Női B-csoport: A BEAC-BLSE bravúrjával oda a Külker veretlensége

Nincs már veretlen csapat a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában, miután a dobogós helyezésért küzdő BEAC-BLSE együttese egy szoros első félidőt követően végül simán, 22 ponttal legyőzte, és megfosztotta veretlenségétől a ligát a találkozót megelőzően makulátlan mérleggel, veretlenül vezető Külkert.

ELTE-BEAC - BEAC Bics 39-47

A küzdelmes "házi rangadót" a két középső negyedben nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint leginkább Lanczkor Nikolett (10), továbbá Pálmai Nóra és Sziráki Edit (8-8) kosarainak köszönhetően nyerte meg a BEAC-Bics a főként Szabó Petra (9) és Duday Luca (8) kosaraira alapozó ELTE-BEAC otthonában.

A mérkőzés adatai:

Józsefvárosi KC - BEAC Senior 68-48

A 22-6-ra megnyert 2. negyedre, valamint Dávid Dóra (19/3), Májusi Eszter (15/3) és Sipos Boglárka (14) eredményességére építve győzte le biztosan a Józsefváros a nagyrészt Élesné Iliás Eszter (13) és Orbán Ildikó (12/6) találataira támaszkodó BEAC Senior csapatát.

Regi Waldorf U23 - BEAC-BLSE 26-121

Végig nagy fölényben játszva verte Tilkné Zám Eszter (29), Dely Szilvia (29), Kiss Diána (28) és Ujváry Judit (22) ponterős játékával a BLSE a Nándori Hanga (16) vezette Waldorf-fiatalokat.

BEAC-Bics - Külker SC 48-60

Hajdu Dóra (11/9) és Kajtár Bianka (11/3) vezérletével a szünetben még 6, s a 3. negyed után is 1 ponttal a hazai együttes vezetett. A 4. negyedre "felpörgött" a listavezető, amely a Lutche K. (22/6)-Szentkirályi Réka (12/3)-Erdődi Márta (12) trió vezetésével végül ellenfele fölé kerekedett.

Párkány Street - Józsefvárosi KC 36-73

Minden negyedet megnyerve győzte le Török Kata (17/3), Sipos B. (12), Dávid D. és Kőhl Alexandra (11/3-11/3), és Májusi E. (10) eredményességére építve a Józsefváros a Farkas Gabriella (14) és Kállai Éva (12) találataira támaszkodó Párkány Street csapatát.

BEAC Senior - ELTE-BEAC 46-71

Szabó P. (23) és Griffiths Emese (22) ponterős játékával az első 3 negyedben kézben tartva az irányítást győzte le biztosan az ELTE-BEAC a hazai együttest. A BEAC Senior csapatából egyedül Nagyné Fogas Ildikó (18/3) jutott 10 pont fölé, Varga Anna 9/3 ponttal zárta a találkozót.

Treff 07 SE - PSK Csepel 42-68

A páratlan negyedekben nyújtott sokkal jobb, pontosabb játékának, valamint jórészt Rohodi Júlia (24/6), Rohodi Anna (17/9) és Kaltenecker Eszter (10/6) kosarainak köszönhetően győzték le biztosan a csepeli hölgyek a Treff csapatát. Hazai részről egyedül Pásztor Sára (14) jutott 10 pont fölé.

ELTE-BEAC - Párkány Street 65-39

Minden negyedet megnyerve győzte le Budavári Katalin (19/3), Griffiths E. (16/3) és Duday L. (11/3) vezérletével biztosan az ELTE-BEAC a Seres Katalin (18) és Kállai É. (10) találataira támaszkodó Párkány Street csapatát.

PSK Csepel - Józsefvárosi KC 40-91

Végig nagy fölényben játszva aratott győzelmet Dávid D. (25/3), Sipos B. (22/3), Májusi E. (21/6) és Török K. (19/3) ponterős játéka révén a Józsefváros, hazai részről egyedül Rohodi A. (12/3) jutott 10 pont fölé.

Parthus SE - Treff 07 SE 78-67

Szünetben 6 ponttal még a Hegyi Tekla (19/9)-Pásztor S. (18)-Gajda-Gaál Zsófia (12/6) trió vezette vendég Treff állt jobban, sőt még a 4. negyedet is 1 pont előnnyel várhatta. A záró etapban azonban Papp Ízisz (26/9), Kalmár Eszter (19/9) és Hajna Sarolta (14) vezérletével a hazai csapat remek játékkal, a szakaszt 26-14-re nyerve a maga javára fordította a színvonalas találkozót.

Törekvés SE - Ferencvárosi KE 81-24

Redling Blanka (27/12), Strausz Lili és Strbik Zsófia (18-18), valamint Baloghné Széplaki Rózsa (12) eredményességére építve a Törekvés végig nagy fölényben játszva győzte le a Ferencvárost. A vendégektől Kovács Laura bizonyult a legeredményesebb játékosnak 8 ponttal.

