"Piruló" pirosak, diadalmas zöldek

Három vereség a piros, két győzelem a zöld csoportban - ez a fővárosi csapatok mérlege a hétközi fordulóban.

A MAFC fiataljainak soproni fellépéseit elhalasztották.

Piros csoport

Nagykőrös - Vasas 81-70

Ahogy az előző fordulóban, a negyedik negyedig most is partiban volt aktuális ellenfelével a Vasas. Katona Róbert ismét kiemelkedett a piros-kék gárdából (24/15 pont, 4/4 dupla, 5/10 tripla, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda), Boros Márk (13/3 pont, 9 lepattanó) kezdi stabilan hozni a 10 pont fölötti meccseket, igaz ezúttal nem volt túl hatékony (16 mezőnykísérlet) - Kiss Barnabás (11/3 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda) jó játékkal jutott még 10 pont fölé. Völgyi Marcell sérülése, hiánya a lepattanózásnál éreztette hatását, e tekintetben 46-28-ra nyert a Nagykőrös. A meccs a záró etap közepén dőlt el, a 34. és a 36. perc között, 65-65 után egy 9-0-lal "rázta le" magáról a vendéglátó a Vasast.

Győr - Honvéd 86-79

Az elég egyoldalú második negyedre építve a harmadik játékrész végére közel húsz pont volt a győri gárda előnye. A befejező etapban hatalmasat hajrázott a Honvéd, amely a két Dávid, Pintér (21/15 pont, 5/9 tripla, 8 lepattanó) és Stefán (18 pont 8 lepattanó), valamint Máté Márk (11/9 pont, 3/4 tripla) vezérletével három pontra felzárkózott, de a végjátékban a hazaiak biztos kézzel értékesítve a büntetőket, nyertek.

MTK-Törökbálint - Tehetséges Fiatalok BP. 72-54

Két eddig kiemelkedően teljesítő kulcsjátékos, Beák Gábor és Kerkai Ákos gyenge napot fogott ki, ketten együtt 3/21-es mezőnymutatót hoztak össze Törökbálinton, így az első két fordulóban magabiztos győzelmeket arató Tehetséges Fiatalok simán kikapott, szünetben 42-23-ra vezettek a hazaiak. A TFBP csapatából Szobi Dániel 14/6 ponttal, 6 lepattanóval és 4 gólpasszal zárt, az előző évad Hepp-kupa döntőjén nagyot alakító Buzás Bence 13/3 pontig és 5 lepattanóig jutott, Stefan Filipovics pedig 10 ponttal, 5 lepattanóval és 3 gólpasszal bizonyult csapata egyik legjobbjának.

Zöld csoport

Budafok - Pápa 105-54

Tartalékosan érkeztek Budafokra a pápaiak, nyerő volt a 13-as. Végig nagy fölényben játszva aratott 51 pontos győzelmet, s folytatta menetelését a Budafok, amelynek öt játékosa is 13 ponttal zárta az összecsapást. Fehér Csaba, Tursics Krisztián és Wehner Zoltán egyaránt 2-2 triplát vágott - előbbi még 7 lepattanót és 6 gólpasszt, Tursics 6 gólpasszt,  Wehner pedig még 5 lepattanót és 8 gólpasszt tett a közösbe. Lados Erik egy triplát dobott, Mészáros Csaba pedig három gólpasszt kézbesített. A csapat, s a mezőny legeredményesebb játékosa hibátlan dobóteljesítménnyel Varga Dániel lett (19 pont, 9/9 dupla, 1/1 büntető).

Alba Fehérvár - Óbudai Kaszások 89-95

Ellentétes félidők meccsén a szünetben még 18 pontos hátrányban lévő Kaszások remek második félidőt produkálva, kiváló csapatmunkával, térfélcsere után 63 pontot szerezve tudott fordítani. A siker fő letéteményesei Vámos László (23/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz - a 7 eladott labda ront az összképen), Kollár Zsombor (15/9 pont, 3/3 tripla, 5 gólpassz), Pintér Máté (11 pont, 3 gólpassz) és Kutrovich Bence (10 pont, 3 gólpassz) voltak, de egy játékos kilenc, kettő pedig nyolc-nyolc pontot dobott, tehát igazi csapatmunkával szerezte meg első győzelmét a Kaszások együttese.