Budapest C: Veretlenségét elvesztette, de 1. helyét megtartotta az FKE Öreg Sasok csapata

Nincs már veretlen csapat a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában. A listavezető FKE Öreg Sasok együttese a Monor elleni rangadón elvesztette veretlenségét, ám a csoport csúcsrangadóját simán nyerte a BEAC Und Einz otthonában, így a ferencvárosiak őrzik első helyüket.

Honvéd Zrínyi SE B - Eötvös Halak 56-77

Minden negyedet megnyerve aratott Görömbey A. (31) és Fövényi Zs. (10/6) vezérletével magabiztos győzelmet az Eötvös Halak együttese az elsősorban Láncos G. (14) és S. Nguyen (11/3) pontjaiban bízó Zrínyi B otthonában.

A mérkőzés adatai:

ÁSE Nemecsek - Monor SE 46-70

A páros negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban játszva győzte le főként Búzás B. (29/18) és Lendér A. (11/9) kosaraira alapozva biztosan a Monor az elsősorban Pásztor Gy. (22/3) és Ötvös Sz. (10) találataira támaszkodó ÁSE Nemecsek együttesét.

Parthus SE - Regi Waldorf U23 86-58

A 15-15-ös "tenisz döntetlennel" záruló nyitó etap után Simon Sz. (37/9), G. Friedman (22/12) és Jakkel M. (21/15) ponterős játékával nagy fölénybe került és biztosan győzte le a Parthus a Kincses Cs. (20)-Vámosi L. (15) kettős vezette Waldorf-fiatalokat.

BEAC Und Einz - Treff 07 SE U23 75-46

A páros negyedekben nagy fölényben játszva verte Péter Zs. (21), dr. Gáldi M. (17), dr. Soós A. (14) és Pék Á. (12/12) eredményességére építve simán a BEAC U. E együttese a Treff fiataljait. A vendégektől egyedül Rozgonyi B. (19) ért el kétszámjegyű pontot.

Csepel-Bontó B - Honvéd Zrínyi SE B 63-60

A végig kiélezett, szoros játékot hozó alsóházi rangadó szünetében elsősorban Láncos G. és Kovács Á. (18-18), valamint Gabos Á. (13) révén még a vendég Zrínyi B vezetett, ám a hazaiak a szünet utáni valamivel pontosabb játékuknak, továbbá főként László Cs. (21/12), Kállai V. (11/3) és Smolcz J. (11/6) kosarainak köszönhetően fordítani tudtak.

FKE Öreg Sasok - Álló Farkasok 92-71

A vendégek Vlajk Á. (16), Bartha H. (15/15), Kovács T. (11/9) és Györe A. (11/6) jóvoltából a 3. negyed közepéig tartották a lépést a veretlen éllovassal, amely azonban ekkor egy 15-2-es rohammal 20 ponttal elhúzott és a Nagy B. (30)-Sipos B. (21/15), J. Dulic (19)-Dweik D. (12/6) kvartett vezetésével biztosan győzött.

htps://megye.hunbasket.hu/budapest/merkozes/x2324/hun_bud_fc/1845821

Eötvös Halak - Huszares 40-32

A szünetig szerzett 10 pont fölötti előnyére, továbbá elsősorban Görömbey A. (10/3) és Zoboki Á. (10) kosaraira alapozva győzte le küzdelmes mérkőzésen az Eötvös Halak a Huszares gárdáját. M. Hyland (14) személyében a mezőny legeredményesebb játékosa ugyan a vendégektől került ki, csapatából azonban már nem jutott 5 pont fölé.

Optpfit VKB Vác - Kőbánya Old Boys B 68-76

A 2915-re megnyert nyitó negyedre, továbbá főleg Aranyi J. (27/18), Somogyvári Á. (21/15) és Dauda P. (11/6) eredményességére építve győzött a Kőbánya B a váci együttes otthonában. A hazaiaktól egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, Molnár L. (30/3) jutott 10 pont fölé.

Huszares - Csepel Bontó B 61-38

Minden negyedet megnyerve győzte le M. Hyland (17) és T. Karaköse (13/6) vezérletével biztosan a Huszares a csepeli csapatot. A vendégek két legeredményesebb játékosa Spielmann P. (8/3) és Erős D. (8) volt.

Kőbánya Old Boys B - BEAC Und Einz 69-70

A dobogóra hajtó csapatok ellentétes félidőket hozó rangadójának szünetében 9 ponttal még a Y. Cai (18/9) , Aranyi J. (17/9) és Túróczi R. (10) jóvoltából remekül kezdő hazai gárda vezetett. A rendkívül színvonalas játékot hozó 3. negyed végére 1 pontra feljött a Dr. Gáldi M. (28)-Pék Á. (13/9)-dr. Soós A. (10) trió vezette BEAC U. E., amely a végig izgalmas, szoros 4. negyedben a maga javára is fordította az összecsapást.

