Budapesti senior: Tapad a Külker a Powearre és a Kisbojtárra

Továbbra is hibátlanul menetel a címvédő Powear TNT, valamint a Kisbojtár a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban.

Továbbra is hibátlanul menetel a címvédő Powear TNT, valamint a Kisbojtár a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban, de tapad rájuk a rangadókat nyerő Külker csapata - érdekes versenyfutás várható tavasszal a bajnoki címért.

Chemol - Külker SC 48-73
Borbás Péter (13) és Turi-Kováts Szilárd (11) vezetésével egy negyeden át tudta tartani a lépést ellenfelétől a Chemol. A második szakasztól egyértelműen a Spáth Csaba (35/9)-Kiss Pál (11) kettős vezette Külker akarata érvényesült, amely végül simán győzött.

Bontó KK - BKG DSE Senior B 70-51
Úgy verte biztosan a Nagyjános Péter (18/6)-Rózsa Viktor (18)-Kurucz Miklós (13/6) trió vezette BKG B együttesét Réger Zsolt (14/12) és Erős Csaba (10) vezérletével a Bontó, hogy 12 pályára lépő játékosa közül 11 is eredményesnek bizonyult.

Külker SC - BEAC Öregfiúk 74-59
2-től 5 pont különbségig minden negyedet megnyerve győzte le a Butás Sándor (27/6)-Spáth Cs. (13/3)-Tóth Sándor (12)-Szűcs Sándor (10) kvartett vezette Külker a leginkább Kovács Attila (14), Lakits György (11) és Zilahy Zoltán (10) pontjaira alapozó BEAC Öregfiúk együttesét.

BEAC-Öregfiúk - Chemol 77-53
A Zilahy Z. (24)-Judik Béla (14)-Sándor Gábor (12) trió vezette hazaiak minden negyedet megnyerve, de győzelmüket csak a záró etapban simává téve győzték le a Mokos Dániel (13), Barta Sándor (12/6), valamint Magyar Tamás és Varga Botond (12-12) jóvoltából szívósan küzdő Chemol csapatát.

Unitef Céh - Külker SC 63-90
A páratlan negyedekben jobban, pontosabban kosárlabdázva aratott Spáth Cs. (31), Szűcs S. (18/3), Novák Kristóf (12) és Gáll Csaba (10) vezérletével aránylag biztosnak mondható győzelmet a Külker a Gyurácz-Németh Iván (20)-dr. Torma Péter (17)-Nemes Bertalan (12) trió vezette Unitef otthonában.

BKG DSE Senior A - Chemol 87-52
A két középső negyedben nagy fölényben játszva verte Szatmári Ákos (26), Varga Árpád (21), Dukay Gergely (14), Tasnádi Dávid (13) és Gaál Imre (11/9) eredményes játéka révén biztosan a BKG A a leginkább Mokos D. (17/3) és Zádory Tibor (11) találataira építő Chemol csapatát.

BKG DSE Senior B - BEAC Öregfiúk 61-78
Szünetig Kovács A. (24), Sándor G. (17/3), Zilahy Z.(15) és Lakits Gy. (13) ponterős játéka révén magabiztos,16 pontos előnyt szerezve tudott nyerni a BEAC-Öregfiúk csapata a nagyrészt Tóth Krisztián (24/3) és Kurucz M. (18/6) kosaraira hagyatkozó BKG B otthonában.

Powear-TNT - Unitef Céh 55-42
Szünetig közel 20 pontos előnyt szerezve győzte le a Domián Zsolt (15)-Saáry Csaba (11/6)-Nagy Tamás (10/3) trió találataira támaszkodó címvédő Powear egy küzdelmes találkozón a jól küzdő, ám pontszerzés tekintetében eléggé magára maradó Gyurácz-Németh I. (17) vezette Unitef csapatát.

BEAC Öregfiúk - BKG DSE Senior A 82-86
A 3. etap elejére felépített 15 pontos előnyének, valamint Szatmári Á (24/6), Varga Á. (15), Dukay G. (12/9) és Szabó Tamás (11) eredményes játékának köszönhetően győzött a BKG A a Felházi Lóránd (21), Judik B. (19), Zilahy Z. (15) és Németh Árpád (12/6) jóvoltából nagyot hajrázó BEAC Öregfiúk csapatának otthonában.

Chemol - Bontó KK 37-66
Az első három - különösen a 20-3-ra megnyert első - negyedben kézben tartva a játék irányítását győzte le biztosan a Nagyfi László (18/6)-Török Béla (12)-Erős Cs. (10) trió vezette Bontó a leginkább Mokos D. és Varga B. (11-11) kosaraira építő Chemol együttesét.

Bontó KK - Külker SC 67-70
Kiélezett küzdelmet hozó első félidőt követően a 24-16-ra megnyert 3. negyednek, továbbá elsősorban a debütáló Kecskés Péter (22), valamint Tóth S. (17/3) és Spáth Cs. (17) ponterősségének köszönhetően nyerte meg a rangadót a Külker a Nagyfi L. (13/3)-Erős Cs. (13)-Kovács Attila (11/3)-Cziffra Csaba (11) kvartett vezette Bontó otthonában.

Unitef Céh - Chemol 70-46
A nyitó és a záró etapban sokkal hatékonyabban, pontosabban játszva aratott Csuka Attila (19/15), dr. Torma P. (14) és Gyurácz-Németh I. (12) vezérletével magabiztos győzelmet az Unitef a két középső szakaszt elsősorban Mokos D. (18) és Barta S. (11/3) révén kiegyenlítetté tevő Chemol ellen.

Kisbojtár - BKG DSE Senior B 61-51
Az első három negyedben kézben tartva az irányítást győzte le elsősorban Szappanos Gábor (13/3), Mészáros Nándor (10/6) és Kárpáti Tamás (10/3) pontjaira hagyatkozva a Kisbojtár a Rózsa V. (19/3) és Nagyjános P. (12/6) vezette BKG B csapatát.

BKG DSE Senior A - Powear TNT 59-83
Szatmári Á. (13), Dukay G. (11/9) és Szabó T. (11/3) vezérletével három negyeden át jól tartotta magát a BKG A, de a záró etapban "robbantott" és a Saáry Cs. (19/6)-Balogh Levente (16)-Darnai Zoltán (12/3) trió vezette címvédő Powear, és végül simának tűnő, 24 pont különbségű győzelmet aratott.

Powear TNT - Bontó KK 55-45
A küzdelmes rangadón kerek 100 pontot hozott össze a két csapat. Az ezúttal leginkább  Saáry Cs. (17/6) és Nagy T. (13/3) kosaraira alapozó címvédő, Powear szünetig 12 pontos előnyt szerzett, s térfélcsere után tartva 10 pont körüli előnyét győzte le a Nagyfi L. (12/3)-Erős Cs. (10/3) duó vezette Bontó együttesét.

BEAC Öregfiúk - Kisbojtár 65-69
Színvonalas, gyakorlatilag végig szoros találkozót nyert meg az igen jó dobóformát kifogó dr. Kamondi Szilárd (29/12) és Mészáros N. (13/6) vezérletével a Kisbojtár a Zilahy Z. (18), Lakits Gy. (16) és Németh Á. (14/6) ponterősségére építő BEAC Öregfiúk együttesét.

BKG DSE Senior B - Unitef Céh 53-74
Három negyedet megnyerve, a másodikat pedig döntetlenre adva aratott Gyurácz-Németh I. (33), dr. Torma P. (28) és Nemes B. (13) vezérletével magabiztos győzelmet az Unitef a Rózsa V. (25)-Nagyjános P. (15/3) kettős vezette BKG B otthonában.