Budapest férfi C-csoport: Már csak az FKE Öreg Sasok, és a BEAC und Einz csapata veretlen

Mivel a Monor hosszabbítás után alulmaradt az Eötvös Halak csapatával szemben, és elvesztette veretlenségét, már csak két együttes, a ferencvárosi Öreg Sasok valamint a BEAC Und Einz együttese rendelkezik makulátlan mérleggel a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság C-csoportjában.

Honvéd Zrínyi SE B - ÁSE Nemecsek 59-63

Végig szoros, kiegyenlített játékot hozó találkozót nyert meg Barsi Z. (16/12), Vlasits T. (16/6) és Pásztor Gy. (13) vezérletével az ÁSE a főként Láncos G. (15/3) és Gabos Á. (11) pontjaiban bízó Zrínyi B otthonában.

A mérkőzés adatai:

Kőbánya OId Boys B - Parthus SE 63-58

Ellentétes félidők mérkőzését nyerte meg a szünetig szerzett közel 20 pontos előnyének, valamint leginkább Aranyi B. (16), Aranyi J. (14/3) és Szabó M. (12/3) kosarainak köszönhetően a Kőbánya B a szünet után Jakkel M. (12), Muzslai F. (11/3), továbbá G. Friedmann és Tanács D. (10-10) jóvoltából jelentősen feljavuló Parthus ellen.

Csepel Bontó B - Regi Waldorf U23 66-76

A szünetig szerzett 10 pont fölötti vezetésére, valamint nagyrészt Leleszi M. (22/6). Vámosi L. (17/9), Bekő B. (14) és Tiba B. (12) eredményességére építve győztek a Waldorf-fiatalok az Erős D. (19/3)-Smolcz J. (13/3) kettős vezette Csepel-Bontó B otthonában.

FKE Öreg Sasok - Honvéd Zrínyi SE B 76-57

Főleg Láncos G. (18/6) és Kovács Á. (15) kosaraira alapozva a Zrínyi B 3 negyeden át tartotta a lépést a hazaiakkal, ám a záró etapra "elfogyott" a vendég együttes ereje, így nagyrészt Antal Á. (30/15), Magari B. (14/3) és J. Dulic (13) találataira támaszkodva a 4. negyedet 18-2-re nyerő Öreg Sasok együttese végül közel 20 ponttal győzött.

Statisztika:

Eötvös Halak - Álló Farkasok 52-57

"Állati" küzdelmes és fordulatos mérkőzésen egy negyed után 7 ponttal még az elsősorban Budai M. és Görömbey A. (11/3-11/3) pontjaiban bízó hazai együttes vezetett, sőt ebből az előnyből 2 pont a szünetre is megmaradt. Térfélcsere után azonban Györe A. (15/9) és Dávid Zs. (10/3) vezérletével valamivel pontosabban játszó vendégek a maguk javára fordították a találkozót.

Optofit VKB Vác - Treff 07 SE U23 44-52

Az első negyedet döntetlenre (6-6) adva, a másik hármat ha szorosan is, de megnyerve győzte le elsősorban Horváth N. (15/3) és Takács L. (11/9) eredményességére építve a Treff a váciakat. Hazai részről egyedül  Szabó A. (10) ért el kétszámjegyű pontot.

Parthus SE - Honvéd Zrínyi SE B 81-68

Szünetig Molnár D. (19/3), Kovács Á. (17), Zsengellér V. és Gabos Á. (10-10), valamint Vinh Nguyen (9/9) révén még egyenrangú ellenfele volt a Zrínyi B a hazai gárdának, ám térfélcsere után fokozatosan került egyre nagyobb fölénybe a Simon Sz. (30/15)-Muzslay F. (16)-G. Friedmann (13) trió vezette Parthus, amely végül 13 ponttal nyert.

Kőbánya Old Boys - FKE Öreg Sasok 58-76

A szünetig szerzett 15 pontos vezetésének, valamint Magari B. (26/3), Antal Á. (23/15) és J. Dulic (20) ponterős játékának köszönhetően győzött biztosan a FKE Öreg Sasok csapata a nagyrészt Aranyi J. (16), Bencsics Z. (13/3) és Dauda P. (12/6) kosaraira alapozó kőbányaiak otthonában.

BEAC Und Einz - Oprofit VKB Vác 89-46

Minden negyedet megnyerve aratott dr. Gáldi M. (24), Pék Á. (16/3), Varga á. (12/6), Sövény H. (12)és Péter Zs. (10) vezérletével fölényes győzelmet a BEAC U. E csapata a jórészt Molnár L. (17) és Forgács T. (13/9) találataira támaszkodó váci együttes ellen.

Huszares - FKE Öreg Sasok 24-39

A 17-2-re megnyert első negyedre, valamint elsősorban J. Duic (9) és Bartulovic M. (8/6) eredményességére építve nyerte meg ezt a kosarakban meglehetősen szegény találkozót a vendég együttes, hazai részről egyedül H. Prates (9) jutott 4 pont fölé.

Regi Waldorf U23 - Kőbánya Old Boys B 65-66

Hullámzó, fordulatos meccset nyert meg egyetlen ponttal a nyitó és a záró szakaszban nyújtott jobb játéka, valamint jórészt Aranyi J. (26/9), Bencsics Z. (13/9) és Aranyi B. (12) révén a Kőbánya a Vámosi L. (26/6)-Tiba B. (15/6)-L. Laki P. (12) trió vezette Waldorf otthonában.

Monor SE - Eötvös Halak 75-77

A rendkívül hullámzó, fordulatos, színvonalas összecsapáson a rendes játékidő végén mindkét csapat "hetvenkedett", hiszen 40 perc után 70-70-re álltak a felek. A "túlórában" az idegek harcát az elsősorban Görömbey A. (25), Fövényi Zs. (19/15) és Knollmajer B. (14) ponterősségében bízó vendégek bírták jobban, akik ezzel megfosztották veretlenségétől az ezúttal leginkább Viktor H. (26/15) és Bódi A. (14/6) kosaraira alapozó monori gárdát.

Álló Farkasok - Csepel-Bontó B 57-64

A 22-9-re megnyert 2. negyednek, valamint főként Erős D. (29) és Spielmann P. (10) eredményességének köszönhetően győzött a csepeli csapat a Müller I. (16)-Györe A. (13/3)-Vlajk Á. (10) trió vezette Álló Farkasok otthonában.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!