Női Budapest-bajnokság: a csoportkör végére csak a Külker maradt veretlen

Befejeződtek a csoportmérkőzések a Cziffra Mihály női Budapest-bajnokságban. A két nyolcas csoportra osztott mezőny ezután  a felső és az alsóházban folytatja, előbbiben a csoportok 1-4, utóbbiban pedig az 5-8. helyezettjei szerepelnek majd. A Külker veretlenül nyerte a B-csoportot, az A-ban A BEAC Budafok az utolsó mérkőzésén elvesztette veretlenségét.

A-csoport:
Ezüst Rókák - BEAC-Bics 72-51

A szünetig szerzett közel 20 pontos vezetésére, továbbá Turnár I. (22), Ujváry J. (16) és Partiné Szilágyi G. (13) eredményességére építve győzte le az Ezüst Rókák együttese a szinte kizárólag Majsai V. (20), Lanczkor N. (14) és Rátkai Zs. (10) pontjaiban bízó BEAC Bics csapatát.

A mérkőzés adatai:

BEAC Bics - Párkány Street 55-39

Elsősorban a mezőny legeredményesebb játékosa, Seres K. (16/6) jóvoltából három negyeden át tartotta a lépést a Párkány Street az előző napon is mérkőzést játszó BEAC Bics csapatával, de a záró etapban már fölénybe került és végül 16 ponttal nyert a Majsai V. (14/6)-Hajdu D. (13/9)-Váits P. (10) trió vezette vendég együttes.

Törekvés SE - Parthus SE 48-53

A 16-9-re megnyert 3. negyedre, továbbá Benyovszki P. (20/3) és Papp Í. (15/6) eredményességére építve győzte le Parthus az elsősorban Széplaki M. (17/3) és Szűcs B. (10/3) pontjaiban bízó Törekvést.

Józsefvárosi KC - BEAC Budafok 49-81

A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva győzte le a remek dobóformát kifogó Hujberné Mile V. (25/24), továbbá Dőry V. (18/9), Fodor K. (13) és Hetényi R. (11/3) vezérletével biztosan a BEAC Budafok a mindössze 5 játékossal felállva Perei V. (15/3), Brixel M. (12), továbbá Sajgát D. és Májusi E. (11/3-11/3)  találataira támaszkodó JKC együttesét.

Monor SE - Ezüst Rókák 35-51

A nyitó negyedet 5 ponttal még az a Monor nyerte, amelyből végül egyedül Máriás F. (13/9) ért el kétszámjegyű pontot, ám a vendégek a 20-7-re megnyert 2. negyednek, továbbá elsősorban Turnár I. (14) és Viszota K. (10) kosarainak köszönhetően végül biztosan győztek.

Törekvés SE - Józsefvárosi KC 78-67

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékára, továbbá Késői-Szabó E. (29/9), Magyari B. (13/9), Szűcs B. (11/3), Vajai V. (10/6) és Széplaki M. (10/3) eredményességére építve győzte le színvonalas mérkőzésen a Törekvés a Sajgát D. (21)-Kara H.-Perei V. (15/3-15/3)-Májusi E. (10/6) kvartett vezette JKC-t.

Monor SE - BEAC Bics 45-55

A két középső szakaszban valamivel jobban, pontosabban játszva győzte le Sziráki E. (11) és Lanczkor N. (10) vezérletével a BEAC Bics az elsősorban Regedánszki T. (12) és  Novotarski Cs. (10) pontjaiban bízó monoriakat.

Parthus SE - BEAC Budafok 66-64

Végig szoros, kiélezett rangadót nyert meg Papp Í. (25/12) és Benyovszki P. (14) eredményességére építve a Parthus a nagyrészt Weisz-Tiba K. (16/3), Mile V. (16/12) és Dőry V. (11/9) kosaraira alapozó BEAC Budafok csapatát, megfosztva azt veretlenségétől.

Ezüst Rókák - Párkány Street 72-50

Minden negyedet megnyerve győzte le Partiné Szilágyi G. (23), Turnár I. (16), Adamik R. (11) és Ujváry J. (10) eredményességére építve biztosan az Ezüst Rókák csapata az elsősorban Hárosi N. (20) és Takács E. (10) találataira támaszkodó Párkány Street csapatát.

