Budapest, férfi A csoport: Honvéd Zrínyi SE A várja az élről 2024-et

Bár egyik legnagyobb riválisától, a Student csapatától otthonában kapott ki, mivel többet nem "botlott" a Honvéd Zrínyi SE A együttese várhatja az élről a januári folytatást a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában. Mögötte elég sűrű az élmezőny, a 6. helyezettnek is csupán 3 veresége van.

Piar - Tüker MSC 50-67

Az időnként egyemberes csapat benyomását keltő hazai gárda - amelyből egyedül Bognár Á. (20) jutott 7 pont fölé - a 4. negyed derekáig tartotta a lépést a vendégekkel, de ekkor "elfogyott, a főként Szilágyi Á. (20), Molnár P. (12) és T. Camberk (11) eredményességére építő Tüker pedig egy 18-2-vel "döntő csapást" mért vendéglátójára.

A mérkőzés adatai:

Honvéd Zrínyi SE A - Student SE 73-85

A szünetig szerzett 13 pontos vezetésére, továbbá nagyrészt Csomor P. (33/12), Asszú Á. (18) és Finak H. (10) kosaraira alapozva győzött a Student a leginkább Gál M. (20/12), Börönte B. (17), Maráz Á. (14) és Tóth B. (10/3) pontjaiban bízó Zrínyi A otthonában.

Újpest MT - Saskacsák MF 69-36

Minden negyedet megnyerve verte Lippai G. (23/3) és Beszédes Gy. (14/3) vezérletével biztosan az újpesti legénység a Saskacsák csapatát. A vendégek legeredményesebb játékosai Szabó . (6/3), valamint Túróczi Cs. és B. Bat-Ochir (6-6) voltak.

Budafok A - Újpest MT Öregfiúk 49-52

A vendégek lábában az első negyedben talán még érződött a 2 nappal korábbi összecsapás fáradtsága, a nyitó etapot 5 ponttal a Halmos Zs. (16/9)-Zombori V. (13/9) kettős vezette vendéglátó budafoki legénység nyerte,  ám a két középső szakaszban nyújtott valamivel jobb, pontosabb játékának, továbbá a csapat pontjainak éppen a felét jegyző Lippai G. ponterősségének köszönhetően fordított és izgalmas végjátékban megnyerte a küzdelmes mérkőzést az Újpest.

Malév SC - Piar 73-60

Félidőben egy ponttal még az elsősorban Fentős B. (18) és Van de Meer Á. (10/3) kosaraira alapozó vendég Piar állt jobban, de Tóth B. (23/12), Bibity N. (12/12), Sebestyén Zs. (11) és Pápai B. (10/3) jóvoltából szünet után "szárnyra kapott" a Malév és végül 13 ponttal nyert.

E5vös NGRK - Student SE 65-58

Végig kiélezett, szoros mérkőzést nyert meg Kerényi D. (20), Szánthó L. (17/6) és Koncsár B. (16) eredményességére építve a játékidő nagyobb részében ellenfele lőtt járó E5vös a Csomor P. (21/9)-Finak H. (10) kettős vezette Student ellen.

Iparterv - Zccer KS 42-61

A 16-5-re megnyert első negyednek, továbbá elsősorban Bandúr Á. (14) és Polgári B. (11/9) kosarainak köszönhetően győzött biztosan a Ziccer az Iparterv otthonában. Hazai részről egyedül Juhász B. (13/9) jutott 10 pont fölé.

Eldorádó - Zrínyi SE A 53-72

Minden negyedet megnyerve győzte le a Kincses B. (15)-Major Á. (12/6)-Fejes M. (10) trió vezetéséve a Zrínyi A a leginkább Graf M. (15/3), Szabó P. (10/6) és Bakondi J. (10) találataira támaszkodó Eldorádó csapatát.

Saskacsák MF - Vice KSE 52-70

A szünetig szerzett 10 pont fölötti előnyére, továbbá Szobi M. és Szőllős Sz. (14/6-14/6) és Szabó M. (13/3) eredményességére építve győzte le biztosan a Vice a Saskacsák együttesét. Hazai részről egyedül Uzseka D. (13) ért el kétszámjegyű pontot.

