Budapest D: Megugrott az éllovas trió

A 2021-es év végére két részre szakadt a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjának mezőnye. A vezető hármas, a Keresztúr U23-as csapata, valamint a Terézváros és a Treff együttese jelentős előnyre tett szert . A keresztúri fiatalok veretlenül vezetve a bajnokságot fordultak 2022-re, a Terézvárosnak 1, a Treffnek pedig 2 veresége van, mögöttük 3 együttes is 5-5 vereséggel áll.

Superheroes - Treff 07 SE 41-57

A páros negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékának. valamint nagyrészt Isépy Botond (18), Jakobicz Balázs (16/12), Miklós Tihamér (9/3) és Takács Levente (9) kosarainak köszönhetően győzött biztosan a Treff az elsősorban Madarász Gábor (14) és Kardos Márk (12) pontjaiban bízó "szuperhősök" otthonában.

A mérkőzés adatai:

BEAC István Öregfiúk - Terézvárosi BC 45-49

A 18-9-re megnyert 2. negyedre, valamint Hafner Gábor (13), Heisig András (12/12) és Mándoky Zsolt (12) eredményes játékára építve győzte le a Terézváros a Németh Árpád (13/9)-Danóczy Richárd (11/9) kettős vezette BEAC-István Öregfiúk együttesét.

Keresztúri SE U23 - Regi Waldorf U23 86-62

A végeredmény alapján meglepő, de az U23-as csapatok csatájának szünetében 6 ponttal még a Vámosi Lóránt (20/6) és Kincses Csongor ponterősségére alapozó vendég Waldorf-fiatalok vezettek. Térfélcsere után azonban fokozatosan egyre nagyobb fölénybe került, és Lesti Botond (23/3), Bene Patrik (18), Gebauer Bence (13), valamint Haag Domonkos és Kincses Csongor (12-12) vezérletével végül közel 30 pontos győzelmet aratott a Keresztúr a záró szakaszra az erejével elkészülő vendégek ellen.

Treff 07 SE - Kölcsey Hősei 94-34

Végig nagy fölényben játszva mért elsősorban Miklós T. (21), Isépy B. (18), Horváth Norbert (13/3), valamint Jakobicz B. és Nyitrai Gergely (13-13) jóvoltából kerek 60 pontos verést a Treff a Szakács Ákos (18/6)-Klötzl Ferenc (9/3) kettős vezette Kölcsey csapatára.

Superheroes - Honvéd Zrínyi SE B 59-52

A páratlan negyedekben nyújtott pontosabb, hatékonyabb játékának, valamint elsősorban Pálóczi Péter (18/6), Kardos M. (12) és Bata Boldizsár (11/3) eredményességének köszönhetően győzte le a Superheroes gárdája a leginkább Zsengellér Vilmos (11/3) és Köves Tamás (9/3) találataira támaszkodó Zrínyi B csapatát.

Terézvárosi BC - Kölcsey Hősei 109-33

Végig nagy, sőt a 3. negyedet leszámítva nyomasztó fölényben játszva verte Hafner G. (36), Mándoky Zs. (20), Mándoky Olivér (18), Szabó Zsolt (16) és Bajor Krisztián (12) vezérletével simán a Terézváros a csapata pontjainak több mint felét szerző Szakács Á. (19/9), valamint Oláh Márton (8/6) vezette Kölcsey együttesét.

Keresztúri SE U23 - Superheroes 99-49

Minden negyedet megnyerve arattak a Bene P. (29/15)-Haag D. (22)-Lesti B. (12)-Nánási M. (11) kvartett vezetésével kerek 50 pontos győzelmet a keresztúri fiatalok a főként Gyulai Mihály (15) és Kardos M. (11) kosaraira alapozó "szuperhősök" ellen.

Regi Waldorf U23 - Honvéd Zrínyi SE B 80-60

Az első 3 negyedben Vámosi L. (23/15), Gát Mihály (21/9) és Kincses Cs. (13/3) jóvoltából kézben tartva az irányítást arattak magabiztos győzelmet a Waldorf-fiatalok az elsősorban Köves T. (18/3) és Lendvai Máté (10) találataira támaszkodó Zrínyi B ellen.