Budapest, női A: A TFSE a bajnok, nagy a harc a további dobogós helyekért

Néhány fordulóval a befejezés előtt a makulátlan mérlegét továbbra  is őrző TFSE  már megnyerte a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A csoportját. Mögötte még megy a harc, a "tülekedés" a további dobogós helyekért. Jóval kiélezettebb a küzdelem az alsóházban ahol a BEAC-Bics, a Kiss Lenke KA, valamint  Csepel-Bontó nagyon ellépett a mezőnytől, és mindhárom együttes 2-2 vereséggel áll.

BEAC-BLSE - TFSE U23 69-60

Hullámzó, fordulatos mérkőzésen a 3. negyed után 6 ponttal még Varga A. (17/3) és Czivinger L. (16/3) ponterős játékával a TF U23-as együttese vezetett, ám a BLSE pazar 27-12-es 4. negyedének, valamint nagyrészt Kiss D. (18), Kranjecz Zs. (16), Tilkné Zám E. (14) és Karlócai D. (11) kosarainak köszönhetően a maga javára fordította az összecsapást.

A mérkőzés adatai:

TFSE U23 - Külker SC 33-79

Az első 3 negyedben nagy fölényben játszva verte Herczeg M. (19), Szentkirályi R. (16), Czina-Ódry A. (14) és Monoki-Bandi B. (10/3) vezérletével simán a Külker a Földesi Zs. (14)-Czivinger L. (13/3) kettős vezette TF-fiatalokat.

Józsefvárosi KC - Parthus SE 57-45

A vendégek, egyedüliként 10 pont fölé jutó játékosuk Papp Í. (19/9) vezetésével a záró etap derekáig tartották a lépést a Perei V. (18/9). Brixel M. (13/3) és Mahmoud S. (13/3) eredményességére építő JKC csapatával, amely a 4. negyed közepén egy 10-2-es rohammal "lerázva" magáról ellenfelét megnyerte a találkozót.

BEAC-Budafok - Kék Rókák 53-48

Küzdelmes mérkőzésen a páros negyedekben valamivel jobban játszva győzte le elsősorban Weisz-Tiba K. (13/3) és Ozsváth-Hegedűs ,M. (13) jóvoltából a BEAC-Budafok a Kék Rókák együttesét. A vendégektől egyedül Tarnai K. (12) jutott 10 pont fölé. Érdekesség, hogy mindkét csapat játékosai (5/5 ill. 6/6) hibátlanul dobták a büntetőket.

Parthus SE - BEAC Muff 78-62

A színvonalas találkozón az esélyes vendégek Szűcs-Balogh R. (18/6), Fekete K. (16/3), Szabariné Foyta D. (12/9) és Soós E. (12/6) jóvoltából a 3. negyed után még 2 ponttal vezettek, ám a záró szakaszt egy 14-0-lal kezdve "döntő csapást" mért rájuk a Benyovszki P. (28/6), Papp Í. (16/12) és Papp T. (10/6) kosaraira alapozó Parthus.

Külker SC - BEAC-Budafok 47-66

Minden negyedet megnyerve tudott Weisz-Tiba K. (14/3), Ozsváth-Hegedűs M. (14) és Hujberné Mile V. (12/6) vezérletével győzni biztosan a BEAC-Budafok a leginkább Szentkirályi R. (15/3) és Monoki-Bandi B. (11/9) pontjaiban bízó Külker otthonában.

BEAC-BLSE - Törekvés SE 46-42

Küzdelmes, végig szoros mérkőzést nyert meg az egyedüliként 10 pont fölé jutva csapata pontjainak csaknem a felét "szállító" Kiss D. (21) vezetésével a BLSE az ellen a Törekvés ellen, amelyből egyedül Gulyás F. (11/6) ért el kétszámjegyű pontot.

TFSE - TFSE U23 66-33

A "házi rangadón" a TF fiatalok - akik közül Sváb A. bizonyult a legeredményesebbnek 8/6 ponttal - csak a 2. negyedben voltak egyenrangú ellenfelei a az egyedüliként 10 fülé jutó Sándorfi R. (11) vezette bajnokaspiránsnak. A TFSE csapatából hatan szereztek  legalább 7 pontot.

Parthus SE - Kék Rókák 48-60

Az első negyedet 19-9-re még a Papp Í. (25/12)-Benyovszki P. (14) kettős vezette Parthus nyerte, a folytatásban azonban a vendég együttes Kulcsár B. (16), Darnót A. (15/9) és Tarnai K. (149 ponterős játékával átvette az irányítást, és elsősorban a páros negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban játszva végül 12 ponttal győzött.

