Budapest, női B-csoport: Fölényes győzelemmel tért vissza a Külker

Jó néhány, vagy az előző évekhez képest új néven szereplő vagy új együttes, több régi "törzsgárdatag", valamint néhány egy év érthető kihagyás után visszatérő együttes részvételével kezdődtek meg a küzdelmek a Cziffra Mihály Budapest bajnokság női B-csoportjában. Korábban folyamatosan a liga meghatározó csapatának számító Külker fölényes győzelemmel tért vissza, az "állandóságot" jelentő Józsefváros pedig két magabiztos sikerrel rajtolt, s várhatóan mindkét alakulatnak lesznek nehezebb mérkőzései.

Párkány Street - Ferencvárosi KE 47-34

Az első félidőben szerzett 14 pontos vezetésének, valamint elsősorban Brixel Mónika (17), Seres Katalin (12) és Nagy Beatrix (8) eredményességének köszönhetően győzte le a Párkány Street a 3. negyedben a hazaiakra Ludányi-Papp Eszter (11), valamint Bellosevich Beatrix és Kovács Szilvia (7/3-7/3) jóvoltából alaposan "ráijesztő"  Ferencvárost.

A mérkőzés adatai:

Józsefvárosi KC - BEAC Bics 86-38

Minden negyedet megnyerve győzte le Sipos Boglárka (29/15), Pusztai Sára (13/3), Dávid Dóra (12/6) és László Szilvia (10/6) vezérletével a Józsefváros a BEAC-Bics csapatát. A vendégektől csak Rátkai Zsófia (10) érte el a 10 pontot, Kajtár Bianka és Sziráki Edit 8-8 ponttal zárta a találkozót.

PSK Csepel - Parthus SE 49-56

A két középső szakaszban jobban, pontosabban játszva diadalmaskodott a Papp Tünde (19/9)-Papp Csilla (15/3)-Csutak Sára (12/6) trió vezette Parthus a Rohodi Anna (19/6) és Rajna Zsuzsanna (12/6), Bak Edina (9/3) és Rohodi Júlia (9) kosaraira alapozó csepeliek otthonában.

Regi Waldorf U23 - Külker SC 33-109

Végig nagy fölényben játszva aratott Erdődi Márta (24), Cseh Karolina (22), Kocsis Andrea (20/3), Szentkirályi Réka (16), Cseh Ilona (11) és Tóth Kitti (10) vezetésével sima, nagy különbségű győzelmet a Külker a Nándori Nóra (19/9) és Szőke Boróka (10) eredményességére építő Waldorf-fiatalok otthonában.

Ferencvárosi KE - PSK Csepel 35-70

Minden negyedet megnyerve, az első 3 szakaszban egyértelmű fölényben játszva győzött Rajna Zs. (24/9), Rohodi A. (15/3),  Rohodi J. (13/3) és Bak E. (10) vezérletével a Csepel a Ludányi Papp E. és Kovács Szilvia (11-11) pontjaiban bízó Ferencváros otthonában.

BEAC Senior - Józsefvárosi KC 50-78

A 30-10-re megnyert nyitó etapnak, valamint nagyrészt Török Kata (26/6), Dávid D. (17/9), Pusztai S. (15) és Májusi Eszter (13/3) kosarainak köszönhetően aratott közel 30 pontos győzelmet a Józsefváros az elsősorban Orbán Ildikó (13/9) és Nagyné Fogas Ildikó (10) eredményességére építő BEAC Seinor otthonában.

BEAC-Bics - ELTE BEAC 50-56

A szünetig szerzett 10 pont fölötti vezetésére, valamint jórészt Horváth Mercédesz (14/6),  Budavári Katalin (14) és Griffiths Emese (13/3) találataira támaszkodva nyerte meg az ellentétes félidőket hozó házi rangadót az ELTE-BEAC a Rátkai Zs. (19)-Pálmai Nóra (12) kettős vezette BEAC-Bics otthonában.

Törekvés SE - BEAC-BLSE 72-49

A 28-9-re megnyert 3. negyednek, továbbá Redling Blanka (20/9), Szabó Alexandra (18/6), Széplaki Márta (13/6) és Vajai Virág (13/3) ponterősségének köszönhetően győzte le biztosan a Törekvés a BEAC-BLSE együttesét. A vendégektől egyedül Kranjecz Zsuzsanna (21/3) jutott 10 pont fölé, Dely Szilvia 9/3 ponttal zárta a találkozót.