Kétszer is nagy hajrával maradt veretlen a BLSE A

A BLSE A együttese egyedüli veretlenként zárta az élen a 2018-as évet a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A csoportjában.

Az éllovas kétszer is nagyot hajrázva tudta csak megőrizni makulátlan mérlegét. Az MTK ellen remek utolsó 2 perccel fordított az éllovas, amely, a Törekvéssel szemben pedig a záró etap előtt még 12 pontos hátrányban volt,  de a 4. negyedben 30 pontot dobva tudott nyerni.

MTK Budapest - BLSE A 50-56
Egy negyed után még 8 ponttal a Budai Zsófia (11/6)-Földi Anna (11) kettős vezette MTK "ment" 8 ponttal, de a második negyedben elsősorban Kranjecz Zsuzsa (20) és Kosjár Katalin (18) eredményes játékára építve fordított a veretlen éllovas BLSE A. Szünet után sokáig váltott vezetéssel haladtak a felek, a 38. percben még 48-46-ra a hazaiak vezettek, de a végjátékot 10-2-re nyerve megőrizte veretlenségét a rutinosabb játékosok alkotta éllovas. Bár a hazaiak is nagyon jól (7/9, 77,77%) büntetőztek, döntő volt. hogy a vendégek egészen pazar "találati aránnyal" (21/22, 95,45%) céloztak a vonalról.

BKG DSE - BEAC-Bics 56-52
Érdekesen alakult a  három negyeden át kiélezett, szoros találkozó záró szakasza. A 4. negyed közepére 11 pontos előnyt szerzett a Hegyi Hanna (13), valamint Surán Andrea és Szlávik Petra (9-9) eredményességére építő BKG, amely még a 38. percben is 51-40-re vezetett. Ekkor azonban egy 12-0-s rohammal fordítani tudott a Varga Fanni (16)-Árvay Júlia (10) duó vezette vendég együttes, de a végére jutott még egy "csavar",  meccs egy 5-0-s hazai rohammal, s 4 pontos BKG-sikerrel fejeződött be.

Törekvés SE - BKG DSE 66-55
A 27-6-ra megnyert második negyednek, továbbá elsősorban Széky Anna (16) és Kratochwill Dóra (15/9) ponterős játékának köszönhetően a Törekvés legyőzte a Fábián Ildikó (19/3)-Baliga Barbara-Vándor Szilvia (10-10) trió vezette BKG együttesét.

BEAC Muff - ICO 64-47
A két középső negyed jó játéka, továbbá a remek dobóformát kifogó Balogh Júlia (27/21), valamint Soós Edit (13) és Balogh Ramóna (10) révén a BEAC Muff biztosan verte a két Viktória, Dőry (20/6) és Nagy (18) vezette ICO csapatát.

BEAC Bics - BEAC Budafok 49-76
A házirangadón a Sziráki Edit (13)-Rátkai Zsófia (12)-Veres Orsolya (10) trió vezette "hazaiak" csak a 3. negyedben tudtak felnőni a feladathoz, így a BEAC-Budafok Hegedűs Mónika (25/3), Turnár Ildikó (22) és Mile Veronika (13/9) eredményességére alapozó "vendégek" simán nyertek.

BLSE A - Törekvés 60-51
A 3. negyed után még a levegőben lógott a meglepetés, ekkor ugyanis a kiemelkedő egyéni teljesítmény nélkül, de csapatként roppant egységes Törekvés Kratocwill D. (8), Széky A. (7), Szabó Alexandra (6/6), valamint Czintos Boglárka, Dobos Kira és László Boróka (6-6) vezérletével még 12 ponttal vezetett. A záró etapban aztán a hazaiak annyi pontot szerezve, mint az előző 3 negyedben összesen, Kosjár K. (20/6), Ujváry Judit (11), valamint Kiss Diána és Kranjecz Zs. (10-10) vezérletével a 4. negyedet 30-9-re megnyerve a maguk javára fordítva a mérkőzést megőrizték veretlenségüket.

MTK Bp. - Szolnoki Sportcentrum 64-42
Kiegyenlített első félidőt követően szünet után a hazaiak nagy fölényben játszva elsősorban Budai Zs. (14/6), valamint Gróf Júlia és Serfőző Viktória (8-8) találataira építve biztosan verték a szolnokiakat, akiknél a csapat pontjainak felét szerző Kovács Karina (21) nagyon magára maradt a kosárszerzésben.

Kiss Lenke KA - BLSE A 65-83
Szünetig közel 20 pontos előnyt szerezve a Kosjár K. (19)-Kranjecz Zs. (18)-Ujváry J. (17)-Kiss D. (10) kvartett vezette éllovas biztosan győzött az elsősorban Szabó Enikő (13/9), Soós Alexandra (11/6), Lajkó Dóra (10/9) és Opitz Kitti (10) eredményességére építő KLKA otthonában.

BEAC-Budafok - Törekvés SE 65-76
A parádésan kezdő hazaiak Turnár I. (21), Hegedűs M. (15/3) és Mile V. (11/9) találataira építve, 10 perc alatt 28 (!) pontot dobva 12 pontos előnyt szereztek. A folytatásban, különösen a szünet után már egyértelműen a vendég együttes akarata érvényesült, a Törekvés újfent egységes csapatjátékkal, Kléner Kata (14/12), Czintos B. (14), Dobos K. (13/3) és Kratochvill D. (12/6) ponterősségének köszönhetően megfordította a találkozót, s végül 11 pontos győzelmet aratott.

BKG DSE - Szolnoki Sportcentrum 63-35
Az első három negyedben irányítva a játékot a BKG Légrádi Réka (14/6), Lakos Magdolna (10/3) és Surán A. (10) vezérletével biztosan verte a szolnokiakat. A vendégek legeredményesebb játékosa Varga Viktória volt 9 ponttal.

MTK Budapest - BEAC-Bics 52-47
A 20-13-ra megnyert első negyedre, továbbá elsősorban Földi A. (12), Ozsvárt Kata (9/3) és Gróf J. (8) eredményességére alapozva győzte le az MTK az ezen a mérkőzésen meglehetősen egyemberes csapat benyomását keltő, Varga Fanni (28/6) vezette BEAC-Bics csapatát.

Szolnoki Sportcentrum - ELTE-BEAC 22-77
Az év utolsó mérkőzésén minden Varga Anna (18/12), Szabó Zsanett és Katarina Baranjak (14-14) vezérletével az ELTE-BEAC minden negyedet megnyerve fölényesen verte a szolnoki csapatot, amelyből Kovács K. bizonyult a legeredményesebbnek a maga 8 pontjával.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!