Budapest C: rendre 100 fölött dobva lett a bajnok BLF C

A hátralévő mérkőzések eredményeitől függetlenül már megnyerte a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C csoportját a BLF Palota C csapata.

A hátralévő mérkőzések eredményeitől függetlenül már megnyerte a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C csoportját a BLF Palota C csapata, amely utóbbi mérkőzésein kiváló csapatmunkával, rendre 100 pont fölött dobva biztosította be elsőségét.

Három negyeden át alárendelt szerepet játszott Szentendrén az Álló Farkasok együttese, amely Kovács Tamás (14/12) vezérletével a záró szakaszt ugyan megnyerte, de simán, 80-42-re kikapott.
A teljes dobólista itt érhető el!

Gecse Zoltánnak (40) és Báder Vilmosnak (29/6) a Budafok C két remek napot kifogó játékosának nem igazán akadt érdemi segítője, így a "több lábon álló" Szabadtéri SE B a Kiss Illés (23)-Földi Attila (22)-Kovács Bence (18/9)-Tóth Bertalan (11/3) kvartett vezette Szabadtéri SE B 89-79-re nyerte s színvonalas, kosarakban gazdag összecsapást!

Végig szoros, fordulatos találkozón Héczei András (25/12), valamint Boga Áron és Helli Roland (15/3-15/3) vezérletével a Szabadtéri SE A 76-73-ra legyőzte a jó dobóformát kifogó Kanó Péter (26/18), valamint Mándoky Balázs (21) és Victor Delgado (11/9) ponterősségére építő Terézváros együttesét.

A szünetig 30 pont fölötti előnyt kialakító Cap City Crew Takács Attila (20), Molnár Róbert (19/3), Csikós Attila (17/9), Pfneiszli Csongor (16/6) és Zsigmond András (11/9) vezérletével fölényesen, 97-59-re győzött a Kutasi Balázs (13/3)-Viczina Balázs (13)-Monos Norbert (11) trió vezette Hobbi SK ellen.

Hiába adta Theisz Attila (31) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a Párkány Street, az együttesből csak ő jutott 10 pont fölé, így a bajnokaspiráns BLF Palota C remek csapatjátékot bemutatva Tatár Zsolt (23/9), Böröcz Balázs (14/6), Ferenczy Gergő (12/6), Zeve Krisztián (12), Kónyi Benjámin (11/6), Szabó Márk (11) és Szigeti Balázs (10) eredményességére építve közel 120-as "tempóban" fölényes, 119-64-es győzelmet aratott.

A 18-3-ra elveszített 3. negyed miatt maradt alul 58-40-re Szentendrén a Gombkötő Nimród (16)-Réti Géza (11) kettős vezette István Öregfiúk együttese.

A Helli R. (2366)-Kovács Dávid (16/6)-Boga Á. (12) trió vezette Szabadtéri SE A az első és az utolsó negyedben ugyan felnőtt a feladathoz, de a két középső szakaszban remek csapatjátékot nyújtó BLF Palota C Tatár Zs. (23/9), Révész Marcell (14), Ferenczy G. (12/6), Böröcz B. és Szentpáli-Gavallér Csaba (12-12), Simon Gyula (10/6) és Szigeti B. (10) vezérletével ismét 100 pont fölé jutva 112-70-re győzött.

A 3. negyed után még vezetett az újfent a Kutasi B. (21/9)-Monos N. (14/6)-Viczina B. (12) trió eredményességére építő Hobbi SK, de a záró etapot jobban bíró Szentendre végül 72-59-re győzött.

Ellentétes félidők mérkőzésén a Theisz A. (20) és Szűts László (9) vezérletével a hatalmasat hajrázó Párkány Street  20-3-ra megnyert 4. negyednek köszönhetően 49-45-re legyőzte a Gombkötő N. (14/3)-Ottmár Tamás (12/6)-Molnár László (10/9) trió vezette, mindössze 5 játékossal felálló és a 4. negyedre az erejével elkészülő István Öregfiúk csapatát.

Szintén a remek hajrájára, a 27-15-re megnyert 4. negyedre, valamint elsősorban Csikós A. (24/12), Takács A. (21/6) és Mente Máté (10) eredményességére építve tudott nyerni a Cap City Crew a Mándoky B. (28)-Kánó P. (18/6) duó vezette Terézváros otthonában.

Egy negyed után még 6 pontos előnye volt a Gecse Z. (21)-Vígh Gábor (17/12)-Báder V. (13/3) trió vezette Budafok C-nek, ám a második negyedtől Jakab Adolf (21/15), Karkosák Balázs (12) és Bárány Csaba (10/3) vezérletével a Budai Bikák együttese átvette az irányítást, és végül 74-62-re győzött.

Szoros első félidőt követően a másodikban fölényben játszott a Theisz A. (30/3)-Szűts L. (19) kettős vezette Párkány Street, amely 67-44-re nyert a Budafok C otthonában. Hazai részről ezúttal egyedül Gecse Z. (16) jutott 10 pont fölé.

Végig irányítva a játékot Szentpáli-G. Cs. (24), Szigeti B. (17), Révész M. (14/6), Szabó M. (14) és Tatár Zs. (11/3) vezérletével ismét 100 pont fölé jutva a BLF Palota C 101-56-ra verte a mezőny legeredményesebb játékosa Mándoky B. (30), valamint Hafner Gábor (19) vezette Terézvárost.

A Vlajk Ádám (13)-Kovács T. (11/9) kettős vezette Álló Farkasok csapata csupán a 3. negyedben tudott egyenrangú ellenfele lenni az elsősorban Kutasi B. (29/6), Tóth Gyula (15/9) és Viczina B. (13) eredményességére építő vendéglátó Hobbi SK-nak, így fölényes, 92-51-es hazai siker született.

A 21-10-re megnyert második negyed, továbbá főként Helli R. (13/6), Molnár Gábor (13/3) és Boga Á. (11/3) eredményessége révén a Szabadtéri SE A 54-42-re nyert annak az István Öregfiúknak az otthonában, amelyből ezúttal egyedül Ottmár T. (15/6) jutott 10 pont fölé.

A nyitó, valamint a záró szakaszban fölényben játszva a Szabadtéri SE B Farkas Szabó Márk (20/6), Kováts B. (17/9) és Kiss I. (10) vezérletével 67-51-re legyőzte a Harsányi Gábor (17/3)-Müller István (14/6)-Kovács T. (11/3) trió vezette Álló Farkasok együttesét.

Minden negyedet simán nyerve Szabó M. (19), Szentpáli-G. Cs. (14/6), Szigeti B. (14), valamint Komáromi András és Tatár Zs. (11/3-11/3) eredményességére építve a BLF Palota C ezúttal is 100 pont fölé jutva 104-58-ra győzött a pontszerzésben nagyon magára maradó Jakab Adolf (27/15) vezette Budai Bikák otthonában.