Már csak a Kőbánya veretlen

Két nagy riválisa, előbb a Ludovika, majd a Csepel-Bontó legyőzése után már csak a Kőbánya Old Boys együttesének a mérlege makulátlan a Cziffra Mihály regionális kiemelt Budapest-bajnokságban.

Budai Kardinális - Zuglói Sasok 65-74

A 21-11-re megnyert 3. negyednek, valamint leginkább Réger T. (26/3), Lente D. (13) és Bóna M. (12) eredményességének köszönhetően győzött a Toldy a szünetben még elsősorban Nagy A. (17/9), Tuba Z. (13), Kovács P. (11) és Pintér Cs. (10/3) jóvoltából szünetben még 4 ponttal vezető Kardinális otthonában

A mérkőzés adatai:

Kőbánya Old Boys - Ludovika SE 75-53

Minden negyedet megnyerve diadalmaskodott Püspök B. (21), Angyal T. (18) és Szemán G. (13) vezérletével a veretlenek rangadóján a vártnál biztosabban a Kőbánya a Ludovika ellen. A vendégel részéről egyedül Simon K. (13) jutott 10 pont fölé.

Csepel Bontó KK - Kiss Lenke KA 78-68

A 29-21-re megnyert nyitó etapra, valamint Kakucska K. (20/6), Somogyi G. (17/9) és Illés B. (15) ponterősségére alapozva győzte le a Csepel-Bontó a Pongrácz G. (14/3)-Reich M. (13/3) kettős vezette KLKA csapatát.

Józsefvárosi KC - MAFC Martos 54-87

Hiába adta a mezőny legeredményesebb játékosát Bozó D. (24) személyében a hazai gárda, a JKC-ből más nem jutott 10 pont fölé, így a Martos leginkább Bihari M. (19), Bartus G. (13/9), dr. Csernák Á. (11), Temesvári Zs. (10/3) és Nyitrai Á. (10) pontjaiban bízva a nyitó és a záró szakaszban nagy fölényben játszva biztosan győzött.

QPAC - Közgáz Öregfiúk 77-85

A 28-18-ra megnyert 3. negyednek, továbbá nagyrészt Michaletzky B. (29/15), Földes D. (17/9)., Hollai P. és O. Alfarag (14-14) eredményességének köszönhetően nyert a Közgáz Öregfiúk gárdája az elsősorban Kovács B. (27/3), Vámosi F. (10/3), valamint Bódy Gy. és Szilágyi V. (10-10) találataira támaszkodó QPAC csapatának otthonában.

Kőbánya Old Boys - Csepel-Bontó KK 98-72

Somogyi G. és Mazúr K. (25/9-25/9), továbbá Kakucska K. (10) vezérletével szünetig még tartotta a lépést a csepeli csapat a kőbányai gárdával, de szünet után a csapategységre, azon belül pedig főleg Szemán G. (24), Tápai Zs. (15/15), Sulák P. (15/6), valamint Makay D. és Püspök B. (14-14) kosaraira alapozva fölénybe került és biztosan nyert a hazai együttes.

Zuglói Sasok - QPAC 75-82

Hullámzó, fordulatos meccset nyert meg a Kovács B. (17)-Bódy Gy, (14)-Kiss M. (13)-Hyross L. (10) kvartett vezette QPAC az igazán jól Kocsis A. (16), Takács M. (14/3), Balázs B. (12) és Babik B. (10/3) jóvoltából csak a 3. negyedben játszó zuglói legénység otthonában.

HSE Major - Ludovika SE 37-67

Minden negyedet megnyerve győzte le Bubcsó K. (17/15) és Simon K. (14/3) eredményes játékával biztosan a Ludovika a HSE együttesét. A hazai együttes legeredményesebb játékosa Fazekas L. volt 9 ponttal.

Közgáz Öregfiúk - Kiss Lenke KA 79-73

A fordulatos összecsapás első negyedét 5 ponttal még "elvitte" az elsősorban Reich D. (18/3) és Kocsis G. (16/6) ponterősségében bízó vendég KLKA, de a hazaiak a páros negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint leginkább Michaletzky B. (22/9), O. Alfarag (14) és Földes D. (13/6) kosarainak köszönhetően végül megnyerték a találkozót.

HSE Major - MAFC Martos 57-76

A hazaiak Heisz A. (14), Heisz D. (11/9), Schneider M. (10/3) és Fazekas L. (10) eredményességére építve szünetig egyenrangú ellenfelei voltak a Martosnak, ám térfélcsere után már egyértelműen a Spiriev A. (16/3) - Szűcs I. (15) - Takács-Varga B. (12) trió vezette vendégcsapat akarata érvényesült.

Budai Kardinális - Csepel-Bontó KK 64-74

Három negyedet szorosan megnyerve, az elsőt pedig döntetlenre adva diadalmaskodott Kakucska K. (24/12) és Lesti B. (11) vezérletével a Csepel-Bontó a nagyrészt Sáros M. (15). Nagy A. (15/12) és Kovács P. (14) kosaraira alapozó Kardinális otthonában.

Kiss Lenke KA - Zuglói Sasok 82-74

A 22-15-re megnyert 3. negyednek, valamint Kocsis G. (21/3), Petri Sz. (18/3) és Reich D. (18) ponterős játékának köszönhetően győzte el a KLKA az elsősorban Babik B. (18/9) és Takács M. (14) pontjaiban bízó zuglói csapatot.

Ludovika SE - Józsefvárosi KC  87-52

A 31-8-ra megnyert első negyedre, továbbá leginkább Kiss B. (32/24), Bíró B. (13), Simon Ko. (11) és Vígh B. (10/6) eredményességére építve győzte le biztosan a Ludovika azt a Józsefvárost, amelyből egyedül Bozó D. (22) ért el kétszámjegyű pontot.

QPAC - Józsefvárosi KC 97-48

Minden negyedet megnyerve verte Kiss D. (24/9). Kovács B. (14/6) és Vámosi G. (10/6) vezérletével fölényesen a QPAC a Törzsök Sz. (13/9)-dr. Glavatity D. (13/6)-Nitsch G. (13) trió vezette józsefvárosi együttest.

Toldy Vízivárosi Hódok - MAFC Martos 66-82

A hazaiak Réger T. (27/3) és Tóth Sz. (15/3) jóvoltából az első negyedben még tartották a lépést a Martossal, de a második szakasztól Buhari M. (27/3), Szűcs I. (20) és Sávolt Á. (13/9) ponterős játékával fokozatosan elhúztak, és végül 16 ponttal nyertek.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!