BEAC-BLSE - TFSE 42-80

Minden negyedet megnyerve győzte le  főként Raus V. (20/69, Hegedűs-Őri Gy. (13) és Lórántfyné Lakatos D. (9/9) eredményességére építve biztosan a TFSE a Kiss D. (17)-Kranjecz Zs. (11/3) kettős vezette BLSE csapatát.

TFSE U23 - BEAC-Budafok 48-57

A 16-2-re megnyert 3. negyednek, valamint leginkább Ozsváth-Hegedűs M. (20) és Hujberné Mile V. (15/15) kosarainak köszönhetően diadalmaskodott a BEAC-Budafok. Hazai részről egyedül Sváb G. (14/9) jutott 10 pont fölé.

Józsefvárosi KC - Külker SC 43-39

Küzdelmes, fordulatos mérkőzést nyert meg Májusi E. (12) és Sipos B. (9) vezetésével a JKC, a vendégektől egyedül Herczeg M. (10) jutott 6 pont fölé.

BEAC Budafok - TFSE 43-62

A páros negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint elsősorban Kaluha-Guti A. (13/3) és Sipos M. (11/3) kosarainak köszönhetően győzte le TFSE a BEAC-Budafok együttesét. Hazai részről egyedül Hetényi R. (13) jutott 10 pont fölé. A vendégek ezzel a sikerükkel bebiztosították bajnoki címüket.

BEAC Muff - Kék Rókák 46-70

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását győzött Szammer A. (14), Herendi Zs. (10/6) és Tarnai K. (10) vezérletével biztosan a Kék Rókák együttese a Szabariné Foyta D. (16/3)-Szűcs-Balogh R. (12) kettős vezette BEAC Muff otthonában.

TFSE U23 - Törekvés SE 49-36

A 20-11-re megnyert 3. negyedre, valamint leginkább Földesi Zs. (11) és Sváb G. (10/6) kosaraira alapozva győzték le a TF-fiatalok az erősen egyemberes csapat benyomását keltő Törekvés csapatát, amelyben a pontok csaknem két harmadát szerezte a mezőny messze legeredményesebb játékosa, Késői-Szabó E. (21).

Külker SC - BEAC Muff 53-51

Az ellentétes félidőket hozó, küzdelmes találkozó szünetében elsősorban Fekete K. (17/3) és Soós E. (12/3) jóvoltából 6 ponttal még a  vendég BEAC Muff vezetett, ám fordulás után feljavult a Külker, amely a Szentkirályi R. (16)-Erdődi M. (12) duó vezetésével fordított és 2 ponttal győzött.

TFSE - Józsefvárosi KC 60-49

Az első két helyezett összecsapásán szünetben 12 pontos előnye volt a már bajnokként pályára lépő, s ezúttal Raus V. (12/3), Kaluha Guti A. és Molnárné Ruttner R. (12-12), valamint Hegedűs-Őri Gy. (10) eredményességére építő TFSE csapatának. A 3. negyedben viszont a roppant összeszedetten, jó ritmusban játszó, és elsősorban Májusi E. (16), valamint Brixle M. (13/9) találataira támaszkodó JKC 2 pontra feljött, de a záró szakaszban újítottak a hazaiak és végül 11 ponttal nyertek.

BEAC-BLSE Parthus SE 59-54

Kiss D. (13), Tilkné Zám E. (11), valamint Kranjecz Zs. és Ujváry J. (10-10) vezérletével ugyan csupán egyetlen negyedet nyert meg a hazai együttes, ám a 21-8-cal "behúzott" nyitó etap elég volt neki a sikerhez a Papp Í. (21/9) és Benyovszki P. (21) ponterős játékával a hátrányát  folyamatosan csökkentő, ám fordítani nem tudó Parthus ellen.

Törekvés SE - BEAC-Budafok 51-48

Óriási fordulatokkal tarkított mérkőzésen a 4. negyed közepén 9 ponttal még a helyenként egyemberes csapat benyomását keltő vendég BEAC-Budafok vezetett, amelyben az egyedüliként kétszámjegyű pontot szerző Ozsváth-Hegedűs M. (23) csaknem a pontok felét dobta. A hazaiak - akiktől pedig csak Késői-Szabó E. (17/6) jutott 10 pont fölé hatalmas hajrával egy 9-0-lal hosszabbításra mentették a találkozót. A lélektani előnyben lévő Törekvés 5-2-vel indította a ráadást, és már nem is adta ki kezéből a vezetést.

A 11-19. helyért:

Regi Waldorf U23 - SzKHSE Párkány Street 33-84

A nyitó és a záró szakaszban nagy fölényben játszva győzte le Farkas G. (27), Gyarmati E. (23), Takács E. (16) és Czipott S. (12) vezérletével a Párkány Street az egyemberes csapat jelleget öltő, a pontok több mint kétharmadát szerző Baráth M. (23) vezette Waldorf-fiatalokat.

