Női Budapest-bajnokság: A BEAC Budafok és a Külker vezet év végén

A két csoportban egy-egy csapat maradt veretlen év végére a Cziffra Mihály női Budapest-bajnokságban. Az A-csoportban a BEAC Budafok, a B-ben pedig a Külker áll az élen hibátlan mérleggel.

A-csoport:

Párkány Street - Ezüst Rókák 26-34

Az ellentétes félidőket hozó küzdelmes összecsapás szünetében 7 ponttal még az elsősorban dr. Sipos-Onyestyák N. és Seres K. (8-8) pontjaiban bízó haza együttes vezetett, de térfélcsere után az egész mezőnyből egyedüliként 10 pont fölé jutó Turnár I. (16) vezérletével fordítani tudtak a hibátlanul (5/5) büntetőző vendégek.

A mérkőzés adatai:

BEAC Bics - Monor SE 45-39

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását diadalmaskodott Rátkai Zs. (10) és Majsai V. (9) vezérletével egy küzdelmes összecsapáson a BEAC Bics a Máriás F. (12/6)-Regedánszki T. (11) kettős vezette monoriak ellen. A vendégek vereségében közrejátszott az igen gyenge (2/15, 13,33%) büntetőzésük.

Józsefvárosi KC - Törekvés SE 63-36

Minden negyedet megnyerve aratott a Perei V. (21/3)-Kara H. (14/3)-Májusi E. (11) trió vezetésével magabiztos győzelmet a JKC, a vendégektől egyedül Magyari B. (11/6) jutott 10 pont fölé.

BEAC Budafok - Parthus SE 75-72

Színvonalas, izgalmas, fordulatokban gazdag összecsapáson őrizte meg Dőry V. (23/18), Ozsváth-Hegedűs M. (19) és Weisz-Tiba K. (18/3) ponterős játéka és valamivel jobb (11/18, 61,1% ill. 13/26, 50%5) büntetőzése révén veretlenségét a BEAC Budafok a nagyrészt Benyovszki P. (27), Papp Í. (16/6) és Papp L. (13/6) pontjaiban bízó Parthus ellen egy összesen 17 hárompontos kosarat hozó találkozón.

Törekvés SE - Monor SE 61-41

Az első 3 negyedet megnyerve, a záró etapot pedig döntetlenre "adva" győzte le Késői-Szabó E. (21/6) és Magyari B. (20/6) ponterős játékával 20 ponttal a Törekvés a monoriakat, akiktől egyedül Trikkal A. (15/9) jutott 10 pont fölé.

Józsefvárosi KC - BEAC Bics 74-44

A vendégek Hajdu D. (13/6) és Kajtár B. (10/6) vezérletével szünetig egyenrangú ellenfelei voltak a Józsefvárosnak, ám térfélcsere után Májusi E. (23), Kara H. (18/6),  Sagát D. (17/3) és Brixel M. (10) jóvoltából már egyértelműen a hazai együttes akarata érvényesült, amely végül fölényes, 30 pontos győzelmet aratott.

BEAC Budafok - Párkány Street 84-32

Végig nagy fölényben játszva győzte le főként Dőry V. (25/15)., Ozsváth-Hegedűs M. (18), továbbá Hetényi R. és Gulyás A. (10-10) kosaraira alapozva simán a BEAC Budafok a Hárosi N. (12/3)-Farkas G. (12) kettős vezette Párkány Street együttesét.

Parthus SE - Ezüst Rókák 60-65

Csapatként "több lábon állva"  nyerte meg elsősorban Tóth-Várnai K. (20), Turnár I. (15), Ujváry J. (12) és Partiné Szilágyi G. (10) eredményességére építő Ezüst Rókák együttese a végig kiélezett, szoros találkozót a nagyrészt Benyovszki P. (25) és Papp Í. (12) találataira támaszkodó Parthus otthonában.

Ezüst Rókák - BEAC Budafok 45-64

Hiába került ki a mezőny legeredményesebb játékosa Partiné Szilágyi G. (18) személyében a hazai csapatból, a vendég BEAC Budafok Hetényi R. (14) és Ozsváth-Hegedűs M. (13) vezérletével minden negyedet megnyerve diadalmaskodott

Párkány Street - Törekvés SE 37-76

A második negyedet leszámítva nagy fölényben játszva győzött Szalai L. (23/3), Késői-Szabó E. (19) és Szűcs B. (17/3) ponterős játékával biztosan a Törekvés az elsősorban Takács E. (12) és Farkas G. (11) találataira támaszkodó Párkány Street otthonában.

Monor SE - Józsefvárosi KC 34-79

Az első 3 negyedben nagy fölényben játszó JKC Mahmoud S. (28). Gangl K. (23) és Kara H. (15) eredményességér építve simán verte a monoriakat. A hazai csapat legeredményesebb játékosának Trikkal A. bizonyult 7/3 ponttal.

B-csoport:
Regi Waldorf U23 - Kék Rókák 24-126

Végig nagy fölényben játszva aratott Glavinics A. (25/9), Pfandler Cs. (24), Darnót A. (21/3), Herendi Zs. (20) és Horváth Zs. (18) ponterős játékával 102 pontos győzelmet a Kék Rókák együttese a Waldorf otthonában. A hazai együttes pontjainak a kétharmadát Farkas B. (16) szerezte.

