Férfi D-csoport: Nagyszerű Nagytétény

Repülőrajtot vett a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában a két nehéz meccs megnyerésével kezdő Nagytétény és az X-Debrecen.

"Repülőrajtot" vett a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában a két nehéz meccs megnyerésével kezdő Nagytétény, és az X-Debrecen is "behúzta" első két mérkőzését.

Treff 07 SE - X Debrecen 23-66
Sima debreceni siker született az érdi és a debreceni székhelyű együttes összecsapásán.

Nagytétényi KE - Superheroes 47-39
Ellentétes félidőket hozó találkozón az első félidőben Csáky Dániel (19), Villányi Gábor és Mogyorósi Gergely (9-9) vezérletével közel 20 pontos előnyt szerző vendéglátók 8 egységnyit megtartva győzték le a hősiesen küzdő Tonk Dávid (16)-Kardos Márk (10) kettős vezette Superheroes együttesét.

Budai Mind1- Ziccer KS 51-64
A kezdő és a befejező negyedben irányítva a játékot a vendégek elsősorban Bábik Barnabás (19/12), Budinszki Gábor (13) és Tóth Bálint (12) eredményességére építve a Ziccer nyerni tudott a Kovács Miklós (16)-Kováts Máté (12) kettős vezette Mind1 otthonában.

Szentendrei KSE U23 - Budai Old Boys 60-88
A kiegyenlített első félidő után a másodikban már Schwarcz Balázs (28/12), Bodnár Dániel (17/3), Bori István (15/15) és Rigó Zoltán (12) ponterősségének köszönhetően nagy fölényben játszott, és biztosan győzött a Budai Old Boys.

2. NFB SE - Keresztúri SE 51-66
A Bandúr Ádám (33/6)-Polgári Bence (21/3) duó vezette vendég keresztúriak az első félidőben közel 20 pontos előnyt szerezve arattak biztos győzelmet a Szentpéteri Károly (24/6) és Sipos Nándor (16) eredményességére építő NFB otthonában.

SZPA HSE Talents - Nagytétényi KE 55-70
Bár a nyitó negyed után 6 ponttal "ment" még  a Mlinárcsik Izsák (20/12) és Lengyel Dániel (13) kosaraira alapozó hazai együttes, a folytatásban azonban Mogyorósi G. (32), Tiba Gábor (16/6) és Villányi G. (15) vezetésével átvette az irányítást a vendég Nagytétény, amely végül biztosan, 15 ponttal nyert.

X-Debrecen - Honvéd Zrínyi SE B 56-38
Mivel társai Lánczos Gergelyt (25/3) eléggé magára hagyták a pontszerzésben, a Zrínyi SE  második csapata csak a 3. negyedben felnőve a feladathoz simán kikapott a debreceniektől.