Rangadót nyert az SZPA és a Vasas Akadémia

Több rangadó jellegű összecsapásra került sor a közelmúltban az NB II két közép csoportjában. Az A-jelűben a Szent Pál Akadémia elvette a Dunaharaszti veretlenségét, a B-ben a Vasas II biztosan verte a TFSE csapatát. Több extra, egészen kiemelkedő egyéni teljesítményről is beszámolhatunk. Két csapat veretlen, az A-ban az Újpest, a B-ben pedig a Vasas

Az A-csoportban meglepetésre a SZPA-Cserpes Rudi a szenzációs dobóformát kifogó Tulkán Máté (35/21 pont), valamint Köves Gedeon (18) és Kulifai Máté (16) vezérletével fölényesen, 91-60-ra verte a Dunaharaszti a meccs előtt még veretlen együttesét. A Szent Pál Akadémia szédületes első félidőt produkált, szünetben 59-21-re vezetett.

A Toldy Vízivárosi Hódok remek második negyedének (21-8), valamint a malévosokra triplaesőt zúdító Essősy Mátyás (18/18) pazar dobóformájának és Kovács Máté (14/3), valamint Réger Tamás (9)  eredménye köszönhetően nyert 72-64-re, a légi közlekedésiektől Rácz Imre 18, Polányi Csaba 12/9, Srankó Zsolt pedig 11/3 ponttal zárt.

Az Újpest MT-ben is volt egy szédületes egyéni teljesítmény, jelesül Tursics Krisztiáné, akinek 45/27 pontjára nagy szüksége volt csapatának - no meg Csaba György 20/3 pontjára is, hogy nyerni tudjon a Dankó Tamás (19/3), Horváth Zsolt (13/3), Józsa Zoltán (12) és Somogyvári Ádám (10/6) vezette BLF KK otthonában. A végeredmény 89-77 lett, az Újpest tehát őrzi veretlenségét.

Szigetszentmiklóson remek csapatmunkával ért el óriási bravúrt 75-69-es győzelmével a Zuglói Sasok együttese. Ismét Losonczy Dániel (26/12) volt a vezér,  Gáspár Zoltán 16, Szilágyi Gergely 15, Rónai Sebastián pedig 10/3 pontot tett a közösbe a bravúr alkalmával.

A Közgáz B csapata elsősorban a 24-8-ra "hozott" második negyedének köszönhette fölényes, 84-53-as sikerét Szentendrén. Az egyetemiek magabiztos sikeréből Látos András 24/3, Dudás László 12/3., Földes Dániel és Lénárt Zoltán 9/3-9/3, Somogyi György pedig 8/3 ponttal vette ki részét.

Végig szoros, kiélezett meccsen Földi Márton (21/9), Tóth Máté (15/12) és Madaras János (9) vezérletével nyert a 67-63-ra a BEAC a Mészáros János (15) és Nagy Attila (10/6) vezette MAFC-BME otthonában.

A záró negyedre frissebb maradt a Treff SE, így a magát Tápai Zsolt (19/15), Badics Tibor (17/3), Czibula Bence (12), Szemán Gábor és Hoffmann Ákos (10-10) vezérletével 30 percen át jól tartó Darazsak Oldboys végül 92-80-ra kikapott a Treff SE-től.

A Szent Pál Akadémia viszont éppen Érden, a Treff SE otthonában aratott fölényes, 91-42-es győzelmet, amelyből Kulfai 26, Köves 18, Tulkán 14/6,  Fodor Bálint 13, druszája, Mogyorósi pedig 10 ponttal vette ki részét.

Az első három negyedben dominálva biztosan, 95-49-re győzött a Földes (24/6), Kandrács Csaba (21), Virág Barnabás (10/3), Mátés Gábor (10) és Dudás (10/6) vezette Közgáz a Malév otthonában, amelynek két legeredményesebb játékosa Bolesza Gergely (10/3) és Korszakasz András (10) volt.

A BEAC 24-11-es első negyedével jó alapot adott a hozzá látogató BLF 84-64-es legyőzéséhez. Tóth M. 17/15, Bognár Domokos 15/6, Bánki Ádám 13, Földi pedig 10/6 ponttal járult a hazai sikerhez. A vendégektől Horváth Zs. 10/3, Józsa 10, Steier Roland pedig 9 pontig jutott.

Nem sok babér termett a Józsefvárosnak Dunaharasztiban, a 85-47-es vereség alkalmával Kiss Botond 9/3, Nagy Ádám pedig 8/3 pontig jutott.

