Regionális kiemelt: "Beindult" a Budafok, menetel a Kőbánya, rangadót nyert a MAFC-Martos

A Ludovika csapatát legyőző MAFC-Martos nyerte az új esztendő első rangadóját a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban. Nem botlott, bár volt, hogy csak a hajrában biztosította be győzelmét az éllovas Kőbánya Oldboys. A Budafok jó formában, győzelmekkel indította 2022-t, a QPAC pedig 2 alsóházi rangadót is megnyerve próbál a középmezőnyhöz csatlakozni.

QPAC - SzPA HSE Legends 72-66

A 24-24-re megnyert nyitó negyednek, valamint leginkább Kiss Dömötör (16/3), Hyross László (14) és Tóth Máté (11/3) kosarainak köszönhetően nyerte meg az alsóházi rangadót a QPAC a Köves Gedeon (22), Tulkán Máté (14) és Lengyel Kristóf (10/3) pontjaiban bízó "legendák" ellen.

A mérkőzés adatai:

Toldy Vízivárosi Hódok - Kiss Lenke KA 77-71

A színvonalas, szoros első félidő végén 6 ponttal vezetett a Tóth Szabolcs (25/3), Réger Tamás (22/6), valamint Bóna Miklós és Lente Dávid (12-12) eredményességére építő hazai együttes. Szünet után nagyot változott a játék képe, a remek 3. negyedet produkáló KLKA Reich Dániel (17/6), Petri Szabolcs (15/3), Reich Marcell (14) és Kocsis Gergő (10) vezérletével nemhogy fordított, hanem 9 pontos előnyt is szerzett a záró etap előtt. Ebben azonban Toldy együttese új erőre kapott, s végül a maga javára fordította a találkozó.

MAFC Martos - Ludovika SE 65-55

A remekül kezdő, elsősorban Ribánszki Miklós (15/3) és Simon Kristóf (9/3) találataira támaszkodó vendégek 8 pontos előnyt szereztek a rangadó első negyedében. A folytatásban azonban a Martos átvette a játék irányítását, s a két középső etapban dominálva a Bihari Máté (18)-Ágoston László (14/3)-Hensch Norbert (13) trió vezetésével fordított, s végül 10 ponttal győzött.

SzPA HSE Legends - Kőbánya Oldboys 62-74

A nyeretlen SzPA Köves G. (24) és Tulkán M. (22/12) ponterős játékával 3 negyeden át tartani tudták a lépést a listavezető kőbányai együttessel. A záró etapban aztán "megrázta magát" az éllovas, és Szemán Gábor (19/9), Sulák Péter (17) és Tápai Zsolt (14/3) kosaraira alapozva végül 12 ponttal győzött.

Dunaharaszti MTK - QPAC 52-83

A szünetig szerzett 30 pont fölötti előnyének, valamint Hyross F. (20), Tóth M. (15/3), Kovács Balázs (11) és Kállay Albert (10) eredményes játékának köszönhetően nyerte magabiztosan újabb alsóházi rangadóját a QPAC, amely ezúttal a Piller Bálint (16/6) és Törőcsik Marcell (13/9) találataira támaszkodó Dunaharaszti otthonában győzött.

Kiss Lenke KA - Budafok 54-70

A 20-7-re megnyert 2. negyedre, valamint Takács Péter (16), Szijj Norbert (15/3), Szenteleki László (10/6), Busai Levente (10) és Vízi Balázs (9/3 kosaraira alapozva győzte le biztosan a Budafok az Ihring Szabolcs (11/3), valamint Reich D. és Petri Sz. (10/3-10/3, továbbá Reich M. (9/9) és Varga Ármin (9) pontjaiban bízó KLKA csapatát.

Toldy Vízivárosi Hódok - Budafok U20 63-69

Az első félidőben szerzett 9 pontos előnyére, egységes csapatjátékára, azon belül pedig Dormán Miklós (15/9), Bodorkos Richárd (15/6), Szontagh Ábel (13/3) és Boros Richárd (13/3) eredményességére építve győztek a budafoki fiatalok az újfent a Réger T. (27/6)-Tóth Sz. (23/9) kettős ponterősségére hagyatkozó Toldy otthonában.

Kőbánya Oldboys - QPAC 70-61

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben 6 ponttal még az elsősorban Tórth M. (13/9) és Kovács B. (11) kosaraira alapozó vendég QPAC állt jobban. Szünet után átvették az irányítást a kőbányaiak, akik Szemán G. (21/9), Makay Dániel (14/6), Tápai Zs. (12/3) és Sulák P. (11/9) jóvoltából már a 3. negyedben a vezetést is átvették, s végül újabb győzelmet arattak.

Budafok - Toldy Vízivárosi Hódok 91-62

A páratlan negyedekben egyértelműen jobban pontosabban kosarazó hazaiak Takács P. (20), Vízi B. és Busai L. (15/3-15/3), Szijj N. (13), Marossy Gergely (12/3) és Volf Barna (10) vezérletével simán verték a Tóth Sz. (14/6), Veréb László (13/9), Fodor András (13/3) és Réger T. (10/3) találataira támaszkodó vízivárosiakat.

Dunaharaszti MTK - Kőbánya Oldboys 66-88

Minden negyedet megnyerve, szünet után már fölényben játszva aratott a remek dobóformát kifogó Tápai Zs. (33/24), Makay D. (20/3), Zódor Norbert (14/3) és Sulák P, (10) kosaraira alapozva a Kőbánya a Piller B. (15/6)-Lakatos Csaba (13/3)-Kőber Balázs (11/3) trió vezette, s az első félidőben magát még jól tartó Dunaharaszti otthonában.