Egypontos győzelmekkel zárkózik a Meteor

A végén fordítva nyerte meg az Old Flash elleni "csúcsrangadót" a Meteor SE, amely az Eldorádó otthonában hosszabbítás után nyert, szintén 1 ponttal, a Budapest bajnokság A-csoportjában. A Saskacsák csapatának egy negyed "szárnyalás" elég volt a Hajós DSE elleni rangadó megnyeréséhez.

A 26-13-ra nyert első negyed, valamint Herdinánd Balázs (31/15 pont), Herczeg György (20) és Fáth Ákos (12/3) eredményessége révén nyert 77-63-ra a vendéglátó Centi Eötvös a BEAC Kobak ellen, amelyből Hedry Zsolt 23/6, Fricska Ádám pedig 16 ponttal zárt.

A teljes dobólista itt elérhető!

Három szoros negyedet követően még a Kisbenedek Dániel (12/9)-Bodnár Csaba (11) duó "húzta" Meteor SE vezetett 4 ponttal, ám a záró szakaszban az Ivan Karadinovics (20/3), Horváth Barnabás (16/6), Koncsag Csaba (14/12) trió vezérletével fordított, s végül 60-56-ra győzött az MVSE KSE.

Harangozó Gábor (22/12), Horváth Ádám (12) és Mogyoródi Béla (10/6) eredményessége révén egy negyeden át tudta tartani a lépést a vendéglátó Kerék SC a Hajós Alfréd DSE csapatával. A második negyedtől a vendégek Pénzes Norbert (32/15), Tomkó Levente (22), Fekete Balázs (19/9), Vághy Balázs (15) és Csapi András (12) vezetésével nagy fölényben játszva magabiztos, 102-66-os győzelmet arattak.

Három negyeden át fej-fej mellett haladt a May Gábor (13/3), Ambrus Mátyás (9/3) és Jobbágy Zsolt (8/3) vezette vendég Saskacsák és a Közgáz. A záró szakaszt 10-2-vel indító, Antal Dávid (27), Tabajdi Márton (12/3), Terjéki Péter (11) és Erben Péter (10) vezette hazaiak végül 67-54-re nyertek.

Az első három negyedben egyértelműen irányítva a játékot aratott magabiztos, 82-63-as győzelmet Pénzes (25/3), Vághy (16), Fekete (14/6), valamint Géhl Csaba (10) vezérletével a Hajós Alfréd DSE a BC Csepel ellen, amelyből Lukácsi László 25/6, Vincze Árpád pedig 10 pontig jutott.

Minden negyedet megnyerve, elsősorban Dani Lajos (19/12), Hedry (15/3) és Kereszti Ádám (12/6) eredményességére építve aratott magabiztos, 77-53-as győzelmet a BEAC-Kobak a Bárány Csaba (15/3), Pék Ferenc (14/6), Lakos Tamás (14) trió vezette VárosMajor ellen.

Az előző összecsapáshoz hasonló forgatókönyv alapján a BEAC Kobak a Hedry (27/9), Valuska László (23), Kereszti (16/3) trió vezérletével vágott vissza a bő egy hete elszenvedett vereségért a Herczeg (22), Fáth (12/6) és Nagy Olivér (10) vezette Centi Eötvös csapatának magabiztos, 81-60-as győzelmet aratva.

Végig szoros, küzdelmes mérkőzésen a szinte végig az eredmény, s a Jász Gábor (22), valamint Fekete Kristóf (21/9) vezette éllovas Old Flash után "futó" vendéglátó Meteor lényegében csak akkor vezetett, amikor igazán kellett: a rangadó végén: Helik Miklós és Puskás Róbert (17-17) vezérletével fordítva végül 60-59-re nyert. A hazaiak amúgy igen gyenge 3/13-as büntetőzésükkel alaposan megnehezítették saját dolgukat, az Old Flash játékosai remekül (10/12) céloztak a vonalról.

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzött 78-65-re Horváth Á. (22), Kárpáti Zsolt (15), Gaál Péter (12) és Sótonyi Péter (10) vezérletével a Kerék SC a Cseh István (26/3), Csiszár Zsolt (12/3), Horváth Barnabás (12) trió vezette MVSE KSE ellen.

Kárpáti (14), Harangozó (11/3) és Gaál (9) vezérletével a Kerék nem tudta megismételni két nappal korábbi jó teljesítményét, simán, 88-52-re kikapott a Lovró József (18), Ambrus M. (16/6), May G. (13) és Karsai Balázs (12) vezette Saskacsák MF otthonában.

Végig irányítva a játékot aratott Pénzes (24/3), Tomkó (20), Vághy (19/9) és Lehoczky Imre (12/3) ponterőssége révén fölényes, 93-51-es győzelmet a Hajós DSE az MVSE KSE otthonában, amelyből Horváth B. 20, Koncsag Cs. 10/6, Máté Ádám pedig 10 ponttal zárta a találkozót.

A 22-8-ra megnyert záró szakasszal tette fölényessé sikerét a Bárány Cs. (21), Pék T. (15/3) és Décsei Gergely vezette, végül 72-52-re diadalmaskodó VárosMajor a Net 54 csapata ellen, amelyből Tuza Zsigmond 23, Ruppert Tamás pedig 11 pontig jutott.