Kemény, küzdelmes meccsen fokozatosan elhúzva a 3. negyed végére Várfalvi Dániel (25/9), Mészáros János és Pintér Csaba (10-10) vezérletével 10 pontos előnyt szerzett a MAFC-BME a Tápai (18/15), Badics (17), Makay Dániel (12) és Czibula (10) vezette Darazsak Oldboys otthonában, s végül 81-75-re győzött.

A B-csoportban a "tompán" kezdő Budafok egy negyed után 10 pontos hátrányban volt Százhalombattán, ám a két középső negyedet Lados Erik 23/3, Takács Márton (17), Károly Máté (13/3) és Fekete József (9) vezetésével összességében 52-27-re, a meccset pedig 81-64-re nyerte.

Szintén a két középső negyed döntött a MAFC OB-TFSE (50-103) meccsen, e két szakasz összesített eredménye 18-58 volt. Hazai részről csak a csapat pontjainak több, mint a felét szerző Bozsik László (26/6) ért el két számjegyű pontszámot, Kendelényi Ádám 8/3-mal zárt. A TF-ből Arató Balázs 26/3, Takács Gergely 23/9, Petrucsik Bence 15/6, Sinkovits Dániel 13/9, Németh Kristóf pedig 10/3 pontot dobott.

A Honvéd fiataljai Kiss Ádám (17/9), Pálházi Richárd (16/6), Sebők Bence (13), Gombos Ádám (12/3), Szarvas Gábor (10/6) és Bea Gergely (10) eredményessége révén fölényesen, 93-55-re verték a Budaörs csapatát.

Küzdelmes meccsen a Tehetséges Fiatalok tehetséges fiataljai, bár Stefan Filipovics 17, Barócsi Ádám 12/6, Nyulasi Bence 11, Buzás Bence pedig 9/3 pontig jutott, jórészt gyenge büntetőzésük (12/25, 48%) miatt 69-63-ra kikaptak a Vörös Miklós (19/6) és Dinnyés Dávid (9/3) vezette Közgáz A-tól.

A TFSE elsősorban a 25-9-re megnyert második negyedének, no meg Petrucsik (15/9), Arató (14), Takács Gergely (12/6) és Katona Péter (12) eredményességének köszönhetően magabiztosan 86-65-re verte a Monort.

A Csepel I. 21-11-re nyerve a 3. negyedet Somogyi Zsolt (26/3), Bódy Gábor (17/3), Tóth András (11/3) és Cserniczky Zsolt (9/3) vezérletével 77-59-re győzött a Fábián Dénes (17/12), Lantos Bálint (12), Sípos Tamás (10) és Valaczkay Gábor (9/3) vezette FSZSE otthonában. A MAFC OB egy végig szoros, kiélezett meccsen Kendelényi (16), Mokos Dániel (14), Dürr Edgár (11) és Buzogány Mátyás (9/3) vezérletével egyetlen ponttal, 60-59-re kapott ki Budaörsön.

Bartus Gergely (18), Robert Kwame (14) és Horváth Géza (12/3) ponterősségére építve rangadót nyert a MAFC Martos a nála "vizitáló" Közgáz A ellen. A 75-60-ra végződő találkozón a vendégektől Vörös 14/6, Dinnyés 13/3, Papp Gábor 10, Tóth Szabolcs pedig 9/3 ponttal zárt.

A Honvéd fiataljai végig vezetve fölényesen 105-46-ra nyertek a Kandó otthonában.

Egyetlen pont (70-69) döntött a Károly Máté (29/15), Szenteleki László (15/3), Lados Erik (13/3) és Vajda Péter (9/3) vezette Budafok javára a Tehetséges Fiatalok U23-as csapata ellen, amelyből Nyulasi 18/12, Pável Dániel 12/6, Barócsi 11/3, Perényi Domonkos pedig 9/3 pontig jutott.

A Vasas II "átfutott" a Lehel Kosársulin (111-34), kosárszegény alsóházi rangadón a MAFC OB Buzogány (15), Tóth Zoltán (11), Dürr (9/3), és Kendelényi (8/3) eredményességére építve 51-40-re verte a Bauer Péter (16) és Kőszegi Gábor (12/12) vezette Kandót.

Rangadót nyert a Vasas II, Surmann Péter (16), Lekli József (13), Kiss Lajos (12) 85-67-re Kozma Norbert 9/9, Surmann Gábor és Kiss Barnabás (9-9) eredményességére alapozva a vendég TFSE ellen, amelyből Arató 14, Takács Gergely 11/3, Sinkovits 11/9, Katona pedig 9 ponttal zárt.

Fotó: Doba István - Vasas SC