Budapest C: Hobbi-bravúrral indult az év

Egy meglepetést és több szoros mérkőzést is hozott a 2022-es év első fordulója a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C csoportjában: a közepmezőnyt vezető Hobbi SK csapata elvette a Szinyei veretlenségét. Az Eötvös Halak együttese nagy küzdelemben alsóházi rangadót nyert az ÁSE Nemecsek együttesének otthonában.

Hobbi SK - ÁSE Nemecsek 76-52

Minden negyedet megnyerve aratott Baricska Dániel (17/3), Ondima Kevin (10/3), valamint Kutasi Bálint és Tóth Gyula (9/3-9/3) vezérletével magabiztos győzelmet a Hobbi a jórészt Barsi Zoltán (16/15), Dinnyés László (9/9) és Bóné Gergely (9/3) találataira támaszkodó ÁSE Nemecsek csapata ellen.

A mérkőzés adatai:

E5vös NGRK - Álló Farkasok 80-54

A szünetig szerzett 30 pontos vezetésének, valamint Kerényi Dániel (26), Iklódi Zsolt (16), Budai Márton (11/9) és Koncsár Balázs (11/6) eredményességének köszönhetően verte simán az E5vös csapata az elsősorban Eren Üsünkaya (14/12) és Vlajk Ádám (10) kosaraira alapozó Álló Farkasok együttesét.

Eötvös Halak - Powear TFT 57-60

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetben 10 ponttal még a Fövényi Zsombor (16/12)-Gyimesi Regő (13/9)-Balázs Áron-Zoboki Ábel (10-10) kvartett vezette hazai együttes állt jobban, de a második félidőben elsősorban Krasznai Tibor (22/15), valamint Gaál Roland (8/3) és Domián Zsolt (8) jóvoltából feljavult, és fordítani tudott a Powear.

Álló Farkasok - Optofit VKB Vác 47-58

A nyitó és a záró negyedben nyújtott jobb, pontosabb játékára, valamint Horváth Domonkos (15/3), Medgyasszay István (14/3) és Szabó András (14) találataira támaszkodva tudott nyerni a váci együttes a nagyrészt Müller István (16) és Vlajk Ádám (13) eredményességére építő Álló Farkasok otthonában.

ÁSE Nemecsek - Eötvös Halak 68-70

A végig szoros, kiegyenlített találkozón a rendes játékidőben nem tudta döntésre vinni a dolgot a Kincses Sándor (18), Barsi Z. (16/6), Bóné G. (15) és Podoba Tamás kosaraira alapozó ÁSE és a leginkább Fövényi Zs. (21/9), Budai Mátyás (13/3) és Balázs Á. (12) pontjaiban bízó Eötvös Halak csapata. A hosszabbítás is szoros volt, végül a vendégek nyertek 2 ponttal.

Színyei KC - Hobbi SK 57-75

A páratlan negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban kosarazva fosztotta meg veretlenségétől egységes csapatmunkával Nagy András (19/12), Baricska D. (14/3), Kalapáti Péter (12) és Takács Gábor (10/3) vezérletével meglepetésre a Hobbi az ezúttal eléggé egyemberes együttes benyomását keltő Szinyei csapatát, amelyben egyedül a pontok több mint felét szerző Gorszkij Jaroszlav (30/9) jutott 10 pont fölé.

Treff 07 SE - Kisbojtár 48-88

A szünetig szerzett több mint 30 pontos vezetésének, valamint a remek dobóformát kifogó Ludányi Balázs (30/27), valamint Mészáros Nándor (20/12), dr. Dobó József (13/9) és dr. Kamondi Szilárd (10/6) eredményes játékának köszönhetően aratott kerek 40 pontos győzelmet a Kisbojtár. Hazai részről egyedül Marika Péter (15) jutott 10 pont fölé.