Rangadót nyert, s veretlen maradt a Student

Egyik legnagyobb vetélytársát, a MAFC-Martost legyőzve, egyedüli veretlenként vezeti a regionális kiemelt Budapest-bajnokságot a Student.

Egyik legnagyobb vetélytársát, a MAFC-Martost legyőzve őrizte meg makulátlan mérlegét a Student, amely egyedüli veretlenként vezeti a regionális kiemelt Budapest-bajnokságot. Az üldözők közül egyszer az NKE is botlott, így jelenleg a Toldy Vízivárosi Hódok csapata a második.

Student SE - MAFC-Martos 70-54
A hazaiak a Szilágyi Gábor (19/3)-Bognár Márton és Bognár Kristóf (11/3-11/3)-Selmeczi János (10/3) kvartett vezetésével szünetig 17 pontos előnyt szerezve nyerték meg a rangadót a Molnár Attila (13) és Győr Tamás (11) eredményességére építő Martos ellen.

Budafok B - Hidegkúti KK 80-71
A 30-20-ra megnyert 3. negyednek, továbbá elsősorban Szijj Norbert (16/6), Takács Péter (14), Szenteleki László (12/12), Busai Levente és Wigand Tamás (10-10) ponterősségének köszönhetően győzték le a budafokiak az Alessandro Gajaschi (21/3), Szabó Bence (14), Somogyi András (10/6) és Péter Zsolt (10) vezette Hidegkút együttesét.

MAFC-Martos - Hidegkúti KK 88-60
Úgy tűnt, nem hevert ki az ezúttal Varga Ákos (16/3), A. Gajaschi (10) és Szabó B. (9/3) vezette Hidegkút a két nappal korábbi összecsapás fáradalmait, hiszen a Martos elsősorban Kwame Robert (28/6), Csernák Ádám (13), Mindler István (10/6), Temesvári Zsolt (10/3) és Jasper Wielling (10) ponterőssége révén minden negyedet megnyerve fölényes győzelmet aratott.

BLF KK A - NKE SE 87-81
Színvonalas, végig szoros, kiélezett mérkőzésen a Révész Marcell (20/3)-Szigeti Balázs (20)-Szentpáli-Gavallér Csaba (14) trió vezette hazaiak a záró etapot 10-0-lal kezdve mértek "döntő csapást" az elsősorban Bubcsó Kristóf (16/12), Thomas Mattens (16/6), Garai Gergő (12/9) és Jánosi Soma (11/6) találataira alapozó NKE csapatára.

DMTK Haraszti Sasok - Budai Space Jam 75-66
A 24-10-re megnyert 3. negyedre, valamint elsősorban Kelemen Kristóf (25/12) és Meleghegyi Balázs (10) eredményességére alapozva győzték le a dunaharasztiak a Jász Gábor (31/9)-Lovas Dávid (18)-Simon Kristóf (14/3) trió vezette vendég gárdát.

Öreg Kaszások - MAFC ,Martos 45-68
Az első félidőben 11 ponton tartva ellenfelét Mindler I. (19/9) és Csernák Á. (14) vezérletével a Martos biztos győzelmet aratott a játékot szünet után elsősorban Vadász Ákos (17/3) révén kiegyenlítetté tevő Öreg Kaszások otthonában.

Hidegkúti KK - Józsefvárosi KC 46-90
Egységes csapatmunkával, minden negyedet megnyerve aratott Biczók Gergely (16/6), Gáspár Zoltán (15/3), Reszeli Soós Gábor (13), Petar Marics és Szőke Ferenc (12-12), valamint Pintér Ákos (10) eredményességére építve fölényes győzelmet a Józsefváros az A. Gajaschi (13/3)-Péter Zs. (12) duó vezette Hidegkút otthonában.

Toldy Vízivárosi Hódok - Budafok B 80-66
Három negyedet megnyerve, a 3. szakaszt döntetlenre adva győzték le Várkonyi Tamás (17), Réger Tamás (16/3), Kovács Máté (15), Katona Tamás (11/6) és Furján Ferenc (10) vezérletével a hazaiak a Szijj N. (16/3), Balogh Márton (11), Kevin Amati (10/3) és Takács P. (10) találataira alapozó Budafok B-t.

NKE SE - Budafok A 73-48
Három negyeden át Nitsch Gergely (12) és Báder Vilmos (8) vezérletével jól tartották magukat a vendég budafokiak, de a záró etapban a Garai G. (27/12)-Bubcsó K. (15/9)-Orran-Ben Ezra (10/3) trió vezette hazaiak szinte átrohantak rajtuk, s az utolsó 10 percet 30-6-ra nyerve végül biztosan győztek.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!