Hosszabbításban verte a BLSE A az ICO csapatát

Több izgalmas, szoros mérkőzést játszottak az utóbbi hetekben a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportjában.

Több izgalmas, szoros mérkőzést játszottak az utóbbi hetekben a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportjában. A legtöbb izgalom az ICO-BLSE találkozón adódott, amelyen a vendégek hosszabbítás után őrizték meg veretlenségüket.

BEAC-Budafok - Kiss Lenke KA 89-61
A remek napot kifogó hazaiak a 30-10-re megnyert utolsó negyedüknek, valamint Hegedűs Mónika (24), a remek dobóformát kifogó Mile Veronika (23/21), Szilágyi Gabriella (16) és Turnár Ildikó (14) ponterős játékának köszönhetően fölényes győzelmet aratott az Opitz Kitti (13)-Opitz Petra (12)-Lajkó Dóra (11/3)-Fogarasi-Krauss Flóra (11) kvartett vezette, fiatal játékosok alkotta KLKA ellen.

BEAC-Muff - Szolnoki Sportcentrum 59-32
Balogh Ramóna (18/3), Balogh Júlia (15/9), Foyta Dorottya (11/3) és Soós Edit (11) eredményes játékára építve a hazaiak minden negyedet megnyerve fölényes győzelmet arattak a szolnokiak ellen.

MAFC-BME - ICO 64-71
A Nagy Viktória (21), Dőry Viktória (16/6), Hetényi Renáta (15/9) és Béres Eszter (10) hatékony játékával szünetig 18 pontos előnyt szerző vendég ICO 7 pontot megtartva előnyéből győzte le a Tarnai Kata (18/12), Horváth Enikő (17/9) és Fülep Csilla (10) vezetésével a szünet után magára találó hazai együttest.

BLSE A - Szolnoki Sportcentrum, 63-29
Kosjár Katalin (21/3), Ujváry Judit (17) és Budánovics Noémi (11) vezetésével a BLSE minden negyedet megnyerve fölényes győzelmet aratott.

Szolnoki Sportcentrum - Törekvés SE 39-54
Szünetig 10 pont fölötti előnyt szerezve egységes csapatjátékkal, elsősorban Egri Vivien (9), valamint Czintos Boglárka és Dobos Kira (8-8) pontjaira építve a Törekvés 15 pontos győzelmet aratott a szolnokiak ellen.

ICO - BLSE A 61-65
A rendes játékidőben abszolút fifty-fifty mérkőzésen - 40 perc után 50-50-re álltak a felek - több, korábbi élvonalbeli játékossal a pályán a hosszabbítást a Kranjecz Zsuzsa (24)-Kosjár K. (16) duó vezette BLSE bírta jobban, amely színvonalas, nagy csatában legyőzte a Nagy V. (17), Béres E. (12) és Hetényi R. (11) eredményességére építő ICO csapatát. Döntő volt, hogy a vendégek egyetlen triplájukat Fekete Katalin (5/3) révén a ráadás utolsó percének elején, 58-58-nál szerezték.

BEAC-Bics - Szolnoki Sportcentrum 45-51
Három negyed után még 5 pont előnye volt a  Halász Melinda (13) és Deák Dóra (9/3) eredményességére építő hazai csapatnak. A záró etapot azonban a szolnokiak bírták jobban, akik végül a maguk javára fordították az összecsapást.