Budapest, férfi C: Nagy rangadót nyert a Semi Pro

Jó néhány igen szoros, csak a végjátékban eldőlő derbit rendeztek a közelmúltban a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában.

Két élcsapat, a Semi Pro és az E5vös NGRK rangadója nem ilyen volt, a szünetig megnyugtató előnyt szerző Semi Pro 14 ponttal győzött.

Ziccer KS - Szabadtéri SE 73-70
Az ellentétes félidőket hozó szünetére 'tízen túli" előnyt szerzett a Budinszki Gábor (23)-Reményi Ádám (14)-Tóth Bálint (11/3) trió vezette Ziccer. A második félidőre összekapta magát a Szabadtér, amely elsősorban Héczei András (22/12), Helli Roland (15/3) és Horváth Gábor (11) jóvoltából a hajrában átvette a vezetést, ám a végjátékban Budinszki keze nem remegett meg a vonalon, 4 sikeres büntetője végül hazai sikert eredményezett.

Álló Farkasok - Színyei KC 60-62
A végig szoros, kiélezett, kiegyenlített összecsapáson a jobb hajrájának köszönhette a győzelmet a főleg Jantner László (19/6) és Bánhegyi József (13/3) eredményességére építő Színyei a Harsányi Gábor (18), Vlajk Ádám (15) és Kovács Tamás (13/9) vezette Álló Farkasok otthonában.

Párkány Street - Ziccer KS 68-52
Három negyedet megnyerve, a záró etapot pedig döntetlenre adva győzte le Theisz Attila (38/3) és Theisz Gábor (15/3) ponterős játéka révén a Párkány Street a Budinszki G. (17)-Megyesi Marcell (12) kettős vezette Ziccert.

E5vös NGRK - Hobbi SK 52-33
Minden negyedben 10 pont alatt tartva a Gugyela Gábor és Tóth Gyula (8/6-8/6), valamint Kalapáti Péter (8) vezette erősen tartalékos Hobbi csapatát aratott Iklódi Zsolt (18) és Kerényi Dániel (14) vezérletével biztos győzelmet az E5vös.

Budai Bikák - X-Debrecen 56-65
A 15-5-re megnyert 3. negyednek, valamint főként Vámosi György (13), Valner Kristóf (10/6) és Kondé Benedek (10/3) kosarainak köszönhetően tudott nyerni az X-Debrecen a Lakos Tamás (11)-Dr. Karkosák Balázs (10) kettős vezette Budai Bikák otthonában.

Budai Tripladupla - Keresztúri SE U23 92-62
A nyitó és a záró etapban nagy fölényben játszva győzte le Mayer Márk (28/3), Zalai Gergely (20), Papp Áron (15/6) és Szabadics Ádám (12) vezérletével a "budai brigád" a Gebauer Bence (20/12), Polgári Bence (14) és Nánási Marcell (13) pontjaira alapozó keresztúri fiatalokat.

Ziccer KS - E5vös NGRK 88-91
A záró etap közepéig  a szinte tarthatatlan Iklódi Zs. (46), valamint Szánthó Lőrinc (16/9), Koncsár Balázs (14/3) és Kerényi D. (12) vezérletével kézben tartotta az irányítást az E5vös, azonban a Ziccer a Reményi Á. (24)-Blahó Tamás (21/9)-Budinszki G. (12/3) trió vezetésével egy szédületes, 16-4-es rohammal 1 pontra feljött, ám fordítani nem tudott.

Álló Farkasok - Budai Bikák 42-71
A Lakos T. (18)-Dr. Karkosák B. (14) kettős vezetésével minden negyedet megnyerve győztek egy híján 30 ponttal a vendég Bikák ezen az "állati" találkozón az elsősorban Kovács T. (14/6) és Vlajk Á. (11) találataira alapozó Farkasok otthonában.

Terézvárosi BC - Párkány Street 55-60
Az első negyed s az első félidő után is 9 ponttal még a Kanó Péter (16/12)-Victor Delgado (14/12)-Hafner Gábor (13/3) trió vezette Terézváros állt jobban. Szünet után azonban Szűts László (21), Theisz A. (20/9) és Bányai István (13/3) vezérletével átvette az irányítást  aPárkány Street, amely a 3. negyedben fordított. A záró etapot 6-0-lal kezdve még visszavették a vezetést a hazaiak, ám az izgalmas hajrában a pontosabban játszó vendégek kerekedtek fölül.

