Budapest, férfi A-csoport: Kettős bajnokveréssel kezdődött...

Nagy meglepetésre első két mérkőzését elvesztette a címvédő Budafok A a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában, ráadásul a bajnokot két az előző évadban még a B-csoportban szereplő gárda, előbb a Ziccer, majd a B-ligát még Budai Vasököl néven megnyerő Budai Kardinális együttese fektette két vállra - meglehetősen simán.

Budafok A - Ziccer KS 54-78

Bandúr Á. (20/6) és Polgári B. (19/12) ponterős játékával minden negyedet megnyerve, sikerét a záró etapban fölényessé téve aratott meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet a Ziccer az erősen tartalékos, s ezúttal igazi vezéregyéniség nélkül játszó címvédő otthonában. Hazai oldalon Halmos Zsolt 11, Herdinánd Balázs 10/6, Nagyfi László pedig 10 pontig jutott.

A mérkőzés adatai:

Saskacsák MF - Vice KS 51-54

Küzdelmes, hullámzó, fordulatos találkozón a nyitó szakasz után 8 ponttal még a Szöllős Sz.(23/9), Szobi M. (12/6) és Pozsegovics P. (11/3) kosaraira alapozó vendégek vezettek, de a záró etap előtt 2 ponttal már a Takács M. (12/6)-Uzseka D. (12)-Lovró J. (11) trió vezette hazai gárda állt jobban. Egészen a hajráig fej-fej mellett haladtak a felek, 49-49 után a végjátékban a vendégek voltak valamivel pontosabbak, és megnyerték az izgalmas összecsapást, de ezt valahol a hazai csapat gyenge 25%6-os (6/24) büntetőzésének is "köszönhették".

Piar - Szentendrei KHSE 63-54

A 15-15-ös "tenisz-döntetlent" hozó nyitó szakasz után szünetre 8 pontos előnyt szerzett a Fazekas M. (26), Fentős B. (15) és Urbán B. (13/3) kosaraira alapozó hazai gárda, ám a fordulás után a 3. etapban Grudl-Turi G. (20/3), Csicskár D. (14/3), valamint Jakab G. (11) vezérletével a szentendreiek ledolgozták hátrányukat, így "egálról" indulhatott a záró szakasz. Ezt a vendégek ugyan 6-2-vel kezdték, és a szakasz közepén még 4 ponttal vezettek, de a hajrában egy 15-2-t "repesztve" a Piar ellenfele fölé kerekedett.

Vice KSE . X-Debrecen 60-58

Ahogy az első, a 3. negyed után is 7 pontos előnyben volt a Hegedűs G. (19), Svéda T. (17/15) és Baranyi K. (12) eredményességére építő X-Debrecen. A záró etap első felét 15-7-re nyerve a Szobi M. (17/9)-Pozsegovics P. (12)-Szőllős Sz. (10/6) trió vezette hazaiak fordítottak, és izgalmas végjátékban meg is nyerték a találkozót.

Budai Kardinális - Budafok A 79-55

Az előző évadban a B-csoportot még Budai Vasököl néven megnyerő hazai alakulat a szünetig szerzett 23 előnyének, valamint elsősorban Schwarczinger Cs. (20/6), Nagy A. (13/9) és Pintér Cs. (10/3) eredményességére, no meg arra alapozva, hogy 7 játékosa is dobott legalább 6 pontot verte váratlanul simán az ezúttal nagyrészt Csányi T. (16) és Nagyfi L. (15) ponterősségében bízó címvédő Budafokot.

Saskacsák MF - Piar 66-56

A kiegyenlített játékot hozó első félidő után a csapatként talán "több lábon álló" hazaiak Takács M. (20/9) és Kelemen B. (10/9) jóvoltából apránként, fokozatosan ellépve 10 ponttal legyőzték a Piar csapatát, amelyből ezúttal egyedül Fentős B. (16) 10 pont fölé.

Ziccer KS - Malév SC 76-45

Minden negyedet megnyerve, a páratlan szakaszokban nagy fölényben aratott Bandúr Á. (22/3), Polgári B. (13/9) és Pintér Z. (11/3) vezérletével magabiztos győzelmet Ziccer, a Pápai B. (11) és Sebestyén Zs. (10) találataira támaszkodó Malév ellen.

Újpest MT Öregfiúk - Student SE 58-67

Lehet, a végeredmény alapján meglepő, de hosszabbításban úgy nyert Harangozó G. (15/6), Bognár K. (14/3), Selmeczi J. (10/6) és Finak H. (10) vezérletével a vendég Student, hogy a 4. negyedben végig "futott" az eredmény és a Beszédes Gy. (20/6)-Szondi B. (14) kettős vezette újpestiek után, sőt a hosszabbítás elején is hátrányba került. Aztán a 42. és a 44. perc között kivágott "huszáros" 12-2-es rohamával a maga javára fordította a találkozót.

Szentendrei KHSE - Honvéd Zrínyi SE A 76-72

A "katonai rangadót" egy 18-7-es "offenzívával" indította a leginkább Gál M. (20/9), Kirják Gy. (15) és Kirják B. (10) találataira támaszkodó Zrínyi A. A folytatásban a hazaiak fokozatosan "nyomultak előre", s Horváth G., Horváth V. és Jakab G. (13.-13, valamint Grudl Turi G. (12/3) révén csökkentették a távolságot, olyannyira, hogy a 3. etap végén átvették a vezetést, majd a záró szakasz váltott vezetés mellett zajló nagy "tűzpárbajában" végül 4 ponttal meg is nyerték a találkozót.

X-Debrecen - Piar 80-73

Három negyeden át Kotschy B. (29/9) és Fentős B. (19) ponterős játékával a Piar tartotta a lépést a hazaiakkal. A záró etapot azonban 11-3-mal kezdve a dr. Urbán A. (24/6)-Papp M. (20/3)-Hegedűs G. (15/3) trió tagjainak találataira támaszkodó S-Debrecen ellépett és már nem adta ki kezéből a vezetést.