Csepel-Bontó - Kiss Lenke KA 67-53

Ellentétes félidőket hozó találkozón szünetben 10 ponttal még a Nagy A. (20)-Tóth F. (13/9)-Nagy Zs. (10) trió vezette vendég KLKA állt jobban, ám fordulás után Rohodi J. (18/3), Rajna Zs. (15/9) és Rohodi A. (14/6) ponterős játékával a 3. negyedben 1 pontra felzárkózott, majd a záró szakaszban nagy fölényben játszva végül 14 ponttal győzött a csepeli csapat.

BEAC Bics - BEAC Senior 72-29

Az első negyedben még tartotta a lépést a házirangadón a hazaiakkal a BEAC Senior, amelynek legeredményesebb játékosa végül Szigetiné Egyedi B. (8) lett , de a második etaptól Lanczkor N. (20), Hajdu D. (13/6), Váits P. (13/3) és Nagypál R. (10) jóvoltából nagy fölényben játszott és végül simán győzött a BEAC-Bics,

Monor SE - Csepel Bontó 50-52

Végig kiélezett, szoros összecsapást nyert meg Rohodi A. (28/15) és Rajna Zs. (11/3) vezérletével a Csepel-Bontó a Regedánszki T. (14) és Trikkal A. (13/9) kosaraira alapozó monoriak otthonában.

Kiss Lenke KA - BKG Príma Szigetszentmiklós 80-50

Az első negyedet még 5 ponttal "elvitte" és szünetben is csupán 3 pontos hátrányban volt a Gyurász F. (15/6) és Lőrinczi R. (15/3) ponterős játékában bízó BKG, ám szünet után Nagy A. (23/3), Horváth J. (15/3), Tóth F. (14) és Konda B. (13/9) révén nagy fölényben játszott és végül 30 ponttal győzött a KLKA.

Csepel-Bontó BEAC-Bics 69-64

Az alsóház rangadója hullámzó, fordulatos játékot hozott. A 3. negyed után 7 pontos előnye volt a Rohodi A. (19/9)-Rohodi J. (16/6)-Rajna Zs. (16/6) trió vezette hazai csapatnak, ám a vendégek a 4. negyedben Sziráki E. (18), Hajdu D. (17/6) és Kajtár B. (10/6) kosaraira alapozva ledolgozták hátrányukat, sőt fordítottak is, ám egy 5-0-s hajrával a csepeliek hosszabbításra mentették a rangadót. A "túlóra" elején még fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a közepén egy 6-0-lal eldöntötte a meccset a maga javára a csepeli együttes.

BEAC Senior . Kiss Lenke KA 63-82

A páros negyedekben nyújtott jobb, pontosabb, valamint Kovács V. (37/21), Horváth J. (16/9) és Tóth F. (14/3) ponterős játékának köszönhetően győzött a KLKA az Élesné Iliás E. (20), valamint Hidas A. és Nagyné Fogas I, (12-12) találataira támaszkodó BEAC Senior otthonában.

Treff 07 SE - Párkány Street 37-26

Küzdelmes mérkőzésen a 14-5-re megnyert első negyedre, valamint Galambos J. (13/3) és Pásztor S. (12/3)  kosaraira alapozva győzött a Párkány Street, a vendégek legeredményesebb játékosa Czipott S. volt 9 ponttal.

Regi Waldorf U23 - Monor SE 16-103

Végig nagy fölényben játszva győzött nagyrészt Seres D. (22), Novotarski Cs. (18), Zátrok N. (16), Trikkal A. (15/3), Szvitek B. (14) és Nánási Zs. (10) kosaraival a Monor, hazai részről Szél M. bizonyult a legeredményesebbnek 8 ponttal.

Monor SE - BKG Príma Szigetszentmiklós 39-55

A szünetig szerzett 20 pontos előnyére, valamint elsősorban Gyurász F. (15/6) és Lőrinczi R. (10/3) eredményességére építve győzött a BKG a Monor otthonában. Hazai részről egyedül Lovas R (14/12) jutott 10 pont fölé.

Monor SE - Regi Waldorf U20 89-29

Négy napon belül másodszor csapott össze a két csapat, és a monoriak ezúttal Lovas R. (15/9), Radványi R. (15), Novotarski V. (14), Szvitek B. (12/6) és Máriás F. (11/3) vezérletével győztek biztosan. A Waldorf együtteséből a mezőny legeredményesebb játékosa, a vendég pontok közel kétharmadát dobó Baráth M. (18)  jutott 10 pont fölé.

