Budapest Női A: Star Sportakadémia - nagy lépés a bajnoki cím felé

Miután másodszor is legyőzte a talán legnagyobb riválisát, a Csata 2.0 együttesét, nagy lépést tett a bajnoki cím megnyerése felé a Star Sportakadémia SE csapata a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A csoportjában. A dobogóra még a dolgok jelen állása szerint a BEAC Muff érhet oda, de azért még sok van hátra, változhatnak a dolgok.

Kék Rókák - BEAC Muff 45-63

Aszódy Dorka (14) és Darnót Anna (10) vezérletével a 2. negyedet ugyan megnyerte a hazai együttes, de a mérkőzés többi szakaszába jobban, pontosabban kosarazva, elsősorban Szabariné Foyta Dorottya (15/3), valamint Csicsai Kata (14) jóvoltából biztosan győzött a vendég BEAC Muff.

A mérkőzés adatai:

BEAC Budafok - Star Sportakadémia SE 47-94

A páratlan negyedekben nagy, sőt időnként nyomasztó fölényben játszva aratott a Hegedűs-Őri Györgyi (13/6)-Szamosi Rita (11/3)-Sándorfi Réka (11)-Sipos Mirjam (10/6)-Ruttner Zsóka (10) "ötösfogat" vezetésével közel 50 pontos győzelmet a Star Sportakadémia a tartalékos, leginkább Hujberné Mile Veronika (13/9) és Turnár Ildikó (10) találataira támaszkodó BEAC-Budafok ellen.

BEAC Budafok - BEAC Muff 61-63

A 16-8-ra megnyert 2. negyednek, továbbá nagyrészt Fekete Katalin (18/12), Kranjecz Zsuzsnna (14), Soós Edit (10) és Balogh Júlia (9/9) kosarainak köszönhetően nyerte meg az izgalmas "házi rangadót" a BEAC Muff a főleg Dőry Viktória (19/9), Hetényi Viktória (10/6) és Weisz-Tiba Klára (10/3) eredményességére építő BEAC Budafok otthonában.

BEAC Muff - Kék Rókák 67-34

Minden negyedet megnyerve győzte le Balogh J. (24/6), Ujváry Judit (17) és Csicsai K. (10) vezérletével simán a BEAC Muff a nagyrészt Tóth-Várnai Katalin (16) és Cseh-Szombathy Flóra (12) találataira támaszkodó Kék Rókák együttesét.

Star Sportakadémia SE - Csata 2.0 67-47

A páratlan negyedekben sokkal jobban, pontosabban játszva nyerte a Szamosi R. (11/9)-Ruttner Zs. (11/3)-Németh Kata (10/6) trió vezetésével váratlanul simán a csoport csúcsrangadóját a Star Sportakadémia a jelentős részben Semsei Barbara (19/6) és Szörényi Laura (14/3) kosaraira alapozó Csata ellen.

BEAC-Budafok - Kék Rókák 76-65

Az alsóházi rangadón a páratlan negyedekben bemutatott hatékony támadójátékának, azon belül pedig leginkább Ozsváth-Hegedűs Mónika (20), Hujberné Mile V. (18/12), Weisz-Tiba K. (12) és Dőry V. (10/6) találatainak köszönhetően győzte le a BEAC-Budafok a főleg Vitári Viktória (13), valamint Tóth Várnai K. és Baptiszta Eszter (11-11) eredményességére építő Kék Rókák csapatát.

Csata 2.0 - BEAC-Budafok 64-59

A 20-13-ra megnyert első negyedre, valamint jórészt Arnóczki Sára (18/6), Szörényi L. (14/3), Semsei B. (13/3) és Solymosi Noémi (10) találataira támaszkodva győzte le a Csata az Ozsváth-Hegedűs M. (18)-Dőry V. (16/9) kettős vezetésével, végig szívósan küzdő BEAC-Budafok együttesét.

Star Sportakadémia SE - BEAC Muff 78-47

Minden negyedet megnyerve győzte le Hegedűs Őri Gy. (21/12), Németh K. (18/12), Sándorfi R. (10/6) és Molnárné Ruttner Réka (10) vezérletével fölényesen a Star Sportakadémia csapata a dobogóra pályázó, s ezúttal főként Balogh J. (12/6), valamint Balogh Ramóna és Ujváry J. (10-10) pontjaiban bízó BEAC Muff együttesét.

Star Sportakadémia SE - BEAC Budafok 66-37

A szünetig szerzett 23 pontos előnyének, valamint elsősorban Németh K. (15/12), Molnárné Ruttner R. (12) és Gundel-Takács Anna (10) eredményes játékának köszönhetően győzte le biztosan a Star Sportakadémia együttese a BEAC Budafokot. A vendégek legeredményesebb játékosa Weisz-Tiba K. volt 9/3 ponttal, Deme Orsolya 8 pontig jutott.