Lépéselőnyben a Star Sportakadémia

Két igen régi, egy aránylag új, egy nevében megújuló, valamint egy újonc együttessel, azaz összesen 5 csapattal, ám a soraikban több korábbi felnőtt és korosztályos válogatott, valamint jó néhány volt élvonalbeli játékossal elkezdődött a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportja.

Két igen régi, egy aránylag új, egy nevében megújuló, valamint egy újonc együttessel, azaz összesen 5 csapattal, ám a soraikban több korábbi felnőtt és korosztályos válogatott, valamint jó néhány volt élvonalbeli játékossal elkezdődött a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportja. A keretek alapján sejteni lehetett, hogy a felnőtt és utánpótlás válogatott játékosokkal felálló Csata 2.0 és a bajnokságot az előző évadban még a BKG "égisze alatt" megnyerő, jó néhány nem is túl régen még NB I-ben, vagy Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban pályára lépő játékost szerepeltető Star Sportakadémia együttese kiemelkedhet a mezőnyből. A két csapat veretlenül menetelt el az egymás elleni rangadóig, amelyen a Star Sportakadémia nyerni tudott a Csata otthonában, így lépéselőnybe került.

Kék Rókák - Csata 2.0 59-77

Az első negyedet még megnyerte az elsősorban Darnót Anna (17/3), valamint Glavinics Judit (10) kosaraira alapozó hazai együttes, de a második etaptól fölénybe került a Budapest-bajnokságban debütáló Csata, amely Szörényi Laura (33/12), Solymosi Noémi (19/6) és Semsei Barbara (18) ponterős játékával biztos győzelmet aratott.

A mérkőzés adatai:

Kék Rókák - BEAC-Budafok 46-56

A Darnót A. (14/3)-Aszódy Dorka (14)-Glavinics J. (9/3) trió vezette hazaiak három negyeden át tartották a lépést a BEAC-Budafok együttesével, a záró etapban azonban a Weisz-Tiba Klára (20/3), Hujberné Mile Veronika (12/12) és Ozsváth-Hegedűs Mónika (12) eredményességére építő vendégek ellenfelük fölé kerekedve 10 ponttal győztek.

BEAC-Muff - Star Sportakadémia SE 50-61

A 19-12-re megnyert első negyednek, valamint elsősorban Molnárné Ruttner Réka (18) és Lórántffyné Lakatos Dóra (9/9) kosarainak köszönhetően tudott nyerni a Star Sportakadémia együttese a nagyrészt Balogh Júlia (10/6), Ujváry Judit (10) és Fekete Katalin (9/6) találataira támaszkodó BEAC-Muff otthonában.

BEAC-Muff - Kék Rókák 68-36

Balogh J. (18/9) és Ujváry J. (18) ponterős játékára építve minden negyedet megnyerve aratott magabiztos győzelmet a BEAC-Muff a Kék Rókák ellen. A vendégektől egyedül Glavinics Anna (10/3) érte el a 10 pontot.

BEAC-Budafok - Csata 2.0 67-92

Látványos, kosarakban gazdag mérkőzést nyert meg az első 3 negyedben a játék irányítását Szörényi L. (45/15), Semsei B. és Solymosi N. (14-14), valamint Kosjár Katalin (11) vezérletével kézben tartva a Csata a Hetényi Viktória (20/6 -Ozsváth-Hegedűs M. (16) kettős vezette BEAC-Budafok otthonában.

Star Sportakadémia SE - Kék Rókák 57-40

A 22-8-ra megnyert 4. negyednek, valamint elsősorban Gundel-Takács Anna (14) és Németh Kata (9/9) kosarainak köszönhetően győzte le a Star Sportakadémia a leginkább Vitári Viktória (10) és Glavinics J. (9/6) találataira támaszkodó Kék Rókák együttesét.

Csata 2.0 - Star Sportakadémia SE 60-69

A két veretlen együttes rangadójának szünetében egyetlen ponttal még az ezúttal is a Semsei B. (19/9)-Szörényi L. (19/6)-Solymosi N. (12) trió vezette Csata állt jobban, de a második félidőben pontosabban játszó Star Sportakadémia Ruttner Zsóka (13/9), valamint Molnárné Ruttner Réka és Sipos Mirjam (13-13) vezérletével a maga javára fordította a két élcsapathoz méltó, színvonalas találkozót.