Budapest, női B-csoport: Őrzi veretlenségét a Józsefváros és a Külker

Már csak a Józsefváros és a Külker veretlen a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában. A két éllovas mögött viszont nagy a "tülekedés", úgy tűnik, a BEAC-BLSE, az ELTE-BEAC, a Törekvés és a Treff is a dobogóra hajt, izgalmas folytatás várható a ligában.

Józsefvárosi KC - Párkány Street 71-38

A 30-8-ra megnyert 1. negyednek, valamint leginkább Májusi Eszter (26/9), Sipos Boglárka (13), Pusztai Sára (12/3) és Dávid Dóra (11/3) eredményességének köszönhetően győzte le biztosan a Józsefváros a Hárosi Nikoletta (9/3) és Brixel Mónika (9) vezette Párkány Street együttesét.

A mérkőzés adatai:

Külker - BEAC-Bics 56-26

Minden negyedet megnyerve aratott Erdődi Márta (15) és Lutche Klaudia (14/6) vezérletével biztos, 30 pont különbségű győzelmet a Külker a Pálmai Nóra (9) vezette BEAC-Bics ellen.

BEAC-BLSE - Regi Waldorf U23 114-52

Az első 3 negyedben nyomasztó fölényben játszva győzte le Budánovics Noémi és Dely Szilvia (28-28), valamint dr. Tarkovács Andrea, Kiss Diána és Karlócai Daniella (28-28) ponterős játékával több mint 60 ponttal a BLSE az Ealdorf-fiatalokat. A vendégeknél a pontok felét szerezte az egyedüliként 10 fölé jutó Nándori Nóra (26/6).

Parthus SE - Ferencvárosi KE 57-43

A 27-4-re megnyert első negyednek, továbbá Hajnal Sarolta (11), Papp Ízisz (10/6) és Kalmár Eszter (9/3) kosarainak köszönhetően győzte le a Parthus a Ferencváros együttesét. A vendégek legeredményesebb játékosa Hőnich Manuéla volt 9 ponttal.

Treff 07 SE - Párkány Street 56-55

Az elsősorban Seres Katalin (16), Nagy Beatrix (14/6) és Brixel Mónika (11/6) eredményességére építő vendégek 7 ponttal nyerték a nyitó szakaszt, ám szünetig 1 pontra feljött a Hegyi Tekla (19/9)-Balogné Tolnai Kinga (15/9)-Gajda-Gaál Zsófia (10/6) trió vezette hazai együttes. A második félidő végig szoros, kiélezett játékot hozott, végül minimális különbséggel a hazaiak győztek.

ELTE-BEAC - BEAC Senior 59-50

A "házi rangadó" szünetében egyetlen ponttal Nagyné Fogas Ildikó (13) és Orbán Ildikó (10/6) vezérletével még a "vendég" BEAC Senior állt jobban, de a második félidőt már jobban bírta az elsősorban Horváth Mercédesz (19/6) és Budavári Katalin (10) pontjaiban bízó ELTE-BEAC együttese.

Ferencvárosi KE - Törekvés SE 29-96

Redling Bianka (19), Kratochvil Dóra (13/3), Vajai Virág (12/3), Strbik Zsófia (12) és Széplaki Márta (10) vezetésével végig nagy fölényben játszva aratott nagy különbségű győzelmet a Törekvés. A hazai csapat legeredményesebb játékosa Rojas-Azary Manuela volt 7/3 ponttal.

BEAC-Bics - BEAC-BLSE 39-50

Az első negyedet még megnyerte a 10 pontot egyedüliként elérő Lanczkor Nikolett (10) vezette hazai együttes, ám a két középső szakaszban nagy fölényben játszó BLSE Budánovics N. és Kranjecz Zsuzsanna (14-14), valamint Kiss D. (10) vezérletével a maga javára fordította a találkozót.

Párkány Street - ELTE-BEAC 44-38

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben 7 ponttal még a Budavári K. (10)-Griffiths Emese (9/3) kettős vezette vendég ELTE-BEAC állt jobban, de szünet után Brixel M. (20/9) és Seres K. (9/3) kosaraira alapozva a vendéglátó Párkány Street átvette az irányítást és a maga javára fordította a találkozót.

BEAC Senior - Külker SC 46-74

Minden negyedet megnyerve aratott Erdődi Márta (18), Lutche Klaudia (16/6) és Szentkirályi Réka (13) eredményességére építve a Külker az elsősorban Éliásné Iliás Eszter (12), Lőrincz Andrea (11) és Orbán I. (9/3) találataira támaszkodó BEAC Senior otthonában.