Csepel Bontó - SzKHSE Párkány Street 58-41

Minden negyedet megnyerve diadalmaskodott a csepeli csapat, amelyből ugyan egyedül Rohodi A. (17/12) jutott 10 pont fölé, ám 9 játékosa is eredményes volt a Farkas G. (14/3)-dr. Onyestyák N. (12) kettős vezette Párkány Street ellen.

BEAC Senior - BKG Príma Szigetszentmiklós 76-49

Három negyedet megnyerve, a harmadikat pedig döntetlenre adva győzte le nagyrészt Nagyné Fogas I. (19), Élesné Iliás E. (18) és Hidas A. (12) kosaraira alapozva biztosan a BEAC Senior a BKG csapatát. A vendégektől egyedül Kiss L. (10) ért el kétszámjegyű pontot.

Monor SE - BEAC BICS 39-52

Hiába adta a mezőny legeredményesebb játékosát Lovas R., (21/12) személyében a hazai együttes a BEAC Bics páros negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékának és elsősorban Hajdu D. (15), valamint Veres O. (14) eredményességének köszönhetően győzött.

Kiss Lenke KA - Csepel-Bontó 68-37

A rangadón a csepeliek - akiktől egyedül a pontok csaknem felét szerző Rohodi A. (17)  jutott 10 egység fölé - a 2. negyed közepéig tartották a lépést a hazaiakkal. Ezt követően már egyértelműen a Nagy A. (23)-Kovács V. (10/6)-Konda B. (10/3) trió vezette KLKA akarata érvényesült, amely alaposan visszavágott a három héttel korábbi idegenbeli vereségért.

Treff 07 SE - BEAC Senior 56-45

A 17-8-ra megnyert 3. negyedre, valamint Pásztor S. (17), Hegyi T. (14/6) és Végh Zs. (11/3) kosaraira alapozva győzte le a Treff a nagyrészt Hidas A. (11/3), Lőrincz A. (10/3) és Élesné Iliás E. (10) találataira támaszkodó BEAC Senior együttesét.

BEAC Senior - Monor SE 54-58

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetig a Monor elsősorban Máriás F. (20/6), Lovas R. (15/6) és Radványi R. (14/6) révén 10 pontos előnyre tett szert a találkozót megelőző napon a Treff ellen játszó BEAC Senior otthonában. Térfélcsere után magára talált a hazai együttes, ekkor nem látszott az előző napi ütközet fáradtsága az Élesné Iliás E. (24)-Orbán I. (10) kettős vezette hazaiakon, akik apránként csökkentve hátrányukat a hajrában 2 pontra feljöttek, de fordítani nem tudtak.

Monor SE - Treff 07 SE 53-48

A 18-11-re megnyert nyitó etapnak, valamint Lovas R. (21/9) és Trikkal A. (17) ponterősségének köszönhetően győzte le a Monor jelentős részben  Hegyi T. (19/6) és Pásztor S. (13) ponterősségében bízó Treff együttesét.

Kiss Lenke KA - Monor SE 77-53

A két nappal korábban a Treff ellen diadalmaskodó moroni együttes Lovas R. (16/3) és Máriás F. (13/3) jóvoltából szünetig tartotta a lépést a hazaiakkal, de a 22-3-ra megnyert 3.  negyedre, valamint Kozma R. (21/9), Nagy A. (14), Nagy Zs. (13) és Horváth J. (10/3) kosaraira alapozva végül biztosan győztek.

SzKHSE Párkány Street - BKG Príma Szigetszentmiklós 49-38

A nyitó negyedet 8 ponttal még azok a vendégek nyerték, akik közül végül egyedül Gyurász F. (11) ért el kétszámjegyű pontot. A második negyedtől már a Farkas G. (15)- dr- Onyestyák N. (14) kettős vezette hazai csapat akarata érvényesült,  amely szünetre ledolgozta hátrányát a második félidőben pedig ellenfele fölé kerekedett.

BEAC Bics - Kiss Lenke KA 84-48

Az első 3 negyedben roppant egyoldalú játékot hozott az alsóház két élcsapatának rangadója, a 3. negyed végére közel 50 (!) pontos előnyt szerzett a csapategységben, azon belül pedig leginkább Lanczkor N. (14), Hajdu D., Váits P. és Veres O. (12-12) és Balogh D. (10) pontjaiban bízó hazai együttes. A tartalékos, mindössze 5 játékossal felálló KLKA Kovács V. (14/6) és Tóth F. (12/6) jóvoltából a 4. negyedben "kozmetikázott" valamit veresége mértékén, de a BEAC Bics fölényes győzelmét nem tudta kétségessé tenni.