Hosszabbítás után vette el az X-Debrecen veretlenségét a Ziccer

Több rangadót is játszottak a közelmúltban a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában, amelyből sajnos visszalépett a Szentendre U23-as együttese.

Több rangadót is játszottak a közelmúltban a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában, amelyből sajnos visszalépett a Szentendre U23-as együttese. A Ziccer egy hosszabbításos mérkőzésen legyőzte, s ezzel megfosztotta veretlenségétől az éllovas X-Debrecent, ám ez utóbbi alakulat többször nem hibázott, így még mindig a bajnoki cím első számú esélyese. Két rangadója elveszítésével viszont a Nagytétény távol került a dobogótól.

Honvéd Zrínyi SE B - Superheroes 55-48
A nyitó etap után 5 ponttal még a Pálóczi Péter (18/12)-Kardos Márk (10) kettős vezette vendégcsapat állt jobban, ám a 17-4-re megnyert második szakasznak, továbbá elsősorban Dávid Péter (16/6) és Bereczki Zoltán (16) ponterősségének köszönhetően végül a katonacsapat legyőzte a "szuperhősöket".

Budai Mind1- Budai Old Boys 53-69
A páratlan negyedekben jóval hatékonyabban, pontosabban játszó Old Boys Rigó Zoltán (17/9), Bodnár Dániel (17) és Schwarcz Balázs (15/9) vezérletével biztosan nyerte a budai derbit a Kováts Máté (16/3)-Szilas Gábor (14/12) kettős vezette Mind1 otthonában.

Kölcsey Hősei - Keresztúri SE 27-111
Losonczi András (11/3) vezetésével a hazaiak az első percekben még tartották a lépést a Keresztúrral, ám a második negyedtől nyomasztó fölénybe kerülő vendégek elsősorban Bandúr Ádám (40/6) és Polgári Bence  (27/3) ponterős játéka révén nagy különbségű győzelmet arattak.

Treff 07 SE - SzPA HSE Talents 63-38
Minden negyedet  - volt, amelyet 15, akadt, amelyet egyetlen ponttal - megnyerve aratott sima, 25 pontos győzelmet a Miklós Tihamér (19/3)-Veres Ádám (17/6)-Isépy Botond (14/6) trió vezette Treff az SzPA erősen egyemberes csapat benyomását keltő, a mezőny legeredményesebb játékosa, Mlinárcsik Izsák (22/9) találataira építő tehetségei ellen.

2. NFB SE - ZIccer KS 37-61
A páratlan negyedekben a Ziccer egyértelműen rákényszerítve akaratát a Szentpéteri Károly (16)-Kató Barna (9) kettős vezette vendéglátó NFB-re, Budinszki Gábor (24) és Ádám Tamás (10) vezérletével magabiztos győzelmet aratott.

Budai Mind1 - Treff 07 SE 75-64
A páros negyedekben pontosabban, hatékonyabban játszva a Veres Á. (20/12), Takács Levente (15) és Miklós T. (12) vezette Treffnél győzött a Tatai Ádám (19/3)-Turán Krisztián (14)-Kováts M. (11) trió vezette hazai gárda.

Superheroes - Keresztúri DSE 38-83
Minden negyedet megnyerve aratott Bandúr Á. (33/9) és Polgári B. (24/12) vezérletével fölényes győzelmet a Keresztúr a Bata Boldizsár (13/3)-Tóth Kristóf (12/6)-Pálóczi P. (10)  trió találataira építő "szuperhősök" otthonában.

2. NFB SE - Nagytétényi KE 46-74
A Mogyorósi Gergely (25/15)- Németh Tamás (12)-Halász László (10)-Széll Gábor (9/9) kvartett tagjainak találtaira .építve a Nagytétény fölényes győzelmet aratott a Kató B. (11/6), Benedek Balázs (10) és Acsai Béla (9/3) vezette NFB otthonában.

SzPA HSE Talánts - Honvéd Zrínyi SE B 61-79
Az első három negyedben egyértelműen irányítva a játékot diadalmaskodott Bereczki Z. (20), Szlávik Barnabás (18), Láncos Norbert (14), Dunavölgyi Dávid (12) és Barna Márton (10/6) vezérletével a Zrínyi B a záró etapban veresége mértékén elsősorban Mlinárcsk I. (20/9) és Nagy Kristóf (12/6) révén valamit "kozmetikázó" SzPA Talents otthonában.

X-Debrecen - Ziccer KS 60-64
Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen hosszabbítás után vette el a rendes játékidő végén Hegedűs Gergő (12) révén büntetőkből egyenlítő, a Papp Mátyás (12/3)-Hegedűs-Kondé Benedek (11/3)-Baranyi Kristóf (10) kvartett vezette X-Debrecen veretlenségét az elsősorban  Budinszki G. (19/3), Blahó Tamás (16) és Pilbauer Gergő (9/3)  találataira építő, a hosszabbítás első 3 percét 5-0-ra, a ráadást pedig végül - benne 7 büntetőt is elhibázva - 6-2-re megnyerő Ziccer.

