Hosszabbításos Eldorádó siker

Nem botlottak az éllovasok a férfi Budapest bajnokság A-csoportjában, amelyben több igen kiélezett, szoros meccset játszottak az elmúlt hetekben. A legtöbb izgalom a középmezőny elején tanyázó Eldorádó, s ennek az alján található Net 54 összecsapásán volt, e találkozó csak hosszabbításban dőlt el.

Három negyedet szűken megnyert, a negyediket pedig döntetlenre adta, így Széles István (14 pont) és Lovró József (12) vezérletével a Saskacsák csapata 63-53-ra győzött a Herczeg György (18), Herdinánd Balázs (12/3) duó vezette Centi Eötvös otthonában.

A teljes dobólista itt elérhető!

A két középső negyedben összesen 14 ponton tartva a Sziroczák Richárd (15) és Erben Péter (9) vezette Közgázt, Markó Péter (15/12), Boros Péter (13) és Puskás Róbert (10) ponterősségére építve a vendéglátó Meteor SE biztos, 71-48-as győzelmet aratott.

Bár csupán egyetlen negyedet nyert meg, kis híján "elkapta" a Máthé-Barabássy Attila (24/3), Saáry Csaba (12/6), Ruppert Tamás (11) hármasfogat "húzta", erősen tartalékos Net 54 a Rósa László (18/12), Hóma Csaba (12/6) és Decsi András (9) vezette vendéglátó Eldorádó csapatát. A rendes játékidő végén 60-60 volt az állás. A hosszabbítást a hazaiak bírták jobban, az utolsó perc elején 6 ponttal vezettek. A Net 54 1-re még feljött, de fordítani már nem tudott, 70-69-es Eldorádó siker született. A Net 54 50%-os, 17/34-es büntetőzéssel zárta a találkozót.

Az első negyed után még 11 pontos hátrányban lévő Saskacsák Ambrus Mátyás (15/6). Lovró (11/3), Széles és Jobbágy Zsolt (10-10) vezérletével a záró szakaszban nagyot hajrázva 63-61-re legyőzte a Pék Ferenc (14/6), Pék Tamás (12/6), Varsányi Valter (12) trió vezette VárosMajor csapatát.

Ellentétes félidők küzdelmes mérkőzésén a félidőben 13 ponttal vezető BC Csepel Kazsimér Ádám (23) és Lukácsi László (16/6) ponterősségére alapozva, 6 pontot megtartva előnyéből 56-50-re győzött a Decsi A. (16),Hóma Cs. (11/3) kettős vezette Eldorádó ellen.

Az első negyedben 4 pontos előnyt szerzett a Fáth Ákos (16/6), Árva M. (11/3) és Nagy Olivér (10/6) trió vezette vendéglátó Centi Eötvös, ám a két középső negyedet összeadva 40-14-re nyerő Old Flash a Jász Levente (14/3), Jász Gábor (14), Fekete Kristóf (13/9), Bogár Balázs (11/9) kvartett tagjainak eredményes játékára építve biztosan nyert 75-52-re.

A 20-20-as első negyed után Helik Miklós (15), Kisbenedek Dániel (14/6) és Markó (11/6) vezérletével a Meteor SE rákényszerítette akaratát a vendéglátó Kerék SC-re - amelyből csupán Kárpáti Zsolt (14) jutott 10 pont fölé -, s magabiztos 65-41-es győzelmet aratott.

Végig irányítva a játékot, minden negyedet megnyerve Erben (15), Kránicz András (12/6), Siklóssy Tamás (12), Terjéki Péter (11) és Vajda Zoltán (10/3) vezérletével a Közgáz fölényes, 90-57-es győzelmet aratott a mindössze 5 játékossal felálló, Gaál Péter (19) és Kárpáti Zs. (16) vezette Kerék SC ellen.

Fordulatos mérkőzésen nehezen "gyűrte le" 66-58-ra a Pénzes Norbert (23/3), Vághy Balázs (15/3), Bartók Gyula (13/9) trió vezette Hajós Alfréd DSE a Rupert (16), Tuza Zsigmond (14) és Reizer Ferenc (12/6) vezérletével a félidőben még 6 ponttal vezető Net 54 együttesét.

Az első félidőben Hedry Zsolt (17/9), Toppantó Bertalan (12) és Valuska László (10/3) vezérletével nagy fölényben játszó BEAC-Kobak a záró negyedre "lefagyott", a befejező 10 percet 20-4-re nyerő, Kazsimér (29), Lukácsi (18) duó vezette vendég BC Csepel fordított, s végül szinte a "sírból visszahozva", a maga javára fordítva a mérkőzést 64-63-ra nyert.

Egy negyed után még a Herczeg (15), Árva M. (13/9), Herdinánd (13) trió által "vezérelt" Centi Eötvös vezetett, ám a folytatásban a Lakos Tamás (18), Pék F. (16/3) és Pék T. (10/3) vezette VárosMajor fordított, s a záró szakaszban biztossá téve sikerét végül 82-66-ra győzött.

Minden negyedet megnyerve győzte le Rósa L. (14/6), Szeles Péter (12/3), Hóma Cs. (11/3) és Horváth Tibor (10/3) vezérletével biztosan 62-45-re az Eldorádó az Árva M. (12/6) és Nagy O. (10) vezette Centi Eötvös csapatát.

A záró szakasz előtt még 2 pontos hátrányban lévő, Kisbenedek D. (18/3) és Puskás R. (10) vezette Meteor SE nagyot hajrázva fordított és nyert 67-62-re a Saskacsák otthonában, amelynek két legeredményesebb játékosa May Gábor (17) és Széles István (11/3) voltak.

A kiegyenlített, szoros első három negyed után döntetlenre állt a Cseh István (33/9) és Koncsag Csaba (13/9) vezette vendéglátó MVSE KSE és a Közgáz. A záró szakasz egyértelműen a vendégeké volt, akik Tabajdi  Márton (17), Sziroczák (16) és Pucser Márton (15/9) vezérletével a befejező 10 percet 31-16-ra, a mérkőzést pedig 78-63-ra nyerték meg.

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben még a Lukácsi L. (21/9), Kazsimér Á. (15) és Prekopcsák L. (10) vezette vendéglátó BC Csepelnek volt 10 pontos előnye, ám a 3. negyedben a Net 54 Ruppert (17), Reizer (16/6) Tuza (13) és Darnai Zoltán (12/3) vezérletével ledolgozta hátrányát, lendületben maradt, fordított, s végül 73-60-ra győzött.

Az első negyedben szerzett 12 pontos előnyére, valamint Rósa (24/6), Szeles (18/12) és Zala Gábor (12) eredményességére alapozva győzött 62-50-re az Eldorádó a Pék F. (17/6) és Lakos T. (17) vezette VárosMajor otthonában.