Budapest D: 31 pont és 5 tripla - a hosszabbításban

Három csapat veretlen még a Cziffa Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában, amelyben játszottak néhány igen egyoldalú találkozót.

Három csapat veretlen még a Cziffa Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában, amelyben az utóbbi hetekben játszottak néhány igen egyoldalú találkozót. A Nagytétény-Budai Mind1 összecsapás nem ilyen volt, hanem hosszabbításba torkollott, amelyben összesen 31 pont és 5 hárompontos kosár született.

BEAC-István Öregfiúk - QPAC 52-88
Csupán a második negyedben tudott felnőni a Réti Géza (14)-Szabó Balázs (10/6) kettős vezette hazai gárda ellenfeléhez, így az egységes csapatjátékot nyújtó vendégek Kiss Dömötör (16), Kovács Balázs és Tóth Máté (13/3-13/3), Lator Zsolt (11/9) és Nagy Gergő (11) vezérletével simán győztek.

Superheroes - Budai Old Boys 42-54
A záró etap előtt 3 ponttal még a Bata Boldizsár (16) és Kardos Márk (13) kosaraira alapozó hazai gárda vezetett, de a 4. negyedben a vendégek "lenullázták" a "szuperhősöket", s a befejező 10 percet 15-0-ra nyerve Bodnár Dániel (18) és Bori István (14/12) vezérletével a hazaiak fölé kerekedtek.

Kölcsey Hősei - Gold Boys 29-52
Az első etapot 1 ponttal "elvitte" a Losonczy András (10/6)-Bordács Bálint (10/3) kettős vezette Kölcsey, de a második negyedtől az "aranyfiúk" átvették az irányítást, s elsősorban Borbély Vince (21/3) ponterős játékának köszönhetően úgy nyertek, hogy mind a 9 pályára lépő játékosuk eredményes volt.

Eötvös Halak - QPAC 37-66
Három negyedet megnyerve, egyet - a másodikat - pedig döntetlenre "adva" aratott magabiztos győzelmet Kállay Albert (19) és Kovács B. (11/9) vezérletével az elsősorban Fövényi Zsombor (14/12) eredményességére építő Eötvös Halak otthonában.

Honvéd Zrínyi SE B - BEAC-István Öregfiúk 51-45
Küzdelmes mérkőzésen elsősorban a 14-6-ra megnyert 3. etapnak, valamint Láncos Gergely (16) és Döme István (10) találatainak köszönhetően győzte le a Zrínyi B a Szabó B. (12/6)-Tamkó Árpád (10/6) kettős vezette BEAC-István Öregfiúk együttesét.

Kölcsey Hősei - Budai Mind1 52-60
Ezen a találkozón is a 3. etap bizonyult döntőnek, Ezt 16-9-re megnyerve, a Kováts Máté (23)-Horváth Ádám (12/12)-Turán Krisztián (10) trió vezérletével győztek a vendégek a Banna Marcell (25/6), Losonczy A. (14/3) és Székely Szabolcs (10/6) pontjaira építő Kölcsey otthonában.

2. NFB SE - Treff 07 SE 65-26
Minden negyedet megnyerve, a két középső etapban nyomasztó fölényben játszva verte Sipos Nándor (18), Kozonics Norbert (16/12), Szentpéteri Károly (12/3) és Domokos Richárd (12) vezérletével biztosan az NFB a Treff együttesét. A vendégek legeredményesebb játékosa Türke-Siklódy István volt 6 ponttal.

Eötvös Halak - Nagytétényi KE 39-64
A csapata pontjainak egyharmadát jegyző Fövényi Zs. (13/9) vezette hazaiak igazán csak a 3. negyedben voltak egyenrangú ellenfelei a Mogyorósi Gergely (27/9)-Csáky Dániel (14/3)-Halász László (12) trió eredményességére építő Nagytéténynek, így sima vendégsiker született.

QPAC - 2. NFB. SE 90-53
Bár a második etapot "elvitte" a Domokos R. (19)-Sipos N. (14/3)-Kozonics N. (10/6) trió vezette NFB együttese, a páratlan szakaszokban rá összesen több, mint 30 pontot verő QPAC Kállay A. (16), Kovács B. (15), Kiss D. (14), valamint Lator Zs. (10/3) és Barth Zsigmond (10) vezérletével fölényes győzelmet aratott.