Küzdelmes mérkőzésen Jász Levente (23/15), Fekete K. (16/9) és Jász G. (14) eredményességére alapozva az Old Flash 68-59-re verte a jól küzdő, Antal D. (16/9 és Kránicz András (11/9) vezette Közgázt.

Az első félidőben közel 20 pontos előnyt szerezve aratott Herdinánd B. (20/15), Herczeg Gy. (19), Árva Mátyás (11/3) és Fáth Á. (10/6) vezérletével magabiztos, 83-61-es győzelmet a Centi Eötvös a Kazsimér Ádám (18), Vígh Balázs (14/12) és Lukácsi L. (10/6) vezette Csepel ellen.

Csupán egy negyedet nyert meg a Máthé Barabássy Attila (34)-Tuza Zsigmond (17) duó vezette vendéglátó Net 54, de ez is elég volt a 68-65-ös győzelemhez a BEAC-Kobak ellen, amelyből Hedry 16/6, Dani Lajos pedig 14/12 ponttal fejezte be az összecsapást, amelyen a hazaiak 20 kihagyott büntetővel nehezítették saját dolgukat.

Fogcsikorgató küzdelemben, csupán a hosszabbítást követően jutott túl az 50 ponton a Rósa László (15/9) és Décsi András (9) vezette vendéglátó Eldorádó, és a 45-45-ös rendes játékidőben kialakult eredmény, s a ráadás után végül Helik M.(19) és Bodnár Cs. (14) vezérletével 52-51-re diadalmaskodó vendég Meteor SE.

Egy nappal a hosszabbításos veresége után 3 negyed után még 4 pontos előnye volt a Sütő Krisztián (14/3), Zala Gábor és Jendrics József (11-11) vezette Eldorádónak a Közgáz otthonában, de a záró szakaszt jobban bíró hazaiak Antal D. és Práger Tamás (10-10), valamint Sziroczák Richárd (9) vezérletével fordítottak, s végül 58-50-re nyertek.

Szünetben még a Széles István (17/6) és Ambrus M. (9) vezette Saskacsák 3 pontos előnnyel térhetett pihenőre, de térfélcsere után Cseh I. (21/3), Csiszár Zsolt (14), Horváth B. (12) és Árva Péter (10) eredményes játéka révén átvette az irányítást, fordított, s végül 65-54-re győzött az MVSE KSE.

Három negyed után döntetlenre állt a Bárány Cs. (21/6), Pék F. (18/6) és Karkosák Balázs (12) ponterősségére alapozó VárosMajor a BC Csepel otthonában, a végét azonban a hazaiak sokkal jobban bírták, s egy 17-5-ös záró szakasszal, Lukácsi L. (29/9), Kazsimér Á. (20) és Prekopcsák Attila (11) vezérletével 74-62-re győztek.

Az első negyed után még előnyben volt a Hedry (9/3), Kereszti és Valuska (8-8) vezette vendéglátó BEAC-Kobak, ám a hátralévő 30 percben játékosai mindössze 25 pontot szereztek, így a jól védekező Meteor Helik M. (21), Bodnár Cs. (11) és Puskás R. (10) vezérletével magabiztos, 62-40-es győzelmet aratott.

Bár csak egy negyedet nyert meg - a másodikat, amúgy "teniszesen" 30-15-re -, de ez elég volt a remek dobóformát kifogó Pénzes N. (32/21), és Vághy B. (22/9), valamint Lehoczky I. (10/6) vezette Hajós DSE elleni rangadó megnyeréséhez a vendéglátó Saskacsák csapatának, amely remek csapatmunkával, Jobbágy Zsolt (13), Rudolf Patrik (12/12), Lukács Gergő és May G. (10/3-10/3) vezérletével értékes, 81-71-es győzelmet aratott.

Félidőben még 4 pontos előnye volt a Koncsag Csaba (15/9), Cseh I. (10) duó vezette MVSE együttesének a Net 54 otthonában, ám szünet után Máthé-Barabássy A. (30), Saáry Csaba (14/6) és Tuza Zs. (9/3) vezérletével átvette az irányítást, fordított és végül 67-56-ra győzött a hazai gárda.

Színvonalas, izgalmas találkozón a jól kezdő, Pék F. (21/6), Bárány Cs., Décsei G. és Karkosák B. (14-14), valamint Pék Tamás (12/3) vezette VárosMajor 7 ponttal "ment" az első negyed után, sőt a 2. negyed közepén 9 pontos előnye volt. A szívósan küzdő, Herdinánd (26/18), Árva M. (19/9) és Fáth Á. (18/6) vezette Centi Eötvös ezt követően "centiről centire", azaz lépésről lépésre dolgozta le hátrányát, sőt a 3. negyed közepén sikerült fordítania. Ettől kezdve "nem eresztették" egymást a felek, váltott vezetéssel, végig fej-fej mellett haladtak. A végén az "utolsó szó" Zombori Valér (11/3) jóvoltából a vendégeké volt, akik kosarának köszönhetően végül 83-82-re nyerték e remek találkozót.

Az Old Flash - MVSE KSE mérkőzést 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

A bajnokság állása ezen a linken található!