Tüker MSC - Szentendrei KHSE 66-78

Az első negyedet 9 ponttal még a főként Szemenyei L. (13/9). T. Canberk (12) és Tabajdi M. (11/3) találataira támaszkodó hazai gárda nyerte, ám a folytatásban átvette az irányítást a szentendrei katonacsapat, amely Németh K. (22/18), Horváth V. (17/3). Grudl-Turi G. (16/6) és Laczkó B. (15/15) ponterős játékával végül 12 ponttal győzött.

Vice KSE - Újpest MT Öregfiúk 79-71

Az első 3 negyedben kézben tartva az irányítást győzte le Szőllős Sz. (17/9). Szabó M. (13/9) és Vargha Z. (10) vezérletével a Vice a veresége mértékét záró szakaszban elsősorban Beszédes Gy. (22/05). Lippai G. (21/3) és Zsurek L. (10/6) jóvoltából "tisztesre kozmetikázó" újpesti együttest.

Eldorádó - E5vös NGRK 55-77

A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva győzte le Koncsár B. (18/6), Kerényi D. (18), Szánthó L. (14/6) és Iklódi Zs. (14/3) kosaraira alapozva biztosan az E5vös a Szabó P. (15/15)-Bakondi J. (13/3) kettős vezette Eldorádó csapatát.

A mérkőzés adataI:

Szentendrei KHSE - Malév SC 80-61

Minden negyedet megnyerve győzte le Németh K. (25/18), Grudl-Turi G. (20/9), Horváth G. (12) és Jakab G. (10) eredményességére a Szentendre a Malévot. A vendégektől egyedül Tóth B. (21/9) jutott 7 pont fölé.

Student SE - Tüker MSC 91-55

A vendégek Szilágyi Á. (11/6), Molnár P. (11), valamint Szemenyei L. és Sziroczák R. (10-10) révén az első negyedben még tartották a lépést a Student gárdájával, ám a 2. negyedtől nagy fölénybe kerülve Csomor P. (23/9), Asszú Á. (17), Vághy B. (15/9), Harangozó G. (12/3) és Gyetvai P. (10) pontjaiban bízva simán nyert a hazai gárda.

Honvéd Zrínyi SE A - Iparterv 77-56

A nyitó negyedet 5 ponttal "elvitte" az az Iparterv, amelyből végül csak Juhász B. (17/6) jutott 10 pont fölé, de a folytatásban Gál M. (26/18). Börönde B. (13/3) és Kincses B. (11) vezérletével fokozatosan került egyre nagyobb fölénybe és végül 20 pont fölötti győzelmet aratott a katonacsapat.

Ziccer KS - Saskacsák MF 84-32

Végig nagy fölényben játszva verte Bandúr Á. (15), Horváth D. (13), Megyesi M. (12) és Tóth M. (11/3) kosaraira alapozva simán a Ziccer a Saskacsák csapatát. A vendégektől egyedül Uzseka D. (11) ért el kétszámjegyű pontot.

Tüker MSC - E5vös NGRK 42-85

A 21-3-ra megnyert nyitó negyeddel alapozta meg a Kerényi D. (34)-Koncsár B. (15)-Iklódi Zs. (14/6)-Szánthó L. (11/6) kvartett vezetésével kivívott fölényes győzelmét az E5vös, hazai részről egyedül T. Canberk (10) jutott 7 pont fölé.

Budafok A - Vice KSE 54-55

Küzdelmes, fordulatos mérkőzést nyert meg két jó középső negyedére, továbbá Besenczky B.(17/9), Szőllős Sz. (16/6) és Szabó Gy. (13/3) eredményességére építve a Vice a főként Halmos Zs. (17/6) és Tari B. (12) találataira támaszkodó Budafok A otthonában.

