Budapest, női B-csoport: A Külker nyerte a csúcsrangadót

Február elején összecsapott a Cziffra Mihály Budapest bajnokság női B-csoportjának két veretlen éllovasa, a Külker és a Józsefváros. A csúcsrangadót elsősorban a remek kezdésének, a 23-8-ra megnyert első negyedének köszönhetően a Külker nyerte, amely ezzel nagy lépést tett a végső győzelem felé, de azért ennek a párharcnak egy visszavágója is lesz még. A BEAC-BLSE csapata is rangadót nyert a dobogóért küzdő együttesek találkozóján legyőzve a Törekvést.

BEAC Senior - Ferencvárosi KE 66-50

A páros negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint az időnként eléggé egyemberes csapat benyomását keltő, a pontok több mint felét jegyző, együtteséből egyedüliként 10 pont fölé jutó Nagyné Fogas Ildikó (34) ponterős játékának köszönhetően győzte le a BEAC Senior a Bánszky Zita és Czár Noémi (14-14) kosaraira alapozó ferencvárosi együttest.

A mérkőzés adatai:

ELTE-BEAC - Regi Waldorf U23 151-7

A végig nagy fölényben játszó ELTE-BEAC elsősorban Budavári Katalin (33/3), Griffiths Emese (27/3), Vitéz Lili (26), Hunkár Anna (22) és Duday Luca (21) eredményes játékával verte a Waldorf fiatalokat, a vendégek összes pontját Nándori Nóra (7) szerezte.

Józsefvárosi KC - Regi Waldorf U23 114-24

A bajnokaspiráns Józsefváros a Sipos Boglárka (32)-Török Kata (28/3)-Dávid Dóra (21/6) trió ponterős játékával a papírformának megfelelően nagy különbséggel verte a szinte kizárólag Nándori N. (21) kosaraira alapozó Waldorf U23-as csapatát.

BEAC-BLSE - Törekvés SE 69-58

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve diadalmaskodott Ujváry Judit (17), Tilkné Zám Eszter (15), Kranjecz Zsuzsanna (13) és Kiss Diána (12) vezérletével a dobogóra hajtó csapatok rangadóján a BLSE, a Törekvés csapatából egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, Redling Blanka (21/3) jutott 10 pont fölé.

Ferencvárosi KE - Párkány Street 38-41

A küzdelmes, végig kiegyenlített, szoros találkozón a rendes játékidőben nem tudták döntésre vinni a dolgot a csapatok, így 32-32 után hosszabbításra került sor. Ebben a szinte kizárólag Brixel Mónika (22/9) és Farkas Gabriella (12) kosaraira alapozó Párkány Street a Kovács Laura (12)-Hőnich Manuéla (10) kettős vezette ferencvárosi hölgyek fölé kerekedett.

BEAC-Bics - Józsefvárosi KC 41-58

Váits Petra (9/3) és Lanczkor Nikolett (8) vezetésével 3 negyeden át remekül tartotta a lépést a BEAC-Bics a bajnoki címre hajtó józsefvárosiakkal, ám a záró etapban nyújtott "lehengerlő" játékának, valamint Török K. (17), Májusi Eszter (13/6) és Sipos B. (13) kosarainak köszönhetően a 4. negyedet 17-2-re nyerve végül közel 20 ponttal győzött a JKC.

Regi Waldorf U23 - ELTE-BEAC 10-113

Bő egy héten belül másodszor verte fölényesen - ezúttal nagyrészt Griffiths E. (34) és Szabó Petra (33) ponterős játékára építve az ELTE-BEAC a Waldorf-fiatalokat. Ahogy a csapatok nem sokkal korábbi mérkőzésén, ezúttal is Nándori N. (10) szerezte a Waldorf U23 összes pontját.

Parthus SE - PSK Csepel 41-45

A végig kiegyenlített, szoros találkozón a 11-6-ra megnyert 3. negyedre, valamint leginkább Rajna Zsuzsanna (13/12) és Rohodi Anna (11/3) eredményességére építve győztek a csepeli hölgyek az egyedüliként 7 pont fölé jutó, csapata pontjainak csaknem felét szerző Papp Ízisz (18) vezette Parthus otthonában.

Törekvés SE - Párkány Street 44-39

Három negyeden át kézben tartva az irányítást győzte le Redling B. (17/3) és Széplaki Mária (12) találataira támaszkodva a Törekvés az egyedüliként 10 pont fölé jutó Farkas Gabriella vezetésével nagyot hajrázó Párkány Street csapatát.

PSK Csepel - Ferencvárosi KE 82-37

Minden negyedet megnyerve aratott Bencsó Mária (19/3), Rohodi A. (15/6), Rajna Zs. (10/6) és Rohodi Júlia (10) vezérletével magabiztos győzelmet a csepeli csapat a Ferencváros ellen. A vendégektől ezúttal egyedül Hőnich M. (12) jutott 10 pont fölé.

Külker SC - Józsefvárosi KC 65-54

A veretlenek csúcsrangadóján az első negyedben tetemes,15 pontos előnyt szerzett a Tóth Kitti (14/6), Erdődi Márta (14), Lutche Klaudia (12) és kosaraira alapozó hazai együttes, ám a 3. negyed végére a Dávid D. (17/6), Sipos B. (11/3)-Török K. (10/3) trió vezetésével szorossá tette a rangadó, s 5 pontra felzárkózott a Józsefváros. A 4. negyedben azonban újítani tudott, s végül 11 ponttal győzött a Külker.

Treff 07 SE -. BEAC Senior 55-53

A végig kiélezett, szoros találkozón csupán egyetlen negyedet nyert meg a Hegyi Tekla (21/12) és Gajda-Gaál Zsófia (14/12) ponterősségére építő hazai csapat, ám a 17-9-cel "behúzott" 3. etap elegendőnek bizonyult a jórészt Élesné Iliás Eszter (22) és Orbán Ildikó (12) pontjaiban bízó BEC Senior legyőzéséhez.

Külker SC - Regi Waldorf  U23 126-19

Az éllovas Külker Lutche K. (35/6). Erdődi M. (22), Bércziné Mihalik Katalin (18), Cseh Ilona (17/3) és Herczeg Mónika (12) vezérletével a papírformának megfelelően fölényes győzelmet aratott a sereghajtó Waldorf ellen. A vendégek legeredményesebb játékosa Farkas Blanka volt 8 ponttal.