BEAC BLSE - Regi Waldorf U23 110-9

Vitéz L. (40), Tilkné Zám E. és Papp B. (24-24), valamint Dely Sz. (14) kosaraira alapozva verte simán a BLSE a Waldorf csapatát. A vendégek legeredményesebb játékosa Kunert B. volt 4 ponttal.

BEAC Senior - Külker SC 49-86

Az első 3 negyedet megnyerve, a záró szakaszt pedig döntetlenre adva verte Kutrik D. (25/9), Jánosi-Aradi Z. (15). Szabó B. (11/3) és Bércziné Mihalik K. (10) vezérletével biztosan a Külker a BEAC Senior csapatát. Hazai részről egyedül Éiásné Iliás E. (16) jutott 10 pont fölé.

Regi Waldorf U23  - BEAC Muff 32-114

Végig kézben tartva az irányítást győzte le Szabariné Foyta D. (36/12), Raus V. (24/6),  Nyitrai K. (16), továbbá Sándorfi R. és Soós E. (10-10) ponterős játékával fölényesen a BEAC Muff a helyenként egyemberesnek tűnő, a pontok több mint kétharmadát szerző Fricska L. (22) vezette Waldorf  együttesét.

Csepel-Bontó - BEAC Senior 55-52

A 24-14-re megnyert első negyednek, továbbá nagyrészt Szabóné Rohodi A. (20/6), Szabó A. (15/9) és Kaltenecker E, (15/3) kosarainak köszönhetően győzte le a csepeli csapat a BEAC Senior együttesét. A vendégektől egyedül Élesné Iliás E. (19) ért el kétszámjegyű pontot.

ttps://megye.hunbasket.hu/budapest/merkozes/x2324/whun_bud_na/1849811

BEAC Muff - BEAC-BLSE 87-47

Minden negyedet megnyerve győzte le Raus V. (24/12), Sipos Mirjam (17/9), Szabariné Foyta D. (15/12), Soós Edit (11/9) és Sipos-Nagy Boglárka (10) vezérletével a házi rangadón biztosan a BEAC Muff az elsősorban Kranjecz Zs. (12) és Brauner Gy. (10) találataira támaszkodó BLSE csapatát.

Regi Waldorf U23 - Százhalombattai KSE 10-111

Végig nagy fölényben játszva győzött Soltész A. (42) és Sári K. (34) ponterős játékával a Százhalombatta, hazai részről az összes pontot Kubert B. (10) szerezte.

Kék Rókák - Külker SC 46-66

A hazaiak Pfandler Cs. (14) és Darnót A. (11/3) vezérletével a döntetlennel végződő első félidőben még tartották a lépést ellenfelükkel, de térfélcsere után már egyértelműen a Kutrik D. (16/6)-Szabó B. (15/6)-Erdődi M. (13)-Székely-Horváth Zs. (11/3) kvartett vezette Külker akarata érvényesült.

Külker SC - BEAC Senior 84-43

Két nappal a Kék Rókák legyőzése után a Külker Kutrik D. (18), Székely-Horváth Zs. (15/9). Erdődi M. (14) és Szabó B. (126/) vezérletével minden negyedet megnyerve az elsősorban Orbán I. (9/3) és Hidas A. (9) találataira támaszkodó BEAC Senior ellen is magabiztos győzelmet aratott.

BEAC Muff - Regi Waldorf U23 177-5

Sipos M. (56/15), Soós E. (44/6), Szabariné Foyta D. (35/15) és Sipos-Nagy B. (32) ponterős játékával aratott jelentős "gólarány javító" győzelmet a szünetig pontos sem kapó BEAC Muff, a vendégek összes pontját Zágoni K. (5/3) szerezte.

BLSE - Százhalombattai KSE 44-77

A szünetig szerzett közel 30 pontos előnyére, továbbá elsősorban Katona B. (24/6), Tarnai K. (21/6) és Strupka R. (16/6) kosaraira alapozva győzött biztosan a Százhalombatta a Budánovivcs N. (15)-Kranjecz Zs. (10) kettős vezette BLSE otthonában.

BEAC Senior - Kék Rókák 33-48

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását győzte le Darnót A. (11/3) és Pfandler Cs. (11) vezérletével a Kék Rókák csapata a BEAC Senior együttesét. Hazai részről egyedül Élesné Iliás E. (11) jutott 10 pont fölé.

BEAC Muff - Százhalombattai KSE 60-52

Végig kiélezett, szoros mérkőzést nyert meg elsősorban Sipos M. (18/6) és Sándorfi R. (10/6), továbbá Sipos-Nagy B. és Szabariné Foyta D. (8/3-8/3) eredményességére építve a BEAC Muff a Katona B. (23/12)-Tatnasi K. (15/9) duó ponterősségében bízó Százhalombatta ellen.

Regi Waldorf U23 - Külker SC 31-110

Minden negyedet megnyerve győzte le Kurtik D. (36/6). Bárcziné Mihalik K. (18) és Erdődi M. (16) vezérletével fölényesen a Külker a szinte kizárólag Farkas B. (14/6) és Kunert B. (13) találataira támaszkodó Waldorf-fiatalokat.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!