Regi Waldorf - FKE Öreg Sasok 52-64

A 22-8-ra megnyert 2. negyednek, továbbá nagyrészt Dweik D. (16/9), Sipos B. (15/9), valamint Sisák E. és Nagy B. (10-10) kosarainak köszönhetően őrizte meg veretlenségét az FKE együttese a nagyrészt Vámosi L. (16/3), Leleszi M. (14/6) és L. Laki P. (11) pontjaiban bízó Waldorf otthonában.

Monor SE - FKE Öreg Sasok 69-66

A Waldorf legyőzése utáni napon a Monor otthonában dobogós csapatok rangadóján volt "jelenése" a veretlen éllovas FKE gárdájának, Sipos B. (17/6), Sisák E. (13). J. Dulic (10/6), valamint Dweik D. és Nagy B. (10-10) vezérletével, amely a nyitó etap után, és a záró szakasz előtt egyaránt 5 ponttal vezetett. A valóságos kosáresőt hozó záró negyedet azonban jobban bírta a Viktor H. (26/12)-Lendér A. (16/12)-Búzás B. (13/3) trió vezette hazai gárda, amely ezt a szakaszt 31-23-ra nyerve a maga javára fordította a rangadót és elvette az FKE veretlenségét.

Álló Farkasok - Parthus SE 90-64

Három negyeden át elsősorban G. Friedmann (20/3) és Simon Sz. (14/3) jóvoltából tartotta a lépést a hazaiakkal a Parthus, de a záró szakaszban a Kovács T. (22/3), Vlajk Á. (21), Györe A. (17/9), valamint Harsányi G. és Podt M. (10-10) kosaraira alapozó Álló Farkasok együttese - bár ez így kissé képzavaros - átrohant ellenfelén és végül közel 30 pontos győzelmet aratott.

Honvéd Zrínyi SE B - Regi Waldorf U23 82-71

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, hatékonyabb, továbbá Láncos G. (22), Gabos Á. (21/3) és Molnár D. (17/9) ponterős játékával győzte le a Zrínyi B az elsősorban Kincses Cs. (27/9), Tiba B. (15), Vámosi L. (14/9) és Leleszi M. (11) eredményességére építő Waldorf csapatát.

ÁSE Nemecsek - Kőbánya Old Boys B 52-69

Az első negyedet 9, a többit 2-3 ponttal megnyerve győzött Somogyvári Á. (18/12), Aranyi J. (18/3), Y. Cai 14), valamint Túróczi R. (10/3) vezérletével a kőbányai legénység a Pásztor Gy. (20/3)-Barsi Z. (14/6) kettős vezette ÁSE otthonában.

Parthus SE - Monor SE 75-67

Az ellentétes félidőket hozó találkozót a szünetig szerzett 14 pontos vezetésének és elsősorban Simon Sz. (33/3), Jakkel M. (17/6) és Tanács D. (12/3) kosarainak köszönhetően nyerte meg a Parthus a szünet után Viktor M. (19/6), Kisturi B. (17/3) és Búzás B. (14/6) révén feljavuló monoriak ellen.

BEAC Und Einz - FKE Öreg Sasok 45-62

A csoport csúcsrangadójának nyitó negyedet 2 ponttal még az elsősorban dr. Gáldi M. (12) és dr. Soós A. (10) eredményességére építő hazaiak nyerték, de a két középső szakaszban elsősorban Medgyesi K. (24/6) és J. Dulic (10/3) jóvoltából egyértelmű fölényben játszott, így végül simán, közel 20 ponttal diadalmaskodott az FKE.

FKE Öreg Sasok - Optofit VKB Vác 66-57

Két nappal a megnyert csúcsrangadó után félidőben még 1 pontos hátrányban volt a Molnár L. (14/6)-Forgács T. (13/6)-Szabó A. (10) trió vezette váci együttessel szemben az FKE, ám a 21-10-re megnyert 3. negyedre, továbbá nagyrészt Medgyesi K. (30/3) és Nagy B., valamint J. Dulic (12-12) találataira támaszkodva fordítani tudott és győzött.

Eötvös Halak - BEAC Und Einz 39-80

Két nappal az elvesztett csúcsrangadó után a BEAC U. E. Dr. Gáldi M. (34/3), Pék Á. (15/9) és dr. Soós A. (11) vezérletével minden negyedet megnyerve fölényes győzelmet aratott. A hazai csapatból egyedül Görömbey A. (14/3) jutott 10 pont fölé.

Regi Waldorf U23 - Huszares 60-69

Az első 3 negyedben a vendégek a mezőny legeredményesebb játékosa, ám tőlük egyedül 10 pont fölé jutó M. Hyland (27), valamint H. Prates (9/3) eredményességére építve kézben tartva az irányítást győzték le a záró etapban Vámosi L. (21/9), Leleszi M. (18/3) és Tiba B. (13) jóvoltából a vereség mértékén "kozmetikázva" végül 10 ponton belülre kerülő Waldorfot.