Gold Boys - Superheroes 35-54
A küzdelmes találkozón az első negyedet 10-1-re elveszítő Gold Boys szinte végig futott az eredmény és a Gyulai Mihály-Pálóczi Péter (6-6) duó vezette Superheroes csapata után, ám a hajrában Vágó Zsombor (21/6) és Csodó Leon (10) vezérletével a maguk javára fordították az összecsapást.

BEAC-István Öregfiúk - Eötvös Halak 76-56
A vendégek Fövényi Zs. (17/12) és Knollmajer Gergely (10/6) vezérletével egy félidőn át jól tartották magukat, ám a szünet után nagy fölényben játszó BEAC-István Öregfiúk együttese Lakits György és Réti G. (15-15), Szabó B. (12/6), Gombkötő Nimród (10) és Lakos András (9/9) vezérletével végül biztosan győzött.

Nagytétényi KE - Budai Mind1 64-73
Bár a mérkőzés nagy részében a vendégek, félidőben 1 ponttal a Mogyorósi G. (20/12)-Villányi Gábor (18/9)-Csáky D. (17) trió vezette hazaiak álltak jobban. A rendes játékidő végén a Nagytétény két duplával hosszabbításra mentette a meccset. A kosarakban rendkívül gazdag, 5 triplát hozó "túlóra" elején a lélektani előnyben lévő hazaiak ugyan megszerezték a vezetést, ám erre az elsősorban Juhász István (23/9), Kovács Miklós (21/9) és Kováts M. (13) ponterős játékára építő Budai Mind1 zsinórban 9 ponttal felelt, s végül 20-11-re nyerve a hosszabbítást 9 ponttal győzött. A hazai együttes vereségében az igen gyenge (4/17, 23.5%) büntetőzés is közrejátszott.

Honvéd Zrínyi SE B - Kölcsey Hősei 71-43
A Banna M. (14) és Losonczy A. (13) pontjaira alapozó vendégek csak a 3. etapban tudtak felnőni a feladathoz és a Láncos G. (17)-Bereczki Zoltán (12)-Burics Marcell (11/9) trió vezette katonacsapathoz, így sima hazai siker született.

Budai Old Boys - Treff 07 SE 75-50
A nyitó és a záró etapot ugyan szűken megnyerte a Miklós Tihamér (13)-Veres István (11) duó vezette vendég Treff, ám a két középső etapban nagy fölényben játszó hazaiak Weisz András (18/12), Bodnár D. (16) és Schwarcz Balázs (11/3) eredményességére építve magabiztos győzelmet arattak.

Szentendrei KSE U20 - Kölcsey Hősei 119-31
Végig nagy fölényben játszva arattak Dávid András (28/6), Waigand Ágoston (21/9) és Gerencsér Gergely (21/3) vezérletével fölényes győzelmet a hazaiak. A tartalékos vendégektől Banna M. 23 pontig jutott, a társai eléggé magára hagyták a kosárszerzésben.

Superheroes - Honvéd Zrínyi SE B 38-34
A küzdelmes találkozón végig fej-fej mellett haladt a két gárda. A végjáték a kosárszerzésben időnként eléggé magára maradó Tonk Dávid (22/6) vezette hazaiaknak sikerült jobban a nagyrészt Gálbory Balázs (11/9) és Láncos G. (7) kosaraira támaszkodó Zrínyi B ellen.

Kölcsey Hősei - BEAC-István Öregfiúk 44-71
A két középső negyedben nagy fölényben játszva arattak magabiztos győzelmet Danóczy Richárd (21/15), Molnár László (18/6) és Gombkötő N. (18) vezérletével a vendégek, hazai részről ezúttal is csak Barna M. (21/3) jutott 10 pont fölé.

Szentendrei KSE U20 - Nagytétényi KE 104-46
Csáky D. (12/3), Tiba Gábor (10/3) és Villányi G. (10) jóvoltából a mindössze 5 játékossal felálló Nagytétény egy negyedet át tudta tartani a lépést a szentendrei fiatalokkal. A második negyedtől nagy fölényben játszottak a hazaiak, akik Dávid A. (25/9), Lálóczki Levente (18/12), Dévai Ádám (16), Sipos Gergely (14/3) és Molnár Gellért (10/6) vezérletével 100 pont fölé jutva fölényes győzelmet arattak.

2.NFB SE - Eötvös Halak 52-35
A Domokos R. (21)-Sipos N. (12/6)-Szentpéteri K. (10/6) trió vezette hazaiak egyik negyedben sem engedték 10 pontig a Fövényi Zs. (14/6) és Zámbó Gergely (12) kosaraira alapozó Eötvös Halak együttesét, így közel 20 pontos győzelmet arattak.