Legyőzte a Pápát a Honvéd, hosszabbításban veszített a MAFC

Mozgalmas hetet tudnak maguk mögött a másodosztályú férfi és női budapesti együttesek. A férfi középmezőnyben a Honvéd megnyerte a Pápa elleni párharcot, az alsóházban a MAFC fiataljai hosszabbításban maradtak alul a SMAFC elleni nosztalgia rangadón. A Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban nem sok babér termett a fővárosi együtteseknek, csak a Kiss Lenke Kosársuli tudott nyerni

Két nap alatt "ledarálta" a két mecset a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban a 9-16. helyért zajló sorozatban a MAFC és a BKG DSE. Az első összecsapáson, idegenben Fülep Csilla (18/3 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) és Abaházy Anna (10 pont, 4 lepattanó) vezérletével a 3. negyed után még 1 ponttal vezetett a MAFC, de a hajrát jobban bírták a szigetszentmiklósiak, és 60-52-re nyertek. A visszavágót a BKG az első félidőben eldöntötte. A MAFC ugyan a 3. negyedet Fülep (10 pont, 3 lepattanó) és Horváth Enikő (10/6 pont) vezérletével megnyerte, ám a meccshez "nem sok köze volt", azt 58-38-ra nyerte a BKG.

Az MTK 5 pontos előnnyel érkezett a nagykanizsai visszavágóra - itt kuparendszerben zajlanak a párharcok -, ám a záró etap előtt 16, összesítésben pedig 11 ponttal vezetett a Kanizsai Vadmacskák főleg a két középső negyedben domináló csapata. A záró 10 percben az MTK Wéber Fruzsina (14/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda), Jankó Flóra (14 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) és Tarnai Kata (12/9 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda) vezérletével újított, "kozmetikázott" valamit veresége mértékén, de végül 74-63-ra kikapott, s összesítésben 5 ponttal alulmaradt a párharcban.

Az alsóházban az első negyedben 8 pontos hátrányba került Tatán az NKE SE együttese. A két középső negyedben azonban a helyenként ügyesen kombináló vendégek Hercze Szandra (18/9 pont, 5 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz), valamint Varga Zsófia (13 pont, 9 lepattanó) eredményességére építve, apránként faragva hátrányukból 3 pontra feljöttek, de ez a jelek szerint sokat kivett játékosaiból, a záró szakaszra "elfogytak" a fővárosiak, a Tata végül 70-54-re nyert.

Az első félidőben az Orosz Anett (19/3 pont, 5 lepattanó), Básti Gabriella (14 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Szabó Enikő (12/12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz) és Nagy Andrea (10/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 11 gólpassz, 6-6 lepattanó és szerzett labda) kvartett tagjainak hatékony játéka révén közel 20 pontos előnyt szerzett a Kiss Lenke KS a Szombathely ellen. Bár a harmadik negyedben "ráijesztett" a vasi alakulat a hazaiakra, a záró etapban új erőre kapott a KLKS, amely végül magabiztos, 81-58-as győzelmet aratott.

A férfi NBI/B-ben a 9-16. helyért zajló sorozatban a Simon János Kosárlabda Csarnokban 1-1 után döntő összecsapásra került sor a Honvéd-Pápa párharcban. A több rutinos, korábbi A-csoportos játékossal felálló Pápa kezdett jobban, 9 pontos előnyt szerzett az első negyedben. A második 10 perc hatalmas fordulatot hozott. A Honvéd szigorított védekezésén, s ettől támadásban is jobb ritmusban, eredményesebben, hatékonyabban játszva, Kováts Róbert (16 pont, 7 lepattanó),  Tóth Bence (14/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), valamint Máté Márk (13/9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) eredményességére építve, remek 10 percet repesztve 10 pontos előnnyé alakították az első negyed utáni 9 pontos hátrányukat, s ezt követően már nem volt annyi a vendégekben, hogy szorossá tegyék a mérkőzést. Puskás Artúr legénysége 77-60-ra nyert, s 2-1-re győzött a párharcban.

Az alsóházban a MAFC fiataljai Sopronban, a SMAFC otthonában léptek pályára. Jó 4 évtizede az élvonalban volt ez nagy rangadó! A csapatként talán jobban funkcionáló hazaiakkal remek egyéni teljesítmények - Molnár Marcell (40/12 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz), Kucsora Csaba (25/6 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Pápai Máté (10 pont, 19 lepattanó) - révén tartotta a lépést a MAFC, amely győztesnek látszott, de egy triplával a rendes játékidő végén egyenlítettek a hazaiak, jöhetett a ráadás. A hosszabbítás közepéig fej-fej mellett haladtak a felek, majd 90-89-es soproni vezetés után a hazaiak egy 12-0-lal "lerázták magukról" a jól küzdő fővárosiakat, s végül 106-94-re győztek.

Fehér Csaba (21/15 pont - 23 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), Mészáros Bence (16/12 pont, 4 gólpassz), Drevenka Dávid (12/12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 6 gólpassz, 3 eladott labda), Steier Krisztián (10/3 pont, 3 lepattanó) és Fekete József (10 pont 5 lepattanó) ponterős játéka révén sokáig jól tartotta magát a Budafok Salgótarjánban, de a végén a vendéglátók felülkerekedtek, s végül 90-78-ra győztek.

Az első félidőben kissé tompának tűnő, tartalékos vendéglátó óbudaiak még 2 pontos hátrányban voltak a fehérvári fiatalokkal szemben. Szünetben rendezte sorait a Kaszások együttese, amely elsősorban Korona Zsolt (14/3 pont - 19 mezőnykísérlet -, 7 szerzett labda, 5 gólpassz), Baptiszta Péter (13 pont, 6 lepattanó) és Vámos László (12/6 pont, 9 lepattanó) eredményességének köszönhetően szünet után fordított, s végül 81-73-ra nyert.