Honvéd Zrínyi SE B - Álló Farkasok 75-79

Színvonalas, fordulatos mérkőzést nyert meg a 28-19-cel "behúzott" 3. negyednek, továbbá leginkább Györe A. (18/9), Kovács T. (15/9), valamint Vlajk Á. és Bartha H. (12/2-12/3) kosarainak köszönhetően az Álló Farkasok legénysége a főként Zsengellér V. (20/3), Gabos Á. (17), Gálbory B. (12/6) és S. Nguyen (11/3) pontjaiban bízó, ám csaknem 20 büntetőt elhibázó (16/35) Zrínyi B otthonában.

ÁSE Nemecsek - FKE Öreg Sasok 51-73

A szünetig szerzett 20 pontos vezetésére, továbbá leginkább J. Dulic (34/6) és S. Ntumazah (11) eredményességére építve aratott magabiztos győzelmet az FKE a Vlasits T. (14/6)-Pásztor Gy. (11) kettős vezette ÁSE otthonában.

Kőbánya Old Boys B - Eötvös Halak 67-98

Az első félidőben szerzett közel 30 pontos előnyére, továbbá elsősorban Görömbey A. (36/3), Budai M. (14/12) és Kaba-Czövek J. (10) találataira támaszkodva úgy aratott fölényes győzelmet az Eötvös a nagyrészt Aranyi J. (21/6), Y. Cai (14/6) és Somogyvári A. (13/9) pontjaiban bízó Kőbánya otthonában, hogy 10 játékosa is eredményes volt.

BEAC Und Einz - Csepel-Bontó B 98-44

Minden negyedet megnyerve győzte le dr. Soós A. (26/3), Danóczy R. (17/15), Varga Á. (17/3) és Jani Z. (10) vezérletével simán a BEAC U. E. a csepeli csapatot. A vendégektől egyedül László Cs. (11) jutott 10 pont fölé.

FKE Öreg Sasok - Eötvös Halak 90-70

A 28-13-ra megnyert nyitó negyedre, továbbá Medgyesi K. (20/6), Dweik D. (14/12). J. Dulic (14), Sisák E. (12), valamint Nagy B. és S. Ntumazah (11-11) kosaraira alapozva győzte le 20 ponttal az FKE a második negyedtől már Görömbey A. (25/3) és Gyimesi R. (14/3) révén a feladathoz és ellenfeléhez már felnövő Eötvös Halak együttesét.

Optofit VKB Vác - Parthus SE 80-70

A 3. negyed után 7 ponttal még a remekül kezdő G. Friedman (27/6)-Jakkel M. (14/9)-Simon Sz. (12)-Tanács D. (11) kvartett vezette vendég Parthus állt jobban, ám Molnár L. (25), Forgács T. (20/9) és Szabó A. (18) ponterős játékával és a parádés, 28-11-es 4. negyedével fordított és nyert a váci együttes.

Monor SE - Honvéd Zrínyi SE B 100-69

Az első 3 negyedben egyértelmű fölényben játszva győzte le főként a remek dobóformát kifogó Viktor H. (33/27), valamint Kisturi B. (18/12) és Bodor D. (15/3) eredményességére építve simán a Monor jórészt Gabos Á. (22), Láncos G. (16) és Gálbory B. (14/12) pontjaiban bízó Zrínyi B csapatát.

Álló Farkasok - Huszares 53-57

Az első negyedet döntetlenre adva, a két következőt 1-1, az utolsót pedig 2 ponttal megnyerve győzte le elsősorban H. Kovács M. (20) és Turancsik G. (10) jóvoltából a Huszares a  leginkább Györe A. (13/3), Harsányi G. (11) és Vlajk Á. (10) találataira támaszkodó Álló Farkasok együttesét.

Parthus SE - ÁSE Nemecsek

Három negyedet át Pásztor Gy. (33/3) és Barsi Z. (17/6) ponterős játékával remekül tartotta a lépést a hazaiakkal az ÁSE, a záró etapnak döntetlen állásról vágtak neki a felek. A 4. negyedet egyértelműen jobban bírta a Simon Sz. (34)-G. Friedman (20/3)-Jakkel M. (14/12) trió vezette hazai gárda, amely ahogy az utolsó 10 percet, a mérkőzést is 24 ponttal nyerte.

Terff 07 SE U23 - Huszares 41-68

Úgy látszik "meg sem kottyant a vendégeknek az előző napi nagy csatában megnyert "ütközet az Álló Farkasok ellen, ugyanis a 20-0-ra megnyert nyitó negyedre, továbbá M. Hyland (11), valamint J. Castillo és H. Kovács Á. (10-10) kosaraira alapozva simán győzött a leginkább Matika P. (14/9) és Károlyi K. (10) találataira támaszkodó Treff otthonában.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!