X-Debrecen - Budai Tripladupla 51-49
A második negyedtől, ha szűken is, de többnyire a Hegedűs Gergő (12) és Tóth Lóránt (10) kosaraira alapozó hazai együttesnél volt az előny, de a vendégek Halász Péter (13) és Mayer M. (10/3) vezérletével "tapadtak" az X-Debrecen csapatára, s időnként egyenlítettek, ritkán a vezetést is átvették. A végjáték is izgalmasan alakult, 49-49 után Hegedűs duplája az X-Debrecen győzelmét jelentette.

Ziccer KS - ÁSE Nemecsek 87-58
Minden negyedet megnyerve, a páros szakaszokban fölényben játszva győzte le a Reményi Á. (22)-Budinszki G. (20)-Blahó Á. (10) trió vezetésével a Ziccer a feladathoz a páratlan negyedekben elsősorban Podoba Tamás (15/3) és Barsi Zoltán (12/6) jóvoltából felnövő ÁSE Nemecsek ellen.

Semi Pro - E5vös NGRK 74-60
Az első félidőben eldöntötte a csúcsrangadót a szünetre Tajti Róbert (23/3), Markó Péter (20) és Hollik Zoltán (12/12) ponterős játékával 15 pontos előnyt szerző Semi Pro. Az E5vös Kerényi D. (22) és Koncsár B. (20) jóvoltából a második félidőben ugyan kiegyenlítetté tette a játékot, de a Semi-sikert nem tudta kétségessé tenni.

ÁSE Nemecsek - Terézvárosi BC 54-56
A küzdelmes mérkőzés első félidejében a Vlasits Tamás (16/6)-Barsi Z. (15/3) duó vezette hazai, a másodikban viszont a Kanó P. (18/9), Hafner G. (14), Hídvégi Kondor (13/3) és V. Delgado (10/3) vezette vendégcsapat játszott valamivel pontosabban, s a kiélezett végjátékban egy duplával, valamint (négyből) két büntetővel a maga javára fordította a találkozót.

Színyei KC - Budai Bikák 60-58
A mérkőzés nagy részében a Bozsik László (22/3)-Bánhegyi A. (9/3) kettős vezette hazai csapatnál volt az előny -  az etap elején 11 pontos. A vendégek azonban elsősorban Lakos T., Forrai Miklós és dr. Ványolos András (10-10) jóvoltából egy 12-1-gyel ledolgozták hátrányukat, ám az izgalmas, kiélezett végjátékban végül a hazaiak bizonyultak jobbaknak.

Hobbi SK - X-Debrecen 57-68
A páratlan negyedekben jobban, pontosabban játszva a Hegedűs G. (22)-Tóth L. (12)-Sveda Tamás (10/9)-Valner K. (10/6) kvartett vezette vendégek simán győztek a veresége mértékén a záró etapban elsősorban Viczina Balázs (23), Kutasi Bálint (10/3) és Szemmelveisz Imre (10) jóvoltából "kozmetikázó" Hobbi otthonában.

Párkány Street - Szabadtéri SE 54-74
Három negyedet megnyerve, a harmadik 10 percet pedig 15-15-ös tenisz döntetlenre játszva győzött jórészt  Helli R. (22/3), Héczei A. (11/6), Várkonyi Csaba (11) és Boga Áron (10) kosaraival a Szabadtér a Theisz A. (22/3)-Szűts L. (14) kettős vezette Párkány Street otthonában.

Budai Tripladupla - Álló Farkasok 74-75
Az első negyed után - amelyet 24-12-re nyert a Zalai G. (17), Mayer M. (13/3), Halász P. (13) és Jasper Gábor (10 vezette hazai gárda - nem úgy tűnt, hogy a végén a vendégek örülhetnek. Mégis ez történt, ugyanis a döntetlennel végződő második etapot követően a második félidőben Müller István (24/9), Vlajk Á. (16) és Kovács T. (15/9) jó és eredményes játéka jóvoltából az Álló Farkasok együttese átvette az irányítást, fokozatosan csökkentette hátrányát, s a végén Müller triplájával a maga javára fordította a találkozót.