Férfi NB I B: Egyenlített a MAFC és az Óbuda

A sima pécsi veresége után hazai pályán kiütéses győzelmet aratva egyenlített a piros csoport fináléjában a MAFC. A bentmaradásért zajló párharcban az első meccsen otthonában nagy verést kapó Óbuda remekül kezdett és szinte végig vezetett Budafokon, ám a hajrában fordított a csoportot az utolsó helyen záró budafoki gárda. A végjátékban azonban újított és minimális különbséggel nyert a Kaszások, így a párharc döntő ütközetére Óbudán kerül sor. A zöld csoport döntőjében kőkemény összecsapáson fordított Tiszaújvárosban a szünetben még 9 pontos hátrányban lévő Dávid Kornél KA, amely így egy győzelemre került a piros csoporttól.

A Hunbasket összefoglalója:

Piros csoport:

Döntő:

Újbuda MAFC - Pécsi VSK-Veolia 102-51

Szünetig közel 20 pontos előnyt szerzett A. Archibald (18/3 p., 4-4 lep., szl. és gp.), Pintér D. (17/15 p.), Polgárdy Á. (17/9 p., 4-4 lep. és gp.), Buzás B. (11/3 p., 7 lep., 3-3 ea. és gp.) és Biber Á. (11 p., 7 lep.) vezérletével a MAFC. Ezt követően a PVSK - amelyből egyedül Antóni Cs. (16/6 p., 4 lep.) jutott 10 pont fölé - gyakorlatilag "elengedte" a találkozót. A MAFC a 3. negyedet 31-6-ra, a mérkőzést pedig több mint 50 ponttal nyerte és ezzel egyenlített a párharcban.

A párharc állása: 1-1.

Az 5. helyért:

Hübner Nyíregyháza BS - BKG Príma Akadémia 89-77

A mérkőzés szünetében 15 ponttal vezettek a C. Ervin (20/15 p., 9 lep., 7-7 ea.és gp.), Tarján I. (20/3 p., 5 lep.) és Bonifert D. (15/3 p., 11 lep., 3 ea.) ponterősségében bízó hazaiak. A záró etap derekára a BKG Nagy Bo. (34/18 p., 6 ea., 3 gp.), Nagy Be (12/6 p., 4 lep., 5 gp.) és Büki L. (12/6 p. - 15 mk. - 4 lep.) jóvoltából egyetlen triplányira csökkentette hátrányát, de a felzárkózás a jelek szerint sokat kivett a vendégekből, a hajrában újítani tudott a Nyíregyháza és végül 12 ponttal nyert.

A 11. helyért:

Salgótarjáni KSE - DEAC U23 78-62

A nyitó negyedet 1 ponttal még az elsősorban Fekete-Gál Cs. 14/12 p., 5 lep.) és Varga S. (11/3 p., 5 lep., 3 ea., 4 gp.) eredményességére építő vendég debreceni fiatalok nyerték, de a folytatásban főként W. Douglas (20/3 p., 9 lep., 3 szl., 4 gp.), Lajsz G. (11 p., 3 lep.) és Ormai B. (10 p., 5 lep., 4 gp.) révén már a hazai gárda akarata érvényesült.

A 13. helyért:

Budafok - Óbudai Kaszások 75-76

A jórészt Lakosa Á. (27/12 p., 3 ea.), Armaghani Á. (16/9 p., 16 p.) és Boros M. (14 p., 5 lep., 9 gp.) pontjaiban bízó vendégek egy 17-7-es "repülőrajttal" jelezték: feltett szándékuk visszavágni a párharc első mérkőzésén elszenvedett kiütéses vereségért. A nyitó negyed második felében feljött a Lucey C. (18/3 p., 6 lep.), Moravcsik Á. (15/6 p., 12 lep.), K. Swanson (15/3 p., 12 lep., 4 ea., 3 gp.) és Varga D. (15/3 p., 6 lep.) kosaraira alapozó Budafok. A 2. negyedben is volt 10 pont fölötti előnye az Óbudának, de a negyed végére 7 pontra csökkentette hátrányát a vendéglátó. Az üldözőverseny folytatódott, a 3. negyed derekán 4 pontra csökkentette hátrányát a hazai gárda, a záró etap mégis 10 pontos vendég vezetésről indult. Ebben megnyitotta a hosszú hajrát a Budafok, amely a szakasz derekán egy 15-2-t "repesztve" 2 és fél perccel a befejezés előtt fordított és 3 ponttal vezetett. A végjáték azonban a vendégeké volt: az utolsó perc elején visszavette a vezetést az Óbuda, majd a hazaiak triplákat, a vendégek büntetőket hagytak ki, s végül 1 ponttal nyert a Kaszások és egyenlített a piros csoportban való bentmaradásért zajló párharcban.

A párharc állása: 1-1

Zöld csoport:

Döntő:

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Dávid Kornél KA  61-63

Igazi kemény döntő playoff meccs volt, amely ellentétes félidőket hozott. Szünetben 9 ponttal állt jobban a Gáspár B. (17/3 p., 9 lep.)-Lakatos M. (10/9 p., 3 ea.)-Vaskó Gy. (10/6 p., 4 ea., 3 gp.)-Kiss K. (10/6 p.) kvartett vezette Phoenix állt jobban, szünet után a vendégek elsősorban Tóth P. (19/9 p., 3 lep., 4 gp.) és Simon B. (13/3 p., 3-3 lep., ea. és gp.) jóvoltából előbb felzárkóztak, majd a hajrában a maguk javára fordították a találkozót.

A párharc állása: 2-0 a DKKA javára

Az 5-8. helyért:

Vásárhelyi Kosársuli - Agrofeed UNI Győr 94-71

A 2. negyed derekán közel 30 ponttal, 46-19-re vezetett Rosic U. (30/15 p., 11 lep., 7 gp.), Orgona G. (18/9 p., 10 lep.), Bősz R. (13/9 p.), Kelemen B. (10/6 p., 5 lep., 3 gp.) és Balogh L. (10/6 p., 3 gp.) vezérletével a vendéglátó Hódmezővásárhely, majd a félidő hajrájában egy 18-2-vel 10 pont közelébe zárkózott föl az esősorban Bakon Cs. (22/15 p.), Hágen T. (13/6 p., 8 lep.) és Horváth Á. (10/6 p., 4 lep.) pontjaiban bízó Győr. A 3. negyedben állandósult a 10 pont körüli hazai vezetés, majd a záró etap újból egyértelmű vásárhelyi fölény jegyében telt.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Forrás, fotó: hunbasket.hu