BEAC BLSE - Külker SC 62-40

A rangadón Lutche K. (20/9) és Erdődi M. (11) vezérletével a tartalékos Külker szünetig még tartotta a lépést a hazaiakkal, de a második félidőben Kranjecz Zsuzsanna (15/3), Kiss Diána (14) és Nagy Viktória (10) vezérletével nagy fölénybe került és végül simán nyert a BLSE.

ELTE-BEAC - PSK Csepel 52-63

A 21-7-re megnyert 2. negyedre, valamint nagyrészt Rohodi A. (19/6), Rohodi J. (18/9) és Makovei-Rajna Alexandra (14/6) kosaraira alapozva tudtak nyerni a csepeli hölgyek az igazán jól csak a 3. negyedben játszó, Budavári K. (14/6) és Griffiths E. (13) pontjaiban bízó ELTE-BEAC otthonában.

BEAC Senior - BEAC-BLSE 27-66

A 10 pontot egyedüliként elérő Élesné Iliás E. (10) vezette hazai csapat az első negyedben még tartotta a lépést a BLSE csapatával, ám a 2. szakasztól a vendégek Nagy V. (22) és Ujváry J. (15) ponterős játékával nagy fölénybe kerültek és simán győztek.

Regi Waldorf U23 - Törekvés SE 16-88

A Redling B. (34/12)-Strausz L. (27/3)-Strbik Zs. (16/3) trió vezette vendégek végig nagy fölényben játszva biztosan győztek, a hazai csapat legeredményesebb játékosa Fetzer Emma volt 6 ponttal.

Párkány Street - Külker SC 42-64

A szünetig szerzett 15 pontos előnyére, valamint Bércziné Mihalik Katalin (14), Kárpáti Csilla (13/3), Lutche K. (12/6) és Ránky Réka (11) eredményes játékára építve győzött a Külker a Brixel Mónika (13/12), dr. Sipos-Onyestyák Nikoletta (11/3) és Kállai É. (10) kosaraira alapozó Párkány Street otthonában.

Józsefvárosi KC - Parthus SE 73-33

Az első 3 negyedben nagy fölényben játszva aratott Sipos B. (19/3), valamint Májusi E. és Török K. (17-17) ponterős játékával kerek 40 pontos győzelmet a Józsefváros, a vendégektől egyedül Papp Í. (10/3) érte el a 10 pontot.

Treff 07 SE - Ferencvárosi KE 66-36

Hegyi T. (30/9) és Pásztor S. (20) eredményességére építve minden negyedet megnyerve, a páratlan szakaszokban nagy fölényben játszva győzte le kerek 30 ponttal a Treff a ferencvárosiakat. A vendégektől egyedül Tüske Annamária (10/6) érte el a 10 pontot.

Regi Waldorf U23 . BEAC-Bics 24-122

Veres Orsolya (26), Lanczkor N. (25), Váits Petra (18/6), Hajdu D. (18), Balogh Dalma (15) és Sziráki E. (10) révén végig nagy fölényben játszva győzött a BEAC-Bics az újfent Nándori N. (16/3) vezette Waldorf fiatalok otthonában.

Külker SC - PSK Csepel 81-40

Minden negyedet megnyerve győzte le Lutche K. (25/3), Erdődi M. (18) és Tóth Kitti (10) vezérletével magabiztosan a Külker a Rohodi A. (15/9)-Kaltenecjer E. (14/6) kettős vezette csepeli együttest.

Ferencvárosi KE - Józsefvárosi KC 45-83

A páros negyedekben nagy fölényben játszva diadalmaskodott minden szakaszt megnyerve Török K. (25), Sipos B. (20/6), Májusi E. (17) és Dávid D. (12/3) kosaraira alapozva a Józsefváros a Rojas-Azary Manuela (11/9) vezette Ferencváros ellen.

Parthus SE - ELTE-BEAC 61-65

Ellentétes félidők mérkőzésén a vendégek a szünetig Budavári K. (17) és Griffiths E. (11/3) vezérletével megszerzett 16 pontos előnyéből négyet megtartva győzték le a Papp Í. (26/3)-Kalmár E. (12/6)-Papp Lilla (11) trió vezette, szünet után alaposan feljavuló Parthus csapatát.

Törekvés SE - Treff 07 SE 81-39

A vendégek - akiknél az egyedüliként 10 pont fölé jutó Pásztor S. időnként eléggé magára maradt a kosárszerzésben - az első negyedben még tartották a lépést a Törekvés csapatával, de Redling B. (21/3), Szabó Alexandra (20/6), Strbik Zs. (11) és Széplaki Márta (10) jóvoltából a 2. etaptól fokozatosan kerültek egyre nagyobb fölénybe, és nyertek simán a hazaiak.