Budapest C-csoport: erődemonstrációval kezdett a Külker

Minden csapat átesett a tűzkeresztségen, azaz bemutatkozott a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában. A Külker valóságos erődemonstrációval debütált, 36 ponttal győzte le az első 4 mérkőzését megnyerő, s ezek közül 3 találkozón magabiztos győzelmet arató Terézvárost.

BEAC István Öregfiúk - Csepe-Bontó Senior 54-61

A 17-8-ra megnyert első negyednek, továbbá leginkább Mogyorósi G. (17/9) és Barcsa L. (13/3) kosarainak köszönhetően nyertek a csepeliek a Nagy M. (16), Szabó B. (15/9) és Ölveti M. (10) pontjaiban bízó BEAC István Öregfiúk otthonában.

A mérkőzés adatai:

Chemol - Albatrosz 49-75

Minden negyedet megnyerve aratott Simon P. (21), Nagy L. (12), valamint Oláh D. és Parragh M. (11-11) vezérletével magabiztos győzelmet az Albatrosz, hazai részről egyedül Varga B. (14) jutott 10 pont fölé.

Unitef Céh - Terézvárosi BC 44-60

Az első negyedet még 5 ponttal megnyerte a 3. etap után pedig még döntetlenre állt az Unitef - amelyből egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, Nemes B. (18) jutott pont fölé, de a 4. negyedre "elfogyott", így a Mándoky Zs. (149-Hídvégi K. (12/6)-Hafner G. (10/3) trió vezette Terézváros a záró etapban nagy fölényben játszva diadalmaskodott.

Külker SC - Terézvárosi BC 89-53

Minden negyedet megnyerve debütált Spáth Cs. (26), Zilahy Z. (18), Kecskés P. (13), Buzás S. (10/6) és Kiss P. (10/3) vezérletével a mérkőzés előtt még veretlen, s ezúttal leginkább Hafner G. (14) és Mándoky Zs. (11/3) találataira támaszkodó Terézváros fölényes legyőzésével a Külker.

H. Zrínyi Veterans - BKG Senior 68-79

A szünetig szerzett közel 20 pontos előnyének, valamint elsősorban Szatmári Á. (29/6). Boldizsár N. (14) és Dukay G. (11) eredményes játékának köszönhetően győzött a BKG a Jakubik D. (22/9), valamint Barsi Z. és Gálbory B. (12/6-12/6) révén igazán jól csak a 3. negyedben játszó Zrínyi otthonában.

BEAC István Öregfiúk - Unitef Céh 41-72

Az igen gyengén (3/13, 23%) büntetőző hazaiak - akik közül egyedül Réti G. (13) jutott 10 pont fölé csak az első negyedben voltak egyenrangú ellenfelei a dr. Torma P. (20), Nemes B. (17) és Benkó D. (16) ponterős játékára építő Unitef gárdájának.