT - Újpest MT Oldboys 74-42

Minden negyedet megnyerve győzte le Domián Zs. (22), Saáry Cs. (15/3), Nagy T. (12) és Zsömle Balázs (10) találataira támaszkodva a Powear a Rombauer Áron (17/9)-Németh A. (14) kettős vezette újpestieket.

Budai Mind1 - Álló Farkasok 51-42

Az Álló Farkasok csapata Kaspár Norbert (13/6) és Vlajk Á. (10) jóvoltából 3 negyeden át állta a sarat, és csupán 2 pontos hátrányban voltak a 4. negyed előtt, ám ebben a pontosabban játszó és Kovács M. (16/9) és Dira F. (14/3) ponterősségére építő hazai gárda végül ellenfele fölé kerekedett.

Optofit VKB Vác - E5vös NGRK 45-82

A hazaiak elsősorban Medgyasszay I. (18/6) és Szabó András (15) révén a 2. negyedben ugyan felnőttek a feladathoz és a listavezetőhöz, de a mérkőzés többi részében a Kerényi D. (26)-Iklódi Zs. (16/3)-Kégl M. (11)-Szánthó L. (1066) kvartett vezette E5vös nagy fölényben játszva biztosan győzött.

A Treff 07 SE - ÁSE Nemecsek találkozót 20-0-lal jegyzőkönyvezték

Kisbojtár - Szinyei KC 48-76

A nyitó és a záró etapban Gorszkij J. (27/3) és Bozsik László (20/6) ponterős játékának köszönhetően nagy fölényben játszva simán nyert a Szinyei a dr. Kamondi Sz. (18/9) és Sebesi Cs. (11/3) találataira támaszkodó Kisbojtár otthonában.

Szinyei KC - ÁSE Nemecsek 88-51

A vendégek Barsi Z. (15/9), Dinnyés László (12/12), Bóné G. (12) és Kincses S. (10) jóvoltából ugyan felnőttek a feladathoz, és egyenrangú ellenfelei voltak a hazai gárdának, de az első és az utolsó 10 percben nagy fölényben játszó Szinyei Bozsik L. (16), Jantner László és dr. Szaszovszky Gábor (14-14), Gorszkij J. és Héczei A. (12-12), valamint Boga Áron (11) kosaraira alapozva magabiztos győzelmet aratott.

Optofit VKB Vác - Treff 07 SE 35-49

Az első negyedet 13-3-ra nyerték a hazaiak, akik közül végül egyedül Szabó A. (11) jutott 10 pont fölé. A folytatásban a Treff Matika Patrik (18/12) és Veres I. (11/3) vezérletével átvette a játék irányítását, majd a 3. negyedben a vezetést is, és végül 14 ponttal győzött.

Hobbi SK - Kisbojtár 75-44

Minden negyedet megnyerve diadalmaskodott a dobogóra hajtó csapatok rangadóján váratlanul simán Kutasi B. (18/9), Balogh P. (18/6) és Viczina B. (16) ponterős játékával a Hobbi a tartalékos, Sebesi Cs. (11) és Mészáros N, (10/6) találataira támaszkodó Kisbojtár ellen.

Eötvös Halak - Budai Mind1 48-52

A szünetig Dira F. (14/6), Juhász István (9/3) és Kovács M. (9) kosaraira alapozva 12 pontos előnyt szerzett a vendég Mind1, de Gyimesi R. (15/9)-Fövényi Zs. (10/6) duó vezette Eötvös Halak csapata remek 3. negyedet produkálva a záró etap előtt 1 pontra felzárkózott, ám az izgalmas 4. negyedben végül a vendégek diadalmaskodtak.