Budapest, C-csoport: Nincs már veretlen

A tavalyi év végén fokozódtak az izgalmak a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában.

A tavalyi év végén fokozódtak az izgalmak a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában. A sokáig veretlen Semi Pro simán elveszítette az X-Debercen elleni rangadót, így most e két alakulat vezeti a tabellát egy-egy vereséggel. A képzeletbeli dobogó 3. fokán álló E5vös meglepő, s számára nyilván fájó hazai vereséget szenvedett a középmezőny alsó részében tanyázó Szabadtéri SE együttesétől.

ÁSE Nemecsek - Semi Pro 38-113
Minden negyedet simán nyerve aratott fölényes győzelmet Tajti Róbert (30/9), Markó Péter (21/9), Hollik Zoltán (18/12), Kóti Milán (18) és Magyar Dávid (17) ponterős játékával a Semi Pro, hazai részről egyedül Bóné Gergely (15) jutott 10 pont fölé.

Álló Farkasok Hobbi SK 57-88
A páratlan negyedek - különösen a 27-4-re megnyert 3. szakasz jó játéka és a Viczina Balázs (29/6)-Kutasi Bálint (20/6)-Szemmelveisz Imre (10/6) trió eredményessége révén verte simán a Hobbi az Eren Üstünkaya (17/9), Kovács Tamás (15/3), Harsányi Gábor (13/3) és Vlajk Ádám (10) pontjaira támaszkodó Álló Farkasok együttesét.

Színyei KC - Párkány Street 84-74
A két középső negyedben irányítva a játékot győzte le Bozsik László (25/6), Jantner László (17/6) és Szakonyi Gábor (9/9) vezérletével a Színyei a Theisz Attila (32/3)-Bányai István (16)-Szűts László (15) trió vezette Párkány Street csapatát.

Semi Pro - Keresztúri SE U23 79-75
A 3. etap után 7 ponttal még a nagyrészt Bandúr Ádám (24), Polgári Bence (19/3) és Győri Gergely pontjaira hagyatkozó vendégek vezettek, ám a hazaiak óriási hajrájuknak, a 10-1-es utolsó 3 percüknek, valamint elsősorban Tajti R. (27/12), Magyar D. (13), Kovács Ádám (12/3) és Pruck Márton (10) kosarainak köszönhetően végül megnyerték a találkozót.

ÁSE Nemecsek - Szabadtéri SE 61-56
Fordulatos mérkőzést nyert meg szédületes hajrával, egy 11-1-es utolsó 4 perccel a Bóné G.-Podoba Tamás (17-17)-Vlaits Tamás (11/3) trió vezette hazai együttes a nagyrészt Héczei András (19/12), Helli Roland (14/6) és Kovács Dávid (9/9) kosaraira építő Szabadtéri SE csapata ellen.

Terézvárosi BC - E5vös NGRK 42-71
Minden negyedet megnyerve, sikerét a záró etapban fölényessé téve diadalmaskodott Kerényi Dániel (27), Iklódi Zsolt (19) és Koncsár Balázs (13/6) ponterőssége révén az E5vös a kosárszerzésben igencsak magára maradó, csapata pontjainak több, mint a felét szerző Hafner Gábor (22) vezette Terézváros otthonában.

X-Debercen - Semi Pro 67-50
A rangadó előtt veretlen Semi Pro Tajti R. (16/9) és Markó R. (10/3) vezetésével egy félidőn át tudta tartani a lépést az X-Debrecen együttesével. Szünet után egyértelműen a vendéglátó együttes akarata érvényesült, amely elsősorban Hegedűs Gergő (12), valamint Papp Mátyás és Tóth Lóránt (10-10) kosaraival végül simának mondható, közel 20 pontos győzelmet aratott.

Budai Bikák - Budai Tripladupla 66-64
Végig kiélezett, szoros küzdelmet hozott a "budai derbi" amelyet végül a főként dr. Karkosák Balázs (16), Parkánszki Soma (11/6), Forrai Miklós (11) és dr. Ványolos András (10) pontjaira alapozó Bikák alakulata nyert meg a Zalai Gergely (15/6)-Szabadics Ádám (11/9)-Csordás Marcell (11/6) trió vezette Tripladupla ellen. A végén a nyerő duplát a mezőny legeredményesebb játékosa, dr. Karkosák Balázs szerezte.

Szabadtéri SE - Terézvárosi BC 95-51
A nyitó etapot még "elvitte" Hídvégi Kondor (20/3), Victor Delgado (10/6) és Hafner G. (10) vezérletével a vendég Terézváros, ám a folytatásban Helli R. (27/3), Boleman Zsolt (26/18) és Héczei A. (19/9) ponterőssége révén fokozatosan került egyre nagyobb fölénybe a Szabadtéri SE, amely végül nagy, 44 pontos verést mért ellenfelére.

Színyei KC - Budai Tripladupla 76-85
Az első félidő végére 6 pontos előnyt szerzett a Mayer Márk (27/6), Szabadics Á. (16), Jasper Gábor (14), Papp Áron (1066) és Zalai G. (10) találataira támaszkodó vendég együttes, ám a 3. negyedben fordítani tudott a Jantner L. (24/6)-Bozsik L. (15/6)-Madarász Attila (12/6)-Tőrös Balázs (11) kvartett vezette Színyei. A budai alakulat azonban újítani tudott, s a záró etapot egy 13-4-es bő 4 perccel indítva eldöntötte a fordulatos találkozót.

Hobbi SK - Budai Bikák 48-45
Ellentétes félidőket hozó, küzdelmes mérkőzésen szünetben 7 ponttal még a leginkább Lakos Tamás (14) és dr. Lőrinczy Mátyás (9/3) kosaraira építő vendégek vezettek. Szünet után azonban átvette az irányítást a Hobbi, amely végül hatalmas hajrája, a 11-3-as utolsó 2 és fél perce, valamint nagyrészt Viczina B. (20) és Ujhelyi Csaba (12/9) eredményessége révén végül a maga javára fordította a meccset.

E5vös NGRK - Szabadtéri SE 68-80
Egy negyed után 5 ponttal még a megszokott Kerényi D. (23)-Koncsár B (16/3)-Iklódi Zs. (12) trió vezette E5vös csapata állt jobban, ám a folytatásban Helli R. (26/6)-Héczei A. (25/18) és Várkonyi Csaba (19) ponterősségének köszönhetően a vendégek átvették az irányítást, s végül a bajnokság állása alapján meglepő, de teljesen megérdemelt, 12 pontos győzelmet arattak.

Semi Pro - Álló Farkasok 112-54
A 32-4-re megnyert első negyeddel alapozta meg a Markó P. (28/12)-Tajti R. (26/9)-Kovács Á. (15/3)-Pruck M. (13)-Magyar D. (10) ötösfogat húzta Semi Pro a fölényes sikerét a Harsányi G. (15), Kovács T. (14/6), Vlajk Á. (14) és E. Üstünkaya (9/9) kosaraira építő Álló Farkasok csapata ellen.

A bajnokság állása ezen a linken található.