Kapaszkodik a MAFC, javított a BEAC Muff

Több színvonalas, izgalmas mérkőzést játszottak a csapatok a közelmúltban a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportjában.  A MAFC két győzelemmel jelezte: kezd magára találni a szezon elején elszenvedett két vereséget követően, a BEAC-Muff csapatát pedig nem nagyon "rázta meg" a pár hete a BKG-től elszenvedett vereség.

MAFC-BME - Kiss Lenke KA 88-75

A roppant magas színvonalú összecsapás szünetében 5 ponttal még a Tóth Fruzsina (20)-Czombos Luca (15/3)-Kertész Zsófia (13)-Bodnár Virág (11/3) kvartett vezette vendég Kiss Lenke KA állt jobban. Térfélcsere után azonban a hazaiak pazar támadójátékkal rukkoltak ki, és Horváth Enikő (43/12), Bozsó Katica (21/12), valamint Kovács Kinga (15) ponterősségére alapozva ellenfelük fölé kerekedtek.

Kék Rókák - MAFC-BME 59-62

Bár csupán egyetlen negyedet nyert meg a Horváth E. (21/9)-Bozsó K. (13/9) kettős vezette vendég MAFC, ám a 19-4-re "behúzott" nyitó etap elegendő volt a győzelemhez a hátrányát Regedánszki Tamara (13), valamint Darnót Anna és Tóth-Várnai Katalin (12-12) vezérletével fokozatosan csökkentő, s a mérkőzést a hajrára szorossá tevő Kék Rókák otthonában.

BKG Príma Akadémia - KIss Lenke KA 87-43

Az "akadémiai ütközet" első három negyedében Lantos Adrienn (23), Doktor Anna (16), Kovács Adrienn (12), valamint Gundel-Takács Anna és Ruttner Réka (11-11) vezérletével a hazaiak nagy, helyenként nyomasztó fölényben játszva biztosan verték a KLKA együttesét, amelyből egyedül Czombos L. (13) jutott 10 pont fölé.

ELTE-BEAC - DMTK Haraszti Sasok 31-73

A szünetig megszerzett csaknem 40 pontos előnyének, valamint leginkább Somkuti Janka (17), Szabados Kinga (11/3), Óvári Fruzsina (11) és Solymosi Panna (10) eredményességének köszönhetően győzött biztosan a Dunaharaszti annak az ELTE-BEAC-nak az otthonában, amelyből egyedül Kása Tamara (12/6 pont) jutott 10 pont fölé.

Kék Rókák - Kiss Lenke KA 57-66

A 21-13-ra megnyert első negyedre, valamint jórészt Tóth F. (17/6), Czombos L. (14/3) és Keszte Sára (14) kosaraira építve tudott nyerni a KLKA csapata az Aszódy Dorka (18)-Darnót A. (9)-Karlócai Zsófia (8) trió vezette Kék Rókák otthonában.

BEAC Muff - BEAC Budafok 74-48

A páros negyedekben nagy, időnként nyomasztó fölényben játszva nyerte meg Balogh Júlia (30/18), Kosjár Katalin (17), Szabariné Foyta Dorottya (11) és Soós Edit (10/3) vezérletével a házi rangadót a BEAC Muff. A BEAC-Budafok csapatában Ozsváth-Hegedűs Mónikát (21) társai eléggé magára hagyták a kosárszerzésben, a csapat 2. legjobb dobója, Weisz-Tiba Klára 8/3 ponttal zárta a találkozót.

ELTE-BEAC - BEAC-Muff 71-90

A hazaiak Kiss Anna (20/6), Kása T. (14/6) és Orosz Zoé (12/12) vezérletével az első félidőben még tartották a lépést a rutinosabb játékosok alkotta BEAC-Muff együttesével, amely szünet után elsősorban Kosjár K. (34), Balogh J. (27/21) és Angyal Réka (16) ponterős játéka révén végül biztosan győzött.