Párkány Street - Józsefvárosi KC 28-76

A hazaiak - akiktől végül Hárosi N. (7/3) bizonyult a legeredményesebb játékosnak - az első negyedben még tartották a lépést a JKC csapatával, de a folytatásban Sajgát D. (19/3), Brixel M. (18/12), Gangl K. (16/6) és Kara H. (16/3) révén nagy fölénybe került és végül simán győzött a JKC.

B-csoport:
Csepel-Bontó - Regi Waldorf 142-2

Több mint 3 negyeden át 0 ponton tartva az egyetlen kosarát Zágoni K. (2) révén szerző Waldorfot verte Kaltenecker A. (34), Szabó Anna (30) és Szabó Andrea (27/6) vezérletével a Csepel-Bontó.

BEAC Senior - Százhalombattai KSE 27-54

Minden negyedet megnyerve győzte le elsősorban Tarnai K. (22/3), Novák A. (11/3) és Katona B. (10/6) kosaraira alapozva a Százhalombatta a BEAC Senior csapatát. A hazai együttes legeredményesebb játékosa Szigetiné Egyedi B. (8) volt.

Külker SC - BEAC-BLSE 76-53

A 25-5-re megnyert 3. negyednek, továbbá elsősorban Szabó B. (15/3). Székely-Horváth Zs. (13/9) és Kutrik D. (11) eredményes játékának köszönhetően győzte le biztosan a Külker a nagyrészt Kranjecz Zs. (20/3) és Kiss D. (19) ponterősségében bízó BLSE csapatát.

Kék Rókák - BEAC Muff 37-43

Félidőben 5 ponttal még az a hazai csapat vezetett, amelyből a mezőny legeredményesebb játékosa, a pontok csaknem felét szerző Pfandler Cs. (18) jutott egyedül 5 pont fölé. Szünet után elsősorban Sipos M. (12/6) és Sándorfi R. (10) révén átvette az irányítást és fordított a vendégcsapat, amely végül 6 ponttal nyerte a küzdelmes találkozót.

Csepel-Bontó - BEAC-BLSE 40-67

Három negyedet megnyerte, a 3. etapot pedig x-re játszva győzte le Kiss D. (14), Tilkné Zám E. (13/3) és Karlócai D. (12) vezérletével biztosan a BLSE a nagyrészt Szabó A. (15/3) és Kaltenecker E. (11/3) találataira támaszkodó csepelieket.

BEAC Senior - Csepel-Bontó 34-39

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékának, továbbá a pontok csaknem felét szerző, s egyedüliként 10 pont fölé jutó Kaltenecker E. kosarainak köszönhetően győzte le küzdelmes találkozón a Csepel Bontó a BEAC Senior együttesét. Hazai részről egyedül Fogas I. (10) ért el kétszámjegyű pontot.

BEAC-BLSE - BEAC Muff 62-70

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig szerzett közel 20 pontos előnyére, továbbá Sipos-Nagy B. (29/15), Sipos M. (11/9) és Fekete K. (10) kosaraira alapozva nyerte meg a BEAC Muff a "házi rangadót' a Kiss D. (20)-Papp B. (12)-Morcz V. (10/3)-Kranjecz Zs. (10) lvartett vezette BLSE otthonában.

Százhalombattai KSE - Regi Waldorf U23 147-11

Végig nagy fölényben játszva győzte le Tarnai K. (41/3), Sári K. (38) és Wejmola A. (26) ponterős játékával a Százhalombatta a Waldorf csapatát. A vendégek legeredményesebb játékosa Fricska L. volt 5 ponttal.

Külker SC - Kék Rókák 68-50

Félidőben 1 ponttal még azok a hazaiak vezettek, akik közül végül egyedül Darnót A. (24/6) jutott 10 pont fölé. A hazaiak a 28-12-re megnyert 3. negyedre, továbbá Székely-Horváth Zs. (26/6), Czina-Ódry A. (16) és Erdődi M. (10) kosaraira alapozva végül biztos, közel 20 pontos győzelmet arattak.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!