Női Budapest-bajnokság: kirajzolódó erőviszonyok

Néhány forduló elteltével kezdenek kirajzolódni az erőviszonyok a Cziffra Mihály női Budapest bajnokság csoportjaiban. Az A-jelűben eddig a Kék Rókák, a Külker és a TFSE., a B-ben pedig a BEAC-Budafok, a BEAC-Muff és a Józsefváros veretlen. A makulátlan mérleggel rendelkező együttesek eddig értelemszerűen nem játszottak egymás ellen, hamarosan nagy rangadók következnek mindkét csoportba.

A csoport:

BEAC Senior - Treff 07 SE 54-29

Három negyedet megnyerve, egyet - a másodikat - pedig döntetlenre "adva" győzte le Éliásné Iliás E. (15) vezetésével a BEAC Senior a Treff együttesét. A vendégek legeredményesebb játékosa Galambos  8 pontot dobott.

A mérkőzés adatai:

BKG Príma Szigetszentmiklós - Külker SC 31-93

Végig nagy fölényben játszva ért el nagyrészt Erdődi M. (25), Monoki-Bandi B. (21/12), Kárpáti Cs. (19/6) és Czina-Ódry A. 10) eredményességére építve éppen háromszor annyi pontot, mit a hazaiak, akiktől Gyurász A. és Al-Ariki M. volt a legeredményesebb 6-6 ponttal.

TFSE - Treff 07 SE 79-32

Végig nagy fölényben játszva győzte le Németh K. (14/6), Gundel-Takács A. (13) és Sipos M. (10/3) vezérletével a TF a helyenként eléggé egyszemélyes csapat benyomását keltő Treff együttesét, amelyből egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, a csapata pontjainak több mint a felét szerző Pásztor S. (18) jutott 10 pont fölé.

Parthus SE - Törekvés SE 65-64

Ellentétes félidők mérkőzését nyerte meg úgy a szünetben 7 ponttal vezető Parthus, hogy játékosai közül ugyan egyedül Papp Í. (10/6) érte el egyedül a 10 pontot, atonban a pályára lépő 9 játékosa közül 8 eredményes volt, így hiába adta a mezőny 2 legeredményesebb játékosát Széplaki M. (20/9) és Gulyás F. (12) személyében vendég Törekvés, végül a hazaiak örülhettek.

TFSE - Regi Waldorf U23 146-15

Végig nagyon egyoldalú találkozón, a nyitó és a záró szakaszban pontot sem kapva győzte le nagyrészt Sándorfi R. (32/3), Hegedűs-Őri Gy. (24/01), Gundel-Takács A. (22/3) és Sipos M. (21/9) ponterőssége révén a TF a Waldorf fiatalokat. A vendégek két legeredményesebb játékosa, Farkas B. és Szőke B. egyaránt 4-4 pontot dobott.

Csepel-Bontó - Kék Rókák 58-61

Hosszabbítás után dőlt ez az amúgy ellentétes félidőket hozó találkozó, amelynek szünetében 6 ponttal a Bencsó M. (24) és Rohodi A. (21/12) ponterős játékára alapozó hazaiak vezettek. A 3. negyedben a Herendi Zs. (17/3)-Tóth Várnai K. (15)-Szammer A. (14)-Glavinics A. (13/6) kvartett kosaraira alapozó vendégek fordítottak, s 1 pontos előnyről várhatták a 4. negyedet, amelynek elején 6 ponttal elléptek, de a hazaiak a hajrában hosszabbításra mentették a találkozót. A ráadást 4-0-lal indították a vendégek, 1 pontra még feljött a hazai együttes, de fordítani nem tudott.

A mérkőzés adataI:

BKG Príma Szigetszentmiklós - TFSE 24-86

Az első 3 negyedben Kaluha Guti A. (19/3), továbbá Németh K. és Ruttner Zs. (18/6-18/6) és Molnárné Ruttner R. (10) révén nyomasztó fölényben játszva verte a TF a szigetszentmiklósiakat. A BKG legeredményesebb játékosa Kiss L. volt 8 ponttal.

Törekvés SE - Treff 07 SE 65-35

A 22-2-re megnyert 3. negyednek, valamint nagyrészt Széplaki M. (15/3), Gulyás F. és Szabó O. (11-11), valamint Strbik Zs. (10) eredményességének köszönhetően győzte le biztosan a Törekvés a Treff csapatát. A vendégek két legeredményesebb játékosa Balogné Tolnai K. (9/3) és Losonczy O. (9) volt.

