Regionális kiemelt Bp-bajnokság: Rangadót nyert a Martos

Több rangadót, valamint igen szoros, kiélezett összecsapást játszottak február elején a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban.

Az időszak csúcsrangadóját, a két élcsapat összecsapását a MAFC-Martos nyerte a DMTK Haraszti Sasok ellen. A Student a KKS csapatát, a Budafok B pedig az Öreg Kaszások verte minimális különbséggel

Végig szoros, kosarakban gazdag, látványos összecsapáson a vendéglátó KKS Bencze Kevin (28/3), Cserniczky Zsolt (12/6), valamint Bárány Levenve és Bódy Gábor (11/6-11/6) és Tóth András (10/3) vezérletével 89-83-ra győzött a Réger Tamás (21/15)-Esőssy Mátyás (17/15)-Várkonyi Tamás (14)-Hernádi Ambrus (11)-Furján Ferenc (10) ötösfogat vezette Toldy Vízivárosi Hódok csapata ellen. A vendégek vereségében gyenge, 8/22 (36,36%) büntetőzésük is közrejátszott.
A teljes dobólista itt elérhető!

Péter Zsolt (26), Hegyi András (13/6), Alessandro Gajaschi (13/3), Varga Ákos (12) és Somogyi András (11/9) eredményességére építve a Hidegkút minden negyedet megnyerve fölényes, 104-48-as győzelmet aratott a Budai XI. Öregfiúk csapata ellen, amelyből Beszédes György 17/6, Szondi Bence pedig 14 pontig jutott.

Hiába "adta" a mezőny messze legeredményesebb játékosát Zsurek Lajos (30/6) személyében a Budai XI. Öregfiúk és jutott 19/9 pontig Beszédes Gy., 13-ig pedig Szondi B., a döntetlennel végződő első 10 perc után a játék irányítását átvevő NKE SE a Garai Gergő (19/15)-Petheő Gergely (16)-Fülöp Levente (14)-Gyarmati István (12/6)-Ribánszky Miklós (12) ötös vezette vendéglátó NKE simán, 93-67-re győzött.

A 21-7-re megnyert második negyednek, valamint elsősorban Hensch Norbert (18), Jászay Miklós (15/3), Bartus Gergely (13/6), Győr Tamás (12) és Vitályos Attila (10/3) ponterősségének köszönhetően a vendéglátó MAFC Martos 81-69-re nyerte a DMTK Haraszti Sasok elleni rangadót.

Az első negyedet még megnyerte a Várkonyi T. (27)-Furján F. (18/6)-Réger T. (10) trió vezette Toldy Vízivárosi Hódok együttese, de a második negyedtől egységes csapatmunkával Takács Gergely (17/6), Reszeli Soós Gábor és Takács Máté (15/3-15/3), valamint Arató Balázs és Kiss János (13-13) vezérletével átvette az irányítást a vendéglátó Józsefváros és végül biztosan nyert, 92-69-re.

A 23-9-re megnyert második negyedre, valamint Péter Zs. (20), A. Gajaschi (11/3), illetve Bakonyi Krisztián és Szabó Bence (10-10) eredményességére építve a Hidegkút 69-58-ra győzött a Ruska Norbert (19)-Kénesi Szabolcs (11) kettős vezette BLF Palota A csapatának otthonában.

Végig szoros, kiélezett összecsapáson a Student SE a hajrában "kivágott" 8-0-s rohamának, továbbá Szilágyi Gábor (15/6), Ambrusz Ákos (15), Bognár Áron (14) és Fuchs Máté (11/3) eredményességének köszönhetően 68-67-re legyőzte a Bencze Louis (17/6)-Bálint Zoltán(15/6)-Bódy G. (13/9)-Kovács Domonkos (13/3) kvartett vezette tartalékos KKS csapatát.

Küzdelmes, végig kiélezett, szoros összecsapáson a Budafok B a Szenteleki László (17/6)-Szijj Norbert (13/3) kettős vezérletével  54-53-ra győzött a Németh Zsolt (20/9 és Mészáros Áron (10/6) vezette Öreg Kaszások otthonában.

Hullámzó, fordulatos találkozón a jó dobóformát kifogó Glavatity Dénes (26/18), továbbá Major Ádám (13) és Kozma Gábor (10/3) ponterős játéka révén a Budafok A 75-70-re győzött a Kovács D. (17/3)-Vígh Balázs (11/9)-Bódy G. (10/6) trió vezette KKS otthonában.