Női B-csoport: hármas befutó

Három együttes, a BEAC-BLSE, a Józsefváros és a Csepel nagyon ellépett a mezőnytől a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában. Az szinte biztosra vehető, hogy ez a három hölgykoszorú végez majd a dobogós helyeken - csak a sorrend kérdéses.

BEAC-Dzsoni Angyalai - Józsefvárosi KC 60-84

Szünetben 6 ponttal még a remek dobóformát kifogó Köves Adél (24/21), valamint Gruber Nikolett (10/3) és Miski Vanessza (9/3) eredményességére építő "angyali alakulat" állt jobban, de a vendégek a 24-4-re megnyert 3. negyednek, valamint Májusi Eszter (30), Sipos Boglárka (18), Dávid Dóra (17/3) és Török Kata (11) ponterős játékának köszönhetően fordítottak, s végül biztosan nyertek.

Kinizsi NKK - PSK Csepel 36-65

A szünetig megszerzett közel 20 pontos vezetésre, valamint nagyrészt Rohodi Anna (18/3), Vörös Zoé (14/6) és Bencsó Mária (12) kosaraira alapozva aratott magabiztos győzelmet a Kinizsi otthonában. Hazai oldalon Hárosi Nikoletta (9/3) és Perei Vivien (8) voltak a legeredményesebbek.

BEAC-BLSE - Ferencvárosi KE 86-56

Az első negyedet meglepetésre "elvitték" a Tóth Tímea (13/6), valamint Hamzi Anna és Kertész Luca (9/3-9/3) találataira támaszkodó vendég ferencvárosiak, ám a folytatásban átvette az irányítást a veretlen listavezető, amely Kranjecz Zsuzsanna (25),  Budánovics Noémi (20), Brauner Gyöngyi (18) és Kiss Diána (13) vezérletével végül magabiztos, 30 pontos győzelmet aratott.

Kinizsi NKK - Regi Waldorf U23 82-18

Minden negyedet megnyerve, végig nagy fölényben játszva győzte le Farkas Gabriella és Perei V. (23-23), valamint Seres Katalin és Hidas Andrea (12-12) ponterős játéka révén a Kinizsi a Waldorf-fiatalokat. A vendégek legjobb dobója Nándori Hanga (10) volt.

Ferencvárosi KE - BEAC Dzsoni Angyalai 45-72

Kertész L. (16) és Kovács Szilvia (11/3) jóvoltából az első félidőben a hazaiak még tudták tartani a lépést ellenfelükkel, ám a vendégek szünet után "angyali" játékkal Lutche Klaudia (22/9), Köves A. (13/9), Németh Fanni (13/3) és Rózsavölgyi Szabina (10) eredményességére építve biztosan nyertek.

Ferencvárosi KE - PSK Csepel 42-48

Egy nappal az "angyalok" elleni vereség után még erősen egyemberes csapat benyomását keltve is alaposan megnehezítette a Ferencváros csoport egyik élcsapatának, a csepeli együttesnek a dolgát. A hazaiak a csapat pontjainak csaknem a felét szerző Kovács Sz. (20/9) vezetésével végig "tapadtak" ellenfelükre. A vendégek a páratlan negyedekben nyújtott valamivel jobb, pontosabb játékuk, valamint leginkább Rohodi A. (15/12) és Bencsó M. (12) kosarainak köszönhetően végül, ha a vártnál jóval nehezebben is, de nyertek.