Budapest, D-csoport: Nem "lassít" a Pénzügyőr. hosszabbításos utánpótlás-csata

Tovább menetel a Pénzügyőr csapata a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában, a már korábban kétszer is 100 pont fölé jutó együttes 123 pontjával szezoncsúcsot ért el. Ugyancsak veretlen a BEAC-István Öregfiúk alakulata, amely jóval kevesebb pontokat szerezve is őrzi makulátlan mérlegét. Hosszabbításba torkollott a két U23-as együttes, a Treff és a Regi Waldorf fiataljainak találkozója, a vendégsikerrel végződő meccs érdekessége, hogy a küzdelmes összecsapáson a hosszabbítás után hozott össze kerek 100 pontot együtt a két csapat

Superheroes - BKG Príma Bp. 63-52

Három negyedet megnyerve, egyet - a harmadikat - pedig döntetlenre adva győzte le Bata Boldizsár (15/3), Kardos Márk (14) és Tóth Kristóf (11/3) vezérletével a Superheroes együttese a nagyrészt Székely Tamás (20/3) és Alp Pekin (17/3) eredményességére építő BKG-t.

Treff 07 SE - Honvéd Zrínyi SE B 32-29

Küzdelmes, kevés pontot hozó mérkőzésen a hajrára ugyan Barna Márton (8/6), Köves Márton (8/3) és Dunavölgyi Dávid (8) vezérletével a Zrínyi B ledolgozta hátrányát, de a szünetig megszerzett 7 pontos vezetésre, valamint elsősorban Veres Ádám (8), valamint Rozgonyi Bence és Bán István (6-6) kosarainak köszönhetően a Treff győzött, mivel az "utolsó szó" egy sikeres büntető, valamint Rozgonyi kosara jóvoltából az övé volt. Abban, hogy végül ilyen kevés pont született a találkozón, annak is nagy szerepe volt, hogy mindkét együttes igen gyengén (3/10, 30%, ill. 4/14, 28,57%) dobta a büntetőket.

Eötvös Halak - BEAC-István Öregfiúk 41-53

A szünetig megszerzett 12 pontos előnyére, valamint főként Villányi Gábor (15/3) és Gombkötő Nimród (14) eredményességére alapozva tudott nyerni a vendég együttes, hazai oldalon egyedül Zoboki Ábel (15) jutott 10 pont fölé.

Regi Waldorf U23 - Pénzügyőr SE 54-123

Minden negyedet megnyerve, különösen a szünet után nagy fölényben játszva aratott Fülöp Gergő (33/3), Velenyák János (28/18), Tárnok Róbert (25/6), Kollár Zsombor (17/3) és Balogh Ákos (16/6) ponterős játékával több, mint 70 pont különbségű győzelmet a Pénzügyőr a Bekő Balázs (22/12)-Kincses Mihály (10/3) kettős vezette Waldorf-fiatalok otthonában.

A Kölcsey Hősei - Treff 07 SE U23 mérkőzést 0-20-as eredménnyel jegyzőkönyvezték.

Budai Mind1 - BKG Príma Bp. 72-52

A 20-6-ra megnyert 3. negyedre, valamint jórészt Buksza Péter (14/6), Német Tamás (11), továbbá Ambrus Zsolt és Gergely Csaba (9/3-9/3) találataira építve győzte le a Mind1 a leginkább Székely T. (19) és Rácz Tamás (13/3) pontjaira építő BKG csapatát.

Treff 07 SE U23 - Regi Waldorf U23 46-54 - hosszabbítás után

A két utánpótláscsapat találkozóján a 3. negyed közepén 15 ponttal jártak ellenfelük "előtt" a Miklós Tihamér (16/3)-Nyitrai Gergely (11/3)-Isépy Botond (9) trió vezette Treff-fiatalok. A szakasz végén egy 9-0-lal 6 pontra feljött a Bekő B. (20/9) és Gát Mihály (14/3) ponterős játékára alapozó Waldorf. Ez a 6 pontos hazai vezetés megmaradt egészen a végjátékig, amikor egy 6-0-lal a vendégek hosszabbításra mentették a találkozót. A ráadás ugyan hazai kosárral kezdődött, ám ezt követően egy 10-0-lal fordított, s a hosszabbítással együtt a mérkőzést is megnyerte a rendes játékidőben szinte végig hátrányban lévő, így "túlórában" jelentős lélektani előnyben kosarazó Waldorf.