Menetelnek az éllovasok

Nem botlott az első 3 helyezett a női Budapest bajnokság B-csoportjában, s az már gyakorlatilag biztosra vehető, hogy a BLSE, a BC Csepel, valamint a Törekvés végez majd az első 3 helyen. A sorrend persze még kérdéses, több rangadó is hátravan még a bajnokságban.

A viharos kezdés, a 23-11-re nyert első negyed, valamint Májusi Eszter (24 pont), Virág Krisztina (11/6) és Majoros Dóra (10/6) eredményessége jó alapot adott a Józsefvárosnak egy magabiztos, 64-36-os győzelemhez a Vajdáné Szerencsés Ildikó (10/3), Gaszner Andrea és Gőgös Krisztina (9-9) vezette Viharos Szenyórák ellen.

A teljes dobólista itt elérhető!

Jó iramú, színvonalas mérkőzésen a találkozó során Széky Krisztina (20/12), Sváb Auguszta és Samu Flóra (11-11), valamint Harangi Barbara (10/3) vezérletével szinte végig vezető vendéglátó Törekvés SE ellen a szívósan küzdő, helyenként jól játszó, az Éliásné Iliás Eszter (22), Lőrincz Andrea (12), Fogas Ildikó (11) trió vezette BEAC Senior a 37. percben ledolgozta hátrányát, ám ez a jelek szerint túl sokat kivett a vendégekből, így a hazaiak egy 10-0-s utolsó 3 percet bemutatva végül 69-59-re nyertek.

A 19-9-re megnyert 3. negyednek köszönhetően "gyűrte le" Tuica Zsófia (17) és Opitz Kitti (10) vezérletével a Kiss Lenke KS a Híd Unió csapatát, amelynek legjobbja, Oswald Réka 20/3, első számú "szárnysegédje", Kósa Zsuzsanna pedig 10 ponttal zárta a találkozót.

Erdődi Márta (28) és Cseh Ilona (27) vezetésével nem okozott gondolt a vendéglátó Külker csapatának a Kölcsey Amazonok fölényes, 91-30-as legyőzése. A vendégektől Szöllősi Dóra kiemelkedett, 12 pontig jutott.

Gebri Orsolya (46) vezérletével, Kovács Borbála (20/3) és Bencsó Mária segítségével alaposan "megszórta" a BC Csepel a Megyeri Tigrisek csapatát, amely elsősorban Ungi Boglárka (14), Tóth Vivien (12) és Herjeczki Patrícia (10) révén a második félidőben már időnként felnőtt a feladathoz és kiegyenlítetté tette a játékot, de a nagy különbségű vereséget (103-61)  így sem tudta elkerülni.

Az éllovas BLSE 19-3-as első negyede révén gyorsn eldöntötte a Kárpáti Csilla (13/3) vezette Viharos Szenyórák otthonában lejátszott találkozót, amelyet Zám Eszter (21), Kiss Diána (14) és Szuchy Márta (10) vezérletével végül 72-33-ra nyert meg.

Küzdelmes, fordulatos, ám kosarakban szegény találkozón a BEAC Senior Hidas Andrea és Sebő Júlia (10-10) vezetésével 40-26-ra verte a pontjai felét az első negyedben szerző, Herczeg Mónika (8) vezette Külkert.

Negyedről negyedre lett egyre jobb a mindössze 5 játékossal felálló, Kárpáti Csilla (26), Szilágyi Judit (13) és Vajdáné Szerencsés Ildikó (10) vezette vendéglátó Viharos Szenyórák játéka a Kiss Lenke KS ellen. A félidőben 13 ponttal vezető vendégek ugyan csupán 1 ponttal nyerték a második 20 percet, de Tuica Zsófia (19) és Opitz Kitti (15/3) vezérletével 66-52-re győztek.

Az első és az utolsó negyedben egyértelműen dominálva győzött Széky (16/12) és Kléner Kata (11/3) vezérletével 59-39-re a Törekvés a Brauner Gyöngyi (12) vezette Híd Unió otthonában.

A Józsefváros végig futott az eredmény és a Diósd után, s talán mert csupán Májusi (15) jutott 10 pont fölé - Horváth Rebeka 9/9 ponttal zárt -, 59-41-re kikapott.

Nem tudott túl nagy ellenállást kifejteni a diósdiakkal szemben a Viharos Szenyórák csapata, amely tartalékos felállásban pályára lépve 70-28-ra kapott ki. Játékosai közül egyedül Vajdáné (13) jutott 10 pont fölé.

Bár csupán egyetlen egyedet nyert meg a Hekkel Viktória (16), Bacsa Dorottya (15) és Wirnhardt Júlia (14) vezette Híd Unió, ez elég volt egy végig szoros, kiélezett mérkőzésen a minimális különbségű, 59-58-as győzelemhez az Endrődi Márta (22), Molnár Krisztina (20) duó által "vezérelt" Külker otthonában.

Végig irányítva a játékot, közel 100 pontot szerezve aratott fölényes, 96-37-es győzelmet Zám Eszter (34), Ujváry Judit (17), Kranjecz Zsuzsa (15) és Szuchy Márta (14) vezérletével a listavezető BLSE a Kiss Lenke KS otthonában. Hazai részről  Ozsvárt Kata (16/12) volt a legeredményesebb, Sárpataki Eszter 10/3 pontot dobott.

A 20-11-re megnyert első negyedre, valamint Éliásné (25) eredményességére alapozva a BEAC Senior 58-51-re győzött a Zemlényi Dóra (15/3) vezette Megyeri Tigrisek otthonában.

Három negyedet magabiztosan nyerve, 11 triplát szerezve verte fölényesen, 81-49-re Kovács B. és Rohodi Anna (21/9-21/9), Rajna Zsuzsanna (11/9), Czakó Renáta (11/6) és Gebri (11) vezérletével a BC Csepel a Májusi (14), Majoros (11/9) duó vezette Józsefvárost.