Regionális kiemelt bajnokság: A Közgáz Öregfiúk együttese elvette a Kőbánya veretlenségét - hosszabbításos alsóházi rangadó

Nincs már veretlen csapat a Cziffra Mihály regionális kiemelt Budapest-bajnokságban, miután a Közgáz Öregfiúk csapata idegenben győzte le a tavalyi évet veretlenül záró Kőbánya Old Boys gárdáját. Az alsóházban a Zugló hosszabbítás után győzte le a félidőben még 12 ponttal vezető Józsefvárost.

Toldy Vízivárosi Hódok - HSE Major 83-58

Hiába "adta" a mezőny legeredményesebb játékosát az "évnyitó" találkozón remek dobóformát kifogó Siklós B. (32/24) személyében a vendég gárda, ő szerezte csapata pontjainak több mint a felét, s más nem jutott 10 pont fölé a HSE-ből, így a Toldy a szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyére, valamint Réger T. (25/15), Lente D- (14). és Veréb L. (12/6) kosaraira alapozva biztosan győzött.

A mérkőzés adatai:

Ludovika SE - Csepel-Bontó 78-76

A dobogós csapatok rangadójának 3. negyede után 10 ponttal még a Lesti B. (16), Erős D. (15), Pásztor G. (14/3), Illés B. (12) és Somogyi G. (10/3) találataira támaszkodó Csepel-Bontó vezetett. Ám a hazaiak Kiss B. (18/9) és Simon Kr. (17/6) vezérletével a 4. negyedben ledolgozták hátrányukat és 2 perccel a vége előtt fordított, majd izgalmas végjátékban hosszabbításra mentette a mérkőzést. A "ráadás" első felében váltva vezettek a csapatok, majd egy 6-0-lal döntötte eldöntötte a meccset a maga javára Ludovika.

Józsefvárosi KC - Közgáz Öregfiúk 69-89

A Takács I. (23/6) és A. Gajaschi (19/3) ponterősségében bízó hazai együttes szünetig még tartotta a lépést a Közgáz Öregfiúk gárdájával, a második félidő azonban már egyértelműen a Mihaletzky B. (19/12), Tóth Sz. (18/12), Födes D. (16/6), dr. Essősy M. (14/12) és Matskási I. (12) kosaraira alapozó vendégeké volt, akik végül 20 ponttal győztek.

Zuglói Sasok - HSE Major 99-71

Az alsóházi rangadón a Siklós B. (30/12)-Fazekas L. (19/3) duó vezette vendégek az első negyedet még megnyerték, s a 3. etap után is csak 5 pontos hátrányban voltak, de a 4. negyedben valósággal "hengerelt" és Kocsis A., valamint Sinkovics M. (17-17), Babik B. (14/6) és Vadász A. (10/3) vezérletével végül közel 30 ponttal nyert a zuglói együttes.

QPAC - Kőbánya Old Boys 64-84

A szünetig szerzett közel 20 pontos előnyének, továbbá jórészt Vasas M. (22/9), Püspök B. (16), Tápai Zs. (14/12), Makay D. (14) és Czermann T. (10) kosarainak köszönhetően aratott magabiztos győzelmet a Kőbánya a QPAC otthonában. Bár hazai részről hatan is szereztek legalább 7 pontot, de 10 fölé egyedül Boldvai K. (11/3).

MAFC Martos Kiss Lenke KA 102-59

Minden negyedet megnyerve győzte le Szlatkovszky Á. (16), Ágoston L. (14/6), Koncz B. (12/9), Antal D. (11/9) és Bartus G. (10/3) vezérletével simán a Martos az igazán jól Petri Sz. (16/3), Reich M. (12) és Reich D. (11/3) révén igazán jól csak a 3. negyedben játszó  KLKA csapatát.

Budai Kardinális - HSE Major 89-58

A két középső szakaszban nyújtott sokkal jobb, pontosabb játékára, továbbá Nagy A. (22/12). Sárosi M. (18). Pintér Cs. (17/6), Nagy O. (12) és Hegyi K. (11) eredményességére építve győzte le biztosan a Kardinális a Schneider M.- Siklós B. (15/3-15/3) kettős vezette HSE együttesét.

Kőbánya Old Boys - Közgáz Öregfiúk 67-77

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékára, továbbá egységes csapatjátékára, azon belül pedig dr. Essősy M. (16/12), Látos A. (16),Mihaletzky B. (14/6), Földes D. (10/3) és Hollai P. (10) kosaraira alapozva vette el a rangadón az ezúttal a Püspök B. (17)-Makay D. (12)-Tápai Zs. (11/9)-Sulák P. (10/6) kvartett vezette kőbányai legénység veretlenségét.

Ludovika SE - Zuglói Sasok 101-54

Végig nagy fölényben játszva verte T. Mattens (20/6), Simon Kr. (17/69, Kiss B. (15/9), Simon K. (12) és Bíró B. (11) vezérletével biztosan a Ludovika a főleg Kocsis A. (16) és Steier J. (11/9) találataira támaszkodó zuglói együttest.

Józsefvárosi KC - Toldy Vízivárosi Hódok 66-82

Az alsóházi rangadó szünetében 2 ponttal még a Takács I. (29/9)-dr. Glavatiy D. (12/6)-A. Gajaschi (12/3) trió vezette hazai gárda állt jobban, de a második félidőben leginkább Tóth Sz. (23/6), F. Fasciano (17). Réger T. (16/6) és Veréb L. (12) vezérletével a Toldy rá tudta kényszeríteni akaratát a JKC-re és végül biztosan győzött.

Zuglói Sasok - Józsefvárosi KC 91-88

Ellentétes félidőket hozott az alsóházi rangadó, amelynek szünetében 12 ponttal még a dr. Glavatity D. (22/6), Szőke F. (17/6), Nitsch G. (15), Lontai L. (13) és A. Gajaschi (11/3) eredményességére építő vendég JKC állt jobban. Szünet után azonban Kocsis A. (27), Sinkovics M. (19), Kőszegi A. (12/6), Takács M. (10) és Babik B. (9/9) jóvoltából a zuglóiak rákényszerítették akaratukat ellenfelükre, a hajrában fordítottak is, és a végjátékban döntetlenre mentették az állást, jöhetett a hosszabbítás. Ennek első felében váltott vezetéssel haladtak a felek, majd 5 ponttal ellépett a hazai együttes. és már nem adta ki a kezéből a győzelmet.

Közgáz Öregfiúk - Toldy Vízivárosi Hódok 82-51

A vendégek Tóth Sz. (12/6). valamint Lente D. és Réger T. (12-12) révén az első negyedben még tartották a lépést a Közgáz Öregfiúk gárdájával, de a második etaptól dr. Essősy M. (22/12), Földes D. (15/6), Matskási I. (12/3) és Pozsik D. (11/3) vezérletével fokozatosan elhúzott és végül biztosan nyert a hazai együttes.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!