Budai Old Boys - Treff 07 SE 80-44
Minden negyedet megnyerve, a páros szakaszokban nyomasztó fölényben játszva verte simán a Bodnár D. (22). Schwarcz B. (15/3), Bori István (14/6)-Kovács Gábor (10) kvartett vezette Budai Old Boys a Veres Á. (16/3) és Takács L. (12) kosaraira alapozó Treff együttesét.

Kölcsey Hősei - 2. NFB SE 56-65
a 22-9-re megnyert első negyednek, továbbá nagyrészt Sipos Nándor (24), Benedek B. (17) és Szentpéteri K. (11) ponterős játékának köszönhetően győzött az NFB a Barna Marcell (20)-Zala Bene (17/9)-Losonczi A. (11/3) trió vezette Kölcsey otthonában.

Nagytétényi KE - X-Debrecen 51-71
A veretlenségét elveszítő X-Debrecen egységes csapatmunkával Baranyi K. (16), Sveda Tamás (15/15), Hegedűs G. (15/3) és Papp M. (13) vezérletével szünetig 19 pontos előnyt szerezve gyakorlatilag az első félidőben eldöntötte a Mogyorósi G. (14)-Villányi Gábor (13/3) kettős vezette Nagytétény otthonában rendezett rangadót.

Honvéd Zrínyi SE - Keresztúri SE 54-66
Három negyedet megnyerve, a záró etapot döntetlenre "adva" tudott nyerni Bandúr Á. (20) és Győri Gergely vezérletével a Keresztúr a mezőny legeredményesebb játékosát "adó", de kosárszerzéseben eléggé magára hagyott Láncos Gergely (22) vezette Honvéd Zrínyi SE otthonában.

Ziccer KS - Budai Old Boys 82-46
A nyitó és a záró etapban nagy fölénybe játszva verte elsősorban Budinszki G. (20), Tóth Bálint (11/3) és Pilbauer G. (10) eredményessége révén simán a Ziccer a Bodnár D. (12) vezette Budai Old Boys együttesét.

Budai Mind1 - Ziccer KS 66-110
Az első három negyedben időnként nyomasztó fölényben játszva aratott Polgári B. (35/6), Bandúr Á. (33/3), Gebauer Bence (18/12), valamint Braun Dániel és Győri G. (10-10) vezérletével 44 pontos győzelmet a Ziccer a Horváth Ádám (19/9)-Szilas G. (14/6)-Kováts M. (14) trió vezette Budai Mind1 otthonában.

X-Debrecen - Kölcsey Hősei 108-54
Egységes csapatjátékkal hozta a papírforma-győzelmet Papp M. (18), Hegedűs G. (17), Vámosi Márton (14), Hódossi Márk (13), valamint Baranyi K., Kondé B. és Kondé Márton (12-12) vezérletével az X-Debrecen a Banna M. (23/6)-Zala B. (19/6) kettős vezette Kölcsey ellen.

Treff 07 SE - Honvéd Zrínyi SE B 37-47
A küzdelmes találkozón csupán egyetlen negyedet nyer meg a főként Bereczki Z. (18) és Láncos N. (11) találataira építő vendégcsapat., de a 19-4-gyel hozott második 10 perc elég volt neki a győzelemhez a Miklós Tihamér (15/9) vezette Treff 07 otthonában.

2. NFB SE - Superheroes 60-49
Szünetig 22 pontos előnyt szerezve a Sipos N. (15/3)-Kató B. (13/9)-Szentpéteri K. (11/3) trió vezette NFB az első félidőben eldöntötte az összecsapást a vereségét a záró etapban Pálóczi P. (19/3) és Bata B. (18) vezérletével tisztesre "kozmetikázó" "szuperhősök" ellen.

Honvéd Zrínyi SE B - Budai Old Boys 57-61
Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben a Bodnár D. (23)-Schwarcz B. (20/6) kettős ponterősségére építő "budai brigád" közel 20 ponttal vezetett. A második félidőre feljavuló hazaiak Puskás Balázs (14/6), Dávid P. (13/3) és Bereczki Z. (10/6) vezérletével a hajrában 2 pontra megközelítették ellenfelüket, de fordítani nem tudtak.

Superheroes - X Debrecen 36-61
A két középső negyedben rákényszerítve akaratát a Bata B. (13)-Pálóczi P. 11/3) kettős vezette hazai csapatra biztosan győzött a leginkább Hegedűs G. (16), Papp M. (14) és Baranyi K. (10) találataira építő éllovas X-Debrecen.

2. NFB SE - SzPA HSE Talents 63-46
Nagy K. (14/12)  3. negyed végéig tartották magát a vendég SzPA tehetségei, ám a záró etapban egyértelműen a Benedek B. (12)-Szentpéteri K. (12)-Sipos N. (11/3) trió vezette NFB akarata érvényesült, amely végül közel 20 ponttal győzött.

Nagytétényi KE - Ziccer KS 64-88
A csapata pontjainak csaknem a felét szerző, ám kosárszerzésben időnként magára maradó Mogyorósi Gergely (29/3) vezette hazaiak a páratlan negyedekben ugyan felnőttek a feladathoz, ám a páros szakaszokban jóval hatékonyabban. pontosabban játszó Ziccer a Budinszki G. (26)-Farkas Péter (22/3)-Blahó T. (21/9) trió vezérletével simán nyerte  rangadót.

A bajnokság állása ide kattintva érhető el!