Törekvés SE - Regi Waldorf U23  128-14

Végig egyoldalú találkozón aratott Redling B. (31/9), Szabó Orsolya és Vajai V. (24-24), valamint Kratochvil D. (17/6) ponterős játékára alapozva a Törekvés, a vendégek legeredményesebb játékosa Dezsényi Dalma volt 6 ponttal.

Treff 07 SE - Parthus  64-57

A szünetig szerzett 10 pont fölötti előnyének, valamint Hegyi T. (22/12), Pásztor Sára (18) és Balogné Tolnai K. (14/6) ponterősségének köszönhetően győzte le a Treff a Kalmár E. (17/9)-Papp Í. (10/3)-Csutak Emese-Hajna Sára (9/3-9/3) kvartett vezette Parthus csapatát.

PSK Csepel -ELTE-BEAC 65-69

Hullámzó, fordulatos találkozót nyert meg jobb hajrájának, egységes csapatjátékának, azon belül pedig Budavári K. (16), Szabó Petra és Horváth M. (12-12), Griffiths E. (11) és Duday Luca (10/3) eredményességének köszönhetően az ELTE-BEAC a Rohodi Anna (29/15), Rohodi Júlia (16/6) és Rajna Zsuzsanna (16/3) ponterős játékára alapozó csepeliek otthonában.

Külker SC - Párkány Street 60-29

Egységes csapatjátékkal győzte le Lutche K. (14), Szentkirályi Réka (12), Kárpáti Csilla és Szondi Ágnes (10-10) vezérletével a Külker a Párkány Street csapatát. A vendégektől leginkább Farkas Gabriella (9) és dr. Sipoa-Onyestyák Nikoletta (8) jelentette a legtöbb veszélyt a Külker kosarára.

BEAC-BLSE - BEAC Senior 61-36

Minden negyedet megnyerve aratott Ujváry Judit (21) és Kranjecz Zs. (18) ponterős játékával magabiztos győzelmet a BLSE a BEAC Senior ellen. A vendégektől egyedül Nagyné Fogas I. (11) jutott 10 pont fölé.

Treff 07 SE - Törekvés SE 49-47

Az ellentétes félidőket hozó találkozó félidejében a Redling B. (14/12)-Széplaki M. (12) kettős vezette Törekvésnek még 7 pontos előnye volt, de a szünet után magára találó Treff a Hegyi T. (21/9)-Bartucz Dorottya (12/3)-Pásztor S. (12) trió vezetésével a maga javára fordította az összecsapást.

BEAC-Bics - Regi Waldorf U23 125-18

Váits Petra (23/3), Kajtár Bianka (21/3), Nagypál Rebeka (20), Pálmai Nóra (19), Veres Orsolya (16), valamint Mangliár Vanda (14/12) vezérletével végig nagy fölényben játszott a BEAC Bics, a pontok tekintetében "abszolút egyemberes" vendég együttes össze pontját Nándori N. (18/6) szerezte.

Józsefvárosi KE - Ferencvárosi KC 102-34

Török Kata (30), Sipos Boglárka (25), Dávid Dóra (19/9) és Májusi Eszter (16) ponterőssége révén eléggé egyoldalú volt a két "szomszédvár" találkozója. A Ferencváros legeredményesebb játékosa Kovács Szilvia volt 8 ponttal.

ELTE-BEAC - Parthus SE 68-54

A 25-14-re megnyert első negyednek, valamint Horváth M. (16/3), Fekete Fruzsina (12) és Griffiths E. (10) kosarainak köszönhetően győzte le az ELTE-BEAC a Papp Í. (24/6)-Kalmár E. (14/6) duó vezette Parthus csapatát.

BEAC-BLSE - Párkány Street 68-37

Kiss D. (19/3), Dely Sz. (13), Budánovics N. (12) és Kranjecz Zs. (11) vezérletével végig kézben tartva a játék irányítását győzte le biztosan a BLSE a nagyrészt a Brixel M. (15/3) és Nagy B. (10/6) találataira támaszkodó Párkány Street együttesét.

PSK Csepel - Külker SC 44-70

A szünetig megszerzett 20 pont fölötti előnyének, valamint Erdődi M. (17), Cseh Karolina (14) és Rónaszéki Szilvia (12) eredményes játékának köszönhetően győzött biztosan a Külker a Rohodi A. (18/9)-Rohodi J. (17/3) kettős vezette csepeli hölgyek otthonában.

Regi Waldorf U23 - BEAC Senior 50-87

Az első 3 negyedben egyértelmű fölényben játszva győzte le Nagyné Fogas I. (22), Élesné Iliás E. (19), valamint Gáspár Zita és Lőrincz A. (14-14) vezérletével a BEAC Senior a Nándori N. (27/6) és Szőke Boróka (12) találataira támaszkodó Waldorf-fiatalokat.