Regionális kiemelt bajnokság: Tovább menetel a Kőbánya és a Budafok, "botlott" a Martos

Nagy meglepetésre a Csepel-Bontó simán nyert a MAFC-Martos otthonában, így már csak 2 csapat, a Budafok és a Kőbánya Old Boys együttese őrzi veretlenségét a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban.

MAFC-Martos - Csepel-Bontó Reg. 60-82

Az első 3 negyedben Illés B. (29/3), Mazúr K. (19/12), Szabó B. (14/6) és Lesti B. (12) vezérletével kézben tartva a játék irányítását aratott meglepő, magabiztos és teljesen megérdemelt győzelmet a Bontó a jórészt Bihari M. (14), Czakó T. (12) és Szántó A. (10) kosaraira alapozó, s a találkozóra veretlenül érkező Martos otthonában.

A mérkőzés adatai:

Toldy Vízivárosi Hódok - Zuglói Sasok 69-60

A nyitó és a záró etapot 5-5 ponttal nyerve győzte le ezen az "állati" összecsapáson elsősorban Tóth Sz. (19/3), Réger T. (15/9), Fodor A. (11/3) és Bóna M. (10) jóvoltából a Hódok együttese a Darvas K. (21/3)-Steiner J. (11/3)-Kocsis A. (11/3) trió vezette Sasok csapatát.

Budafok - DMTK 75-55

A Bege M. (16/6) és Seregély B. (10/6) kosaraira alapozó vendég együttes csak a 3. negyedben tudott felnőni a feladathoz és a Szenteleki L. (15/6), Takács P. (14/6), Busai L. (11) és Verbényi K. (10) eredményességére építő Budafokhoz, így biztos, 20 pontos hazai siker született.

Kiss Lenke KA - SzPA HSE 108-49

Minden negyedet megnyerve aratott Kocsis G. (20/9), Dinnyés D. és Reich D. (18-18), valamint Reich M. (14), Komlós L. (12/3) és Varga Á. (10/3) vezérletével fölényes győzelmet a KLKA a nagyrészt Tulkán M. (17/3) és Pátkai J. (13/9) találataira támaszkodó SzPA ellen.

Kőbánya Old Boys - TFSE U20 131-39

A "generációs csatában" végig nagy fölényben játszva aratott Makay D. (41/3), Szemán J. (27). Tápai Zs. (25/3), Sulák P. (17/15) és Sváb T. (12/3) ponterős játékával kiütéses győzelmet a kőbányai együttes. A vendégektől egyedül Gombkötő D. (11/9) jutott 10 pont fölé.

Ludovika SE - Józsefvárosi KC 80-57

Szünetig még Szőke F. (18/3), dr. Glavatity D. (15/3) és Nitsch G. (10) révén tartani tudta a lépést a hazaiakkal a Józsefváros, de szünet után Simon K. (32/6), Jánosi A. (17/9) és Bubcsó K. (9/9) vezérletével nagy fölénybe került és végül biztosan nyert a Ludovika.

TFSE U20 - HSE Major 52-44

Küzdelmes mérkőzésen elsősorban a 16-9-re megnyert 2. negyednek, valamint Gombkötő D. (16/9), Halász D. (10/3) és Fábián B. (10) eredményességének köszönhetően győzték le a TF fiataljai a Schneider M. (21/9)-Siklós B. (11) kettős vezette HSE együttesét.

QPAC - DMTK 86-53

A páratlan negyedekben nyújtott sokkal jobb, pontosabb játékára, továbbá Kiss D. (24/3), Vámosi F. (14/6), Tóth M. (12/6), Petőházi B. (12) és Hyross L. (10) kosaraira alapozva verte biztosan a QPAC a nagyrészt Márkus D. (28/12) és Varga P. (10/3) találataira támaszkodó DMTK-t.

HSE Major - MAFC Martos 43-88

Minden negyedet megnyerve aratott elsősorban Bartus G. (19/9), Harsányi A. (18). Szántó A. (12) és Csernák Á. (10) jóvoltából fölényes győzelmet a Martos, hazai részről csak Siklós B. (11/9) jutott 10 pont fölé.

Toldy Vízivárosi Hódok - Budafok 71-76

Az első negyedet 7 ponttal megnyerte a Veréb L. (18/12)-Réger T. (17/3)-Tóth Sz. (14/9)-Bóna M. (11/3) kvartett vezette hazai gárda, ám a folytatásban egységes csapatmunkával, elsősorban Szenteleki L. (13/3), Szijj N. (13), Busai L. (12), Vízi B. (11/3) és Takács P. (10) révén fordított és nagy küzdelemben megőrizte veretlenségét a Budafok.

Csepel-Bontó Reg. - Zuglói Sasok 99-74

A vendégek Balázs B. (24/3), Babik B. (13/9), Darvas K. (12) és Steier J. (11/6) kosaraival az első negyedben még tartották a lépést a vendéglátókkal, de a második negyedtől Kakucska K. (22/12), Illés B. (17), Szabó B. (10/6), Lesti B. (10) és Vörös A. (9/9) vezérletével fokozatosan elhúztak és végül simán nyertek a csepeliek.

DMTK - Ludovika SE 68-83

Szünetben még döntetlenre állt a Bege M. (20/6), Márkus D. (13/6) és Piller B. (10/3) eredményességére építő hazai gárda a Ludovikával, ám szünet után a Simon Kr. (34/6), Jánosi A. (19/12), Bubcsó M. (13/9) és Simon Ko (10/3) jóvoltából fokozatosan elhúzott, és végül 15 ponttal nyert a vendég együttes.

Józsefvárosi KC - TFSE U20 91-67

A szünetig szerzett közel 20 pontos vezetésének, valamint Takács I. (28/6), Szőke F. (23/6) és dr. Glavatity D. (16/12) ponterős játékának köszönhetően győzte le biztosan a Józsefváros a Wehner Zs. (17/12), Olasz A. (14/3) és Dóczy Á. (10) találataira támaszkodó TF-fiatalokat.

MAFC Martos - Józsefvárosi KC 74-35

A vendégekből - akiktől ezúttal egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, Szőke F. (19) jutott 10 pont fölé - feltehetően sokat kivett a három nappal korábbi győzelem, ugyani Martos Bihari M. (17/3), Bartus G. (15/12) és Vitályos A. (10) vezérletével a páros negyedekben nyomasztó fölényben játszott, és simán nyert.

Budafok - QPAC 69-64

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetre 9 pontos előnyt szerzett az elsősorban Kovács B. (12) és Kiss M. (11) kosaraira alapozó vendég együttes, ám szünet után nagyrészt Szenteleki L. (16/12), valamint Takács P. és Popa-Müller V. (13/3-13/3) jóvoltából feljavult, végül a maga javára fordította a mérkőzést a Budafok.