Malév SC - Student SE 69-91

A szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyének, továbbá Csomor P. (41/15), Asszú Á. (17/3) és Vághy B. (11/6) kosarainak köszönhetően győzött biztosan a Student a Viczián B. (14/6)-Oláh I. (10/6)-Tóth T.-dr. Mód K. (10-10) kvartett vezette Malév otthonában.

Iparterv - E5vös NGRK 46-80

A szünetig kivívott 30 pont fölötti vezetésére, továbbá nagyrészt Kerényi D. (24), Koncsár B. (16/3, Iklódi Zs. (15/3) és Szánthó L. (10/6) kosaraira alapozva győzött simán az E5vös az elsősorban Juhász B. (14/12) és Győri D. (12) pontjaiban bízó Iparterv otthonában.

Saskacsák MF - Honvéd Zrínyi SE A 34-87

A hazaiak - akik közül egyedül B. Bat-Ochir (14) ért el kétszámjegyű pontot - az első negyedben még tartották a lépést a katonacsapattal, de a második szakasztól Gál M. (18/6), Tóth B. (15/9), Major Á. (15/3) és Maráz Á. (14/6) jóvoltából nagy fölénybe került és simán nyert a Zrínyi A.

Újpest MT Öregfiúk - Ziccer KS 58-40

Az első 3 negyedet szorosan, a záró szakaszt pedig 10 ponttal megnyerve győzte le Lippai G. (16/9), Beszédes Gy. (13/9) és Zsurek L. (12/6) vezérletével biztosan az Újpest a nagyrészt Polgári B. (13/9), Bandúr Á. (10/3) és Horváth D. (10) kosaraira alapozó Ziccer gárdáját.

Tüker MSC - Eldorádó 52-68

A 24-13-ra megnyert 3. negyednek, továbbá elsősorban Szabó P. (25/15) és Bakondi J. (19/3) ponterős játékának köszönhetően győzött az Eldorádó, hazai részről csak Szilágyi Á. (15/3) jutott 10 pont fölé.

Budafok A - Szentendrei KHSE 79-63

A 28-11-re megnyert 2. negyedre, továbbá nagyrészt Szenteleki L. (22/15), Wejwár D. (21/21), Tari B. (12) és Halmos Zs. (11) eredményességére építve győzte le a Budafok a Németh K. (17/99-Horváth G. (15)-Jakab G. (13) trió vezette szentendrei együttest.

E5vös NGRK - Saskacsák MF 52-42

Az első félidőben szerzett 10 pontos előnyére, továbbá leginkább Kerényi D. (20) és Iklódi Zs. (15) eredményességére építve nyerte meg a küzdelmes találkozót az E5vös a Saskacsák gárdáját. A vendégektől egyedül B. Bat-Ochir (16/3) ért el kétszámjegyű pontot.

Iparterv - Tüker MSC 65-109

A Juhász B. (21/15)-Dr. Kisvárdai G. (16/3)-Farkas A. (12/3)-Szűcs G. (11) kvartett vezette hazai együttes egy negyeden át tartotta a lépést ellenfelével a hazai együttes, de a második szakasztól Szilágyi Á. (25/12), T. Canberk (22/6). Sziroczák R. (21), Molnár P. (14) és Molnár T. (13/3) révén nagy fölénybe került és simán nyert a Tüker.

Eldorádó - Malév SC 64-60

Az ellentétes félidőket hozó összecsapás szünetében 6 ponttal még a főként Oláh I. (15/6), továbbá Bicskei D. és Viczián B.(14/6-14/6) kosaraira alapozó vendég Malév vezetett, de a második félidőben Bogár B. (17/9), Rósa L. (13/12), Sütő K. és Graf M. (13-13) vezérletével fordított, és izgalmas végjátékban győzött az Eldorádó.

Student SE - Piar 95-53

Az idei év utolsó meccsén Csomor P. (25/3). Harangozó G. (17/6). Vághy B. (14/6) és Asszú Á. (13) eredményességére építve minden negyedet megnyerve aratott magabiztos győzelmet a Student a Jani M. (14)-Fentős B. (10) kettős vezette Piar ellen.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!