Budapest, női A: Hosszabbításos Kiss Lenke KA-siker, BKG diadal a rangadón

Remek kezdésének köszönhetően amolyan rajt-cél jelleggel nyerte meg a BEAC-Muff elleni rangadót a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportjában a BKG együttese. Roppant érdekesen alakult a dobogós csapatokat üldöző két alakulat, a KLKA és a DMTK összecsapása. A vendég Dunaharaszti tetemes hátrányt ledolgozva hosszabbításra mentette az összecsapást, sőt a ráadás elején még vezetett is, ám ezt követően "hengerelt" a Kiss Lenke KA együttese.

BKG Príma Akadémia - Kék Rókák 75-43

A vendégek Darnót Anna (15/3) és Zelenák Sára (10/3) vezérletével  a 3. negyedben ugyan egyenrangú ellenfelei voltak a veretlen éllovasnak, de a másik 3 szakaszban a BKG nagy fölényben játszott, és elsősorban Doktor Anna (15), Lantos Adrienn (12), Ruttner Réka (11) és Németh Kata (10/6) eredményességére építve biztosan győzött.

Kiss Lenke KA - BEAC-Budafok 62-67

Izgalmas, végig szoros találkozót nyert meg leginkább Ozsváth-Hegedűs Mónika (22), Turnár Ildikó (13) és Hetényi Viktória (9/3) jóvoltából a tapasztaltabb játékosok alkotta BEAC-Budafok a Bodnár Virág (15)-Tóth Fruzsina (13/3)-Juhász Anna (9/3)-Gedó Luca (9) kvartett vezette KLKA otthonában.

ELTE-BEAC - Kiss Lenke KA 33-62

A csapata pontjainak csaknem felét szerző Szabó Petra (16) vezetésével az első negyedben még tartotta a lépést ellenfelével a hazai együttes, de a 2. negyedtől elsősorban Keszte Sára és Tóth F. (16-16) ponterős játéka révén fölénybe kerültek, s végül biztosan nyertek a vendégek.

BEAC-Budafok - BEAC Muff 60-70

A házi rangadón az első negyed után 8 ponttal még az Ozsváth-Hegedűs M. (18), Hujberné Mile Veronika (12/9)-Weisz-Tiba Klára (10/6) trió vezette "hazai" együtte állt jobban. A 2. negyedben fordított a BEAC-Muff, amely izgalmas, színvonalas mérkőzésen szünet után Balogh Ramóna (21/3), Kosjár Kataliln (15), Soós Edit (14) és Balogh Júlia (11/3) vezérletével ellenfelénél valamivel pontosabban játszva végül 10 ponttal győzött.

BKG Príma Akadémia - SzPA HSE 97-11

Végig nagy fölényben játszva győzte le jórészt Lantos A. (14/3), Doktor A, (13/3), Katona Bianka és Gundel-Takács Anna (13-13), valamint Ruttner R. (11) és Szamosi Rita (10/6) eredményessége révén a BKG a SzPA csapatát. A vendégek legeredményesebb játékosa Ferentzi Noémi volt 4 ponttal.

DMTK Haraszti Sasok - Kék Rókák 60-41

Az "állati" összecsapáson az első félidőben közel 20 pontot szerezve győzte le a leginkább Óvári Fruzsina (16/6) és Somkuti Janka (14) ponterősségére támaszkodó Dunaharaszti a feladathoz és ellenfeléhez szünet után Darnót A. (11/3), valamint Karlócai Zsófia és Tóth-Várnai Katalin (8-8) jóvoltából felnövő Kék Rókák együttesét.

SzPA HSE - BEAC Budafok 43-102

Minden negyedet megnyerve jutott Ozsváth-Hegedűs M. (25), Hetényi V. (24/9), Dőry Viktória és Fodor Krisztina (10-10) eredményességére építve 100 pont fölé, s aratott fölényes győzelmet a BEAC-Budafok az SzPA otthonában. Hazai részről egyedül Fabini Anna (14) jutott 10 pont fölé.

BEAC-Muff - BKG Príma Akadémia 42-57

A 23-9-re megnyert 1. negyednek, továbbá jórészt Doktor A. (16/6), Katona B. (11) és Ruttner Zsóka (10/6) kosarainak köszönhetően nyerte meg a BKG a csoport rangadóját a Kosjár Katalin (16/3)-Balogh Júlia (9/3) kettős vezette BEAC-Muff otthonában.

Kiss Lenke KA - SzPA HSE 118-41

Bodnár V. (28/3), Tóth F. (24), Gedó L. (13/3), Keszte S. (13) és Fatér Blanka (12) vezérletével minden negyedet megnyerve fölényes győzelmet aratott a KLKA, a nagyrészt Specht Sára (11), Kiács Dorina és Fabini A. (9-9) pontjaira építő SzPA ellen.

