Budapest, férfi D: hárman is 30 pont fölött a rangadón

Remek játékot hozott a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában a Keresztúr-Budai Old Boys rangadó.

Remek játékot hozott a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában a Keresztúr-Budai Old Boys rangadó, amelyen mindkét csapat 90, a mezőny 3 játékosa pedig 30 pont fölé jutott. Ami szomorú, hogy a közelmúltban két mérkőzés is elmaradt...

Honvéd Zrínyi SE B - Szentendrei KSE U23 58-44
Egy negyed után még a Könczöl Dávid (14/6)-Vomberg Frigyes (11) kettős tagjainak találataira építő szentendrei fiatalok vezettek, ám a második etaptól Bereczki Zoltán (26), valamint Puskás Balázs (9/3) vezérletével átvették az irányítást a vendéglátók, akik így ellenfelük fölé tudtak kerekedni.

Kölcsey Hősei - Ziccer KS 45-100
Minden negyedet nyerve aratott Budinszki Gábor (19), Megyesi Marcell (14), Pilbauer Gergő (12), valamint Blahó Tamás és Szabó Csongor (10-10) vezérletével fölényes győzelmet a Ziccer. Hazai részről Barna Marcell (19)  jutott egyedül 10 pont fölé,

Keresztúri SE - Budai Old Boys 95-91
Roppant színvonalas játékot hozott a dobogóra hajtü két együttes összecsapása, amelyen a 3. negyed végére 13 pontos előnyt szerzett  Bandúr Ádám (45/3)-Polgári Bence (31/12) kettős vezette keresztúri együttes. A záró etap első felét 19-7-re nyerve 1 pontra felzárkózott a főként Rigó Zoltán (34/9), Kotroczó Péter (23) és Kovács Gábor (14/6) ponterősségére alapozó budai alakulat. Az izgalmas végjátékban a hazaiak kerekedtek fölül, s végül 4 ponttal nyerték a látványos, izgalmas rangadót.

A Kölcsey Hősei - Nagytétényi KSE találkozót 0-20-as eredménnyel jegyzőkönyvezték.

Treff 07 SE - 2.NFB SE 59-55
Ellentétes félidők mérkőzésén a hazaiak 4 pontot megtartottak az Isépy Botond (16/6)-Kovács András (14/6), Károlyi Kristóf-Kovávs Áron (10-10) kvartett jóvoltából szünetig szerzett 18 pontos előnyükből, a szünet után elsősorban Szentpéteri Károly (23) és Acsai Béla (14/6) révén magára találó NFB ellen.

Ziccer KS - Superheroes 69-40
A Bata Boldizsár - Kardos Márk (13/3-13/3) kettős vezette "szuperhősök" egy negyedig tudták tartani a lépést a hazaiakkal. A vendéglátók Budinszki G. (22), Farkas Péter (15), és Blahó T. (12) vezérletével a második negyedtől fölényben játszva végül közel 30 ponttal nyertek.

Budai Old Boys - Kölcsey Hősei 107-52
Az első félidőben még jól tartották magukat a főleg Angyal Péter (16) és Bordács Bálint (11) eredményességére építő kölcseysek, ám szünet után már helyenként nyomasztó fölényben játszva Bodnár Dániel (31), Rigó Z. (24/12), Schwarcz Balázs (15/3) és Bori István (14/12) vezérletével végül 50 pont fölötti győzelmet arattak a hazaiak.

Kölcsey Hősei - Treff 07 SE 48-64
Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzött a Veres Ádám (20/12)-Károlyi K. (13) kettős vezette Treff a két nappal a Budai Old Boys otthonában elszenvedett nagy különbségű veresége után talpra álló, és Zala Bence (20/12), valamint Dávid András (16/6) eredményessége révén magát kimondottan jól tartó Kölcsey Hősei otthonában.

A Superheroes - Szentendrei KSE U23 mérkőzést 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!