Kék Rókák - BKG Príma Szigetszentmiklós 69-40

A szünetig szerzett közel 30 pontos vezetésére, valamint elsősorban Herendi Zs. (20/12) és Szammer A. (12) kosaraira alapozva aratott magabiztos győzelmet a Kék Rókák együttese, a BKG legeredményesebb játékosa Kiss L. volt 8 ponttal

Parthus SE - Külker SC 46-62

A nyitó és a záró szakaszban jobban, pontosabban játszva győzte le Kárpáti Cs. (14), Erdődi M. és Szentkirályi R. (12-12), valamint Bércziné Mihalik K. (10) vezérletével a Külker a feladathoz és ellenfeléhez leginkább Csutak E. (13/9), Papp Í. (11/3) és Hajna S. (10) jóvoltából felnövő Parthus csapatát. A hazaiak igen gyengén büntetőztek, a 3/18-as, 16,66%-os találati aránynál jobban célozva a vonalról szorosabbá tehették volna a találkozót.

B-csoport:

TFSE U23 - SzKHSE Párkány Street 62-27

A vendégek - akiktől egyedül Seres K. (12) jutott 10 pont fölé csak a 3. negyedben voltak egyenrangú ellenfelei a főleg Czivinger L. (18/6) és Varga A. (12/3) kosaraira alapozó TF-fiataloknak.

BEAC Muff - Monori SE 46-34

A nyitó és a záró etapot Szabariné Foyta D. (19/3) és Balogh R. (11) vezérletével megnyerve, a két középső szakaszt pedig döntetlenre játszva győzte le BEAC Muff a monoriakat. A vendégek két legeredményesebb játékosa Feil. N. (7/3) és Regedánszki T. (7) volt.

BEAC-Bics - BEAC BLSE 49-64

A 19-5-re megnyert 3. negyedre, valamint elsősorban Tilkné Zám E. (22), Kranjecz Zs. (11) és Budánovics N. (10) kosaraira alapozva nyerte a BEAC-os "házi rangadót" a BLSE, a Bics csapatából egyedül Hajdu D. (20) jutott 10 pont fölé.

Józsefvárosi KC - Kiss Lenke KA 62-59

Végig szoros, kiélezett összecsapást nyert meg Mahmoud S. (18/3), Molnár Zs. (14/3) és Sipos B. (14) eredményes játékával  a Józsefváros a Lajkó D. (12)-Konda B (11/3)-Szarvas P. (10) trió vezette KLKA ellen.

TFSE U23 - BEAC Muff 56-57

Igaz csupán egyetlen negyedet nyert meg a Balogh R. (21/12) és Soós E. (16/3) ponterős játékára építő vendég együttes, de a 19-10-zel "behúzott" 4. negyed éppen elég volt a minimális különbségű sikerhez még elsősorban Földesi Zs. (18/3), Czivinger L. (12/6) és Sváb A. (11/3) jóvoltából a három negyed után még 8 pontos előnyben lévő TF-fiatalok otthonában.

Kiss Lenke KA - BEAC Budafok 64-67

Végig szoros, kiélezett találkozót nyert meg talán játékosai nagyobb tapasztalatának, no meg leginkább Weisz-Tiba K. (21/3) és Turnár I. (12) kosarainak köszönhetően a BEAC-Budafok a Nagy A.(14/3)-Kovács V. (11/3)-Szarvas P. (11)-Herjeczki P. (10/3) kvartett vezette KLKA otthonában.

BEAC-BLSE - SzKHSE Párkány Street 76-27

Minden negyedet megnyerve aratott Dely Sz. (18), Tilkné Zám E. (16), Kranjecz Zs. (14), Brauner Gy- (12/6) és Szuchy M. (10) vezérletével fölényes győzelmet a hazai csapat, a vendégektől csak Farkas G. (10) érte el a 10 pontot.

BEAC-Bics - Józsefvárosi KC 46-68

Szünetig még tartotta a lépést a Mangliár V. (17/12) és Sziráki E. (12) eredményességére építő hazai csapat a józsefvárosiakkal, ám a második félidőben Májusi E. (21), Sipos B. (18/9) és Mahmoud S. (16) ponterős játéka révén a vendégek rákényszerítve akaratukat a hazai csapatra magabiztos győzelmet arattak.

Regi Waldorf U23 - BEAC Senior 36-79

Minden negyedet megnyerve győzte le Hidas A. (18), Élesné Iliás E. (16) és Gáspár Z. (12) vezérletével a BEAC Senior a Fricska Zs. - Lelkes J. (12-12) kettős vezette Regi Waldorf U23-as együttesét.

Monor SE - TFSE U23 46-58

Az első negyedet 21-5-re a Lovas R. (15/6),Máriás F. (13/6) és Feil N. (10/3) találatra támaszkodó hazaiak, a másodikat viszont 23-4-re a nagyrészt Czivinger L. (15/3) és Varga A. (14/3) kosaraira alapozó vendégek nyerték. A záró etap közepéig szoros volt a találkozó, ekkor azonban egy 11-1-es rohammal a vendégek eldöntötték a találkozót.