Kék Rókák - BEAC-Budafok 78-60

A 28-8-ra megnyert 2. negyedre, valamint jórészt Tóth-Várnai K. (20), Darnót A. (19/3), Karlócai Zs. (17), valamint Aszódy Dorka (11) találataira alapozva győzte le meglepetésre a Kék Rókák csapata az Ozsváth-Hegedűs M. (24)-Dőry V. (10/6) kettős vezette BEAC-Budafok együttesét.

DMTK Haraszti Sasok - SzPA HSE 122-38

A mérkőzés elején még Fabini A. (11/3) és Ferentzi Noémi (11) révén még próbálta tartani a lépést a hazaiakkal az SZPA, de a DMTK később nyomasztó fölényben játszva nagy különbségű győzelmet aratott Óvári F. (27/12), Gebri Orsolya (23/6), Kuczik Lili (16), Somkuti J. (15), Tánczos Tímea (13) és Solymosi Panna (10) vezérletével a Dunaharaszti.

Kiss Lenke KA - DMTK Haraszti Sasok 94-82

Az érdekes, színvonalas találkozó 4. negyedében az Ecker Viktória (32)-Óvári F. (13/9)-Somkuti J.-Tánczos T. (13-13) kvartett vezette vendégcsapat 16 pontos hátrányt ledolgozva hosszabbításra mentette a találkozót, s a ráadást még "lendületből" 3-0-lal kezdte, de aztán a jelek szerint a tetemes hátrány ledolgozása sokat kivett a két nappal korábban - igaz elég sima - bajnokit játszó Haraszti Sasok játékosaiból, és a rendes játékidőben szinte végig vezető, majd új erőre kapó, elsősorban  Keszte S. (23), Bodnár V. (18/6) és Juhász Réka (12) találataira támaszkodó KLKA egy 18-1-gyel felelve végül 12 ponttal nyerte a hosszabbításos ütközetet.

Kék Rókák - ELTE-BEAC 61-36

Az első negyedet még "elvitte" a jórészt Szabó P. (13) és Mészáros Eszter (7) pontjaiban bízó ELTE-BEAC, de a folytatásban a hazaiak átvették az irányítást és a páros negyedekben egyértelműen ellenfelük fölé nőve Karlócai Zs. (16), Darnót A. és Aszódy D. (11-11), valamint Tóth-Várnai K. (10) vezérletével magabiztos győzelmet arattak.

BEAC-Budafok - SzPA HSE 90-40

Minden negyedet megnyerve győzte le Ozsváth-Hegedűs M. (27), Hetényi V. (15), Hujberné Mile V. (14/6), Dőry V. 11/3) és Konrády Ildikó (10) kosaraira alapozva kerek 50 ponttal a BEAC-Budafok a Fabini Borbála (16)-Fabini Anna (12) kettős vezette SzPA csapatát.

Kiss Lenke KA - ELTE-BEAC 134-36

Végig nagy fölényben játszva győzte le Keszte S. (24), Tóth F. (22/6), Fatér B. és Vályi-Nagy Dóra (16-16), valamint Bodnár V. és Csiki Mónika (14-14) ponterős játéka révén csaknem 100 pont különbséggel a Kiss Lenke KA az ELTE-BEAC csapatát, amelyből Szarka Zsófia 8, Buró Blanka pedig 7 pontig jutott.

BKG Príma Akadémia - BEAC-Budafok 92-43

Ozsváth-Hegedűs M. (15) és Dőry V. (9/9) találatai révén az első félidőben még jól tartotta magát a BEAC-Budafok, de szünet után "hengerelt" az Imre Nóra (20)-Doktor Anna (16)-Lantos Adrienn (15/6)-Németh Kata (11/9)-Szamosi Rita (9/9) "ötösfogat húzta" BKG.

BEAC Muff - SzPA HSE 110-49

Az első három negyedben nagy fölényben játszva aratott Balogh J. (39/15), Soós E. (18), Kosjár K. (17), Szabariné Foyta Dorottya (13/9), Balogh Ramóna (13) és Angyal Réka (10) kosaraival nagy különbségű győzelmet a BEAC Muff a Ferentzi N.  (18), valamint Fabini A. és Fabini B. (12-12)

DMTK Haraszti Sasok - ELTE-BEAC 71-32

A szünetig megszerzett közel 30 pontos vezetésnek, valamint Tánczos T. (17), Óvári F. (16), Eckler V. (13/3) és Solymosi P. (10) eredményességének köszönhetően verte biztosan a Dunaharaszti az erősen "egyemberes" együttes benyomását keltő ELTE-BEAC-ot, amelyben az egyedüliként 10 pont fölé jutó Mészáros E. (15) egymaga dobta csapata pontjainak csaknem a felét.