Budapest D: 12 tripla az ikerpártól

A KOKEC U23-as csapatából a Kozma-ikrek 66 ponttal, benne 12 triplával terhelték meg a Keresztúr kosarát.

Az már korábban eldőlt, hogy az Újpest MT U20-as együttese nyeri a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportját. Nos, a Megyeri Tigrisek együttese megőrizve makulátlan mérlegét veretlenül lett bajnok. Az is eldőlt a hátralévő néhány meccs eredményétől függetlenül, hogy az E5vös NGRK lett az ezüst, az SZPA-HSE a bronzérmes. Érdekesség, hogy a KOKEC U23-as csapatából a Kozma-ikrek 66 ponttal, benne 12 triplával terhelték meg a Keresztúr kosarát.

Fordulatos mérkőzésen a záró etap előtt még 8 pontos előnye volt a Mogyorósi Gergely (35/15)-Villányi Gábor (15) kettős vezette Nagytéténynek, ám a záró etapban nagyot hajrázó vendéglátó Semi Pro Kovács Ádám és Szeiberling Máté (13/3-13/3), valamint Molnár Márk (10) vezérletével fordított, s végül 57-56-ra győzött.
A teljes dobólista itt érhető el!

A vendéglátó Honvéd Zrínyi SE B elsősorban Dávid Péter (14/6), Puskás Balázs (10/6), valamint Fejes Milán és Láncos Gergely (10-10) jóvoltából a 3. negyedben ugyan felnőtt a feladathoz, de a mérkőzés nagy részében akaratát a hazaiakra rákényszerítő Keresztúr Gebauer Bence (26/15), Bandur Ádám (23/3) és Braun Dániel (12) vezérletével biztosan, 78-57-re győzött.

Bár csupán az első negyedet nyerte meg a Podoba Tamás (21)-Barsi Zoltán (15/6)-Vlasits Tamás (14/3) trió eredményességére építő ASE Nemecsek, a 21-12-re megnyert első etap végül elegendőnek bizonyult egy szűk, 63-61-es győzelemre a Bandúr Á. (18) és Polgári Bence (17) vezette Keresztúr ellen.

A 24-8-ra megnyert első negyednek, valamint Korompay Márk (21/6) és Mlinárcsik Izsák (20/12) ponterős játékának köszönhetően az SZPA HSE 61-52-re győzött a Mayer Márk (14/3)-Jasper Gábor (10) duó vezette Budai Tripladupla otthonában.

Minden negyedet megnyerve Kozma Dániel (31/12), Kozma Dávid (29/9). Sebestyén András (19/3) és Hebők Balázs (13/3) ponterős játéka jóvoltából a KOKEC U23-as együttese simán, 109-61-re győzött a Bodnár Dániel (26)-Bori István (15/9)-Bódi Róbert (13/6) trió pontjaira építő Budai Old Boys otthonában.

A Szabó Olivér (24/12) és Bódi R. (24) ponterős játékára építő Budai Old Boys csupán a 3. negyedben tudott egyenrangú ellenfele lenni a már bajnok, a Morauvszki Gergely (40)-Vígh Barnabás (29/15)-Pajor Dávid (18/18) trió vezette vendéglátó Újpest MT U20-as együttese, amely fölényes, 116-62-es győzelmet aratott.

A második negyedet Dávid P. (15) és Fejes M. (11/3) vezérletével kiegyenlítetté tevő Honvéd Zrínyi SE B sem úszta meg 100 alatt a Morauvszki G. (43), Pajor D. (18/18), Vígh B. (15/9) és Herczog András (10/6) ponterősségére alapozó bajnok Újpest MT ellen amely 104-49-re győzött.

Mayer M. (24/3), Jasper G. (16/6) és Szalkai-Szabó Zoltán (10) vezérletével a Budai Tripladupla minden negyedet megnyerve magabiztos, 69-40-es győzelmet aratott az ASE-Nemecsek otthonában. Hazai részről egyedül Barsi Z. (12) jutott 10 pont fölé.

A 31-11-re megnyert 2. negyednek, valamint Kozma Dávid (35/15), Kozma Dániel (31/21), Hebők Balázs (17) és Wágenszommer Dominik (12) eredményességének köszönhetően a KOKEC U23 99-71-re verte a Nánási Marcell (20)-Bandúr Á.-Polgári B. (18-18) trió vezette Keresztúr együttesét.

Az E5vös NGRK - Semi Pro összecsapást 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

Minden negyedet megnyerve Icha Milán (20), Korompay M. (18), Mlinárcsik I. (12/3) és Reményi László (12) vezérletével a SZPA-HSE 82-61-re verte a Fejes M. (19/3), Dunavölgyi Dávid és Puskás B. (12/6-12/6) és Burics Marcell (10/6) vezette Honvéd Zrínyi SE B csapatát.

Küzdelmes, végig szoros, kiélezett találkozón elsősorban Barsi Z. (24/18) és Vlasits T. (9/3) eredményességére építve az ASE Nemecsek 56-51-re győzött a Dávid P. (16/9)-Szlávik Barnabás (14/6) kettős vezette Honvéd Zrínyi SE B otthonában.

A nyitó és a záró szakaszban fölényben játszva a Zalai Gergely (14)-Kovács Á. (12) kettős vezette Budai Tripladupla simán, 52-29-re verte a Budai Mind1 csapatát, amelynek legeredményesebb játékosának Szilas Gábor bizonyult a maga 8 pontjával.

Minden negyedet megnyerve Bandúr Á. (38), Nánási M. (20/6), Polgári B. (15/3) és Adjudani Balázs (10) vezérletével a Keresztúr biztosan, 100-68-ra győzött a Bori I. (18/12)-Bodnár D. (18)-Bódi R. (13/9) trió eredményességére építő Budai Old Boys otthonában.

Végig fölényben játszva Morauvszki G. (27/3), Vígh B. (19/12), Pajor D. (18/18) és Hermann Zsombor (10) ponterős játékára alapozva az Újpest simán, 81-40-re győzött az erősen tartalékos Nagytétény ellen, amelyből egyedül Erdélyi László (12/12) jutott 10 pont fölé.

20 pont alatt tartva az érdi székhelyű Treff 07 SE csapatát az E5vös NGRK Kerényi Dániel (26), Iklódi Zsolt (16), Budai Márton (13/9) és Kégl Marcell (13) vezérletével fölényes, 